Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Próbáltatok már a kutyasétálta...

Próbáltatok már a kutyasétáltatást önkéntesként? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a menhelyeken van lehetőség a kutyák sétáltatására, megjáratására, hogy kimozduljanak egy kicsit. Próbáltál már ilyet? Hogy zajlik ez? Kezedbe nyomnak egy kutyát pórázzal, és vidd valamerre? Vagy több ember van, mindegyik egy kutyával, és közösen van a séta?

2014. márc. 28. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha egyedül mész egyedül kell sétálnod, a kutyát nem engedheted oda sem vendéghez (rengeteg látogató jön) és mas kutyához. (Nem vérmes vadállatok, de jobb megelőzni a bajt) Ha többen mentek ugyanabból a kennelből kaptok kutyát. A legtöbben nem tudnak pórázon sétálni (húznak, ami nem csoda, de erre azért fel kell készülni)

Ha 18 év alatt vagy ki kell töltebed egy szülői nyilatkozatot, amiben vállalod, hogy ha megsérülsz, nem terheli felelősség a menhelyet. Általában van egy kijelölt hely, ahol sétálhattok, az átadásból nem szoktak nagy ügyet csinálni.

2014. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, embert próbáló. Húznak, mint az állat, ami nem is csoda, mert tele vannak energiával, és nincs ki megtanítsa nekik, hogy ne húzzanak. De amúgy szeretem nagyon.
2014. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, hogy cibálnak. Szép kulturált sétálásra gondoltam. :) Azt egyébként, hogy mással lehet-e sétálni azért kérdeztem, hogy ha egyedül megyek, akkor kettesben kell lenni a kutyával végig, vagy lehet csatlakozni egy másik sorstárshoz beszélgetni, miközben külön küzdünk a saját kutyáinkkal.
2014. márc. 28. 22:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet csatlakozni, miért ne lehetne? Mondjuk én jobban szeretek egyedül, mert akkor csak a kutyára figyelek, azt a 2-3 órát szeretem emberek nélkül tölteni, de nyilván ez személyfüggő.
2014. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2-3 órát kell sétáltatni? Vagy ennyi idő alatt több kutya is sorra kerül?
2014. márc. 28. 22:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, akármennyit mehetsz, ha fél órát, akkor fél órát. Én kb. 2 órát szoktam kint lenni, azalatt totál elfáradok, 2 kutyát viszek 2 külön körben, mindig igyekszem mást, de azért egy-két szívem csücske megvan.
2014. márc. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet egyedül is, vagy mehettek többen is. Ha egyedül mész olyan kutyát vihetsz (legalábbis ahol én voltam menhelyen) amelyik egyedül van a kennelben, ezzel elkerülve a későbbi bajokat/féltékenység/verekedés a kutyák között. Amikor ketten mentünk akkor olyan kutyákat vittünk amik együtt voltak a kennelben.

Ezt majd úgyis elmondják.


Én úgy választottam kutyát, hogy melyiket is vigyem, hogy körbe jártam a menhelyen egy nagyobb testű kutya egyből ugrott a rácshoz, csóválta a farkát, na mondom ő lesz az. :)


Elindultunk, hát húzott rendesen, ezért inkább futással kezdtem, ez jó ötletnek bizonyolult mert utána viszonylag rendesen jött és inkább már csak szaglászott, felfedezte a terepet.


Mindenképpen menj el, nagyon jó élmény volt, nekem is és szerintem a kutyának is :)

2014. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nagyon nagyon jo elmeny es sportnak sem rossz. annyi kutyat viszel ki amennyit akarsz. es ahogy rjak is, ha tobbed magaddal akarsz setaltatni hivj egy havert, ugyanabbol a kennelbol adnak majd kutyat. h ne verekedjenek ossze veletlenul sem. ugyan az a falka, igy nincs gond. ha nincs kivel menned akkor szerencse kerdese hogy legye ott vki aki akar csatlakozni hozzad es akkor ugyanabbaol a bandabol kertek 1-1 kutyust. nem mindegyik huz annyira, ha kezdo vagy akkor kersz olyat aki nyugodtabb. vagy oregebb. de akik huznak azok a kutyusok nagyon igenylik a setat azert huznak. ha tapasztaltabb vagy akkor tanithatod is hogy lassan menjen, lab mellett, de ehhez le kell h farazd elotte. mert ez olyan kb mnt amikor rohadt ehes vagy es eled raknak egy pizzat es azt mondjak h nem haraphatsz csak csipegethetsz a kormoddel morzsakat:))))
2014. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó, hogy írjátok, hogy le kell fárasztani a kutyát, de nem tudom, hogy egy rohanni akaró kutyát hogyan lehet igazán lefárasztani, ha nem lehet szabadon engedni. Elvégre futni gyorsabban tud, mint én, úgyhogy inkább ő fáraszt le engem. :)


Ez egyébként azt jelenti, hogy valami sportos cuccban érdemes menni, vagyis az utcai ruhás sétálás nem az igazi?


És amúgy mindig van sétálásra váró kutya, vagy előre be kell jelentkezni, és szólnak, ha van szabad alkalom? Nem tudom, mennyire népszerű ez a dolog.

2014. márc. 30. 07:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Nehogy elengedd, mert tényleg elfut :D

Legyen mindig pórázon, persze gyorsabban futna mint te nyilván, de ha "kitartó" vagy előbb-utóbb elfárad mégha csak a te tempódban is fut pórázon. Én se órákig futottam vele, csak egy-két kört egyből amint kiértünk egy nagy füves területre.

Aztán séta volt utána megint egy kis futás majd megint séta :D


A végére meg csak séta.


Mindig van kutya akit ki tudsz vinni, sajnos elég sokan vannak a menhelyen gazdára várva.


És igen érdemes kényelmes ruhában menni, amiben tudsz mozogni. :)

2014. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!