Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek eshet valami baja...

Szerintetek eshet valami baja a kiskutyáknak? Folyt. Lent

Figyelt kérdés
Van egy keverék kistestű kutyám,aki vemhes és nemsokára megellik,de egy helységben-kertben tartjuk a Golden Retriever kutyánkkal(3 hónapos).A kérdésem az, hogy ha nem vagyunk ott,mikor megszületnek a kiskutyák,akkor a Goldim árthat a kiskutyáknak?(pl.:próbál velük játszani,és közben megsebzi őket vagy ilyesmi)
2009. dec. 17. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Általában az anyakutya elég vehemensen védi a kicsiket, főleg egy kölyökkutyával szemben.Én nem ebben látom a veszélyt.Ilyen hidegben kell egy megfelelően védett, meleg hely a kiskutyáknak, hogy ne fázzanak meg. Ha első ellése a mamának és tapasztalatlan, akkor előfordulhat, hogy megijed és gondozatlanul hagyja a kicsiket, ami sokkal veszélyesebb, mint egy másik kutya közelsége.
2009. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez lesz a második ellése.Éjszaka be vannak zárva,nappal viszont kint vannak az udvaron,de betudnak menni egy fedett helységbe, és ott van a helyük is.:)
2009. dec. 17. 21:18
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak akkor kell majd aggódni, ha a kiskutyák össze-vissza flangálnak. Egy ismerősnél meg volt kötve az anyakutya, a kölykök körberohantak az udvarban, az ugyancsak megkötött kankutyát meg idegesítették a virgonc kölykök, úgyhogy elkapta és kinyúvvasztotta az összes kiskutyát.

Én a helyedben különzárnám őket, nem is azért, mert a goldid gonosz volna, de ha csak játszani akar is, árthat a kölyköknek.

2009. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy anya kutyának csendre, nyugalomra és melgre van szűksége. Nagyon hideg van kint, nem tudnád betenni őt valami zárt kis kuckóba? garász vagy pince? ahol nem zavarja őt senki. Az anya kutyát is zavarná szülésnél hogy egy másik kutya ott zaklatja, válaszd külön őket.

És azt mondod ez a második alom, akkor legyen ez egyben az utolsó is...szoptatás után irány ívartalanítani!!!!

2009. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
de jo, ugyis olyan kevés keverék kutya van az illatoson:( felelös állattartó..mennyi idös a szuka?
2009. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira elegem van a szaporítókból!!!!!!! Már megfogadtam hogy nem fogom felidegesíteni magam az ilyenek miatt és nem is fogok sírni.... Nem értem hogy megelelő hozzáértés nélkül mi a f*szért kell szaporítani a kutyákat? Szerinted miért dolgozak az állatvédők? Vajon miért kell több ezer kutyának meghalnia naponta? NA nem ugrik be? HÁT AZ ILYEN EMBEREK MIATT, MINT TE!!!

Ezeket nézd meg:

[link]

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=WwJXYLpWTAc

[link]

2009. dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Már rosszúl vagyok ezektől a kérdésektől!

Először is a kutya 58-65 napra elli széles értékeben mérve ! A szukát az ellés közben zavarni nem szabad , az akit a kutya a legjobban szeret , és elfogad , lehet vele , ha valami gond van akkor segítséget tudjon nyújtani!

De csak és csakis egyedül kell lennie , tehát a másik kutyát még véletlenül se engedd oda hozzá , mert a szuka neki mehet , esetleg komoly sérülést okozhat a Goldin !

Ez nem vicc!!

A kicsiknek az első hetekben 25 fokos melegben kellene lenniük , amit illő előteremteni neki és az anyának!

Nincsen kifogás , ha kell akkor lakás , előszoba ... stb !

Külömben mivel -15-20 fokoat mond , azt sem csodálám ha az egész alom meghalna !

Ha az egész alom elhal , akkor a szukának emlőgyulladása lehet , ami ismét elég komoly ... !

Nos akkor a Goldi külön rakva , a szukának most azonnal neki állhatsz helyet készíteni , hogy megszokja !

Az állatorvost felhívhatod, ha még nem beszéltél vele , hogy mi a helyzet ha baj lenne : Császár , vagy elakadt kölyök akkor azonal mehess !

Maj ellés után híd ki , hogy nézze meg nem e maradt kölyök a szukában !

Amúgy megy nem ártana ivartalanítani az a csóri szukát !

Mivel hogy nem kéne ellenie feszt , és persze nem kell több mehelyi kutya, 100-val dobálják ki őket ... !

És még valami : Nem kell azt mondani hogy : Már mindnek van gazdája , jó helyen lesznek , stb... ! Mert örülj ha 5 ből 2 végleges otthonra talál !

2009. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

22:13-al teljes mértékig egyetértek.

Elletés helyett ivartalanítsad Te nagyeszű! Az én fajtatiszta kutyáim is ivartalanítva vannak. Makk egészségesek, és nem kell azon aggodnóm, hogy vajon az ő kölykeiket mikor gázolják halálra egy autópályán.

2009. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a kutya 4 éves,és ez lesz a második alom,nem értem ettől miért lennék szaporító?És csak ismerősök kapnak a kiskutyákból,akik találkozni fognak az anya kutyával.Anyával megbeszéltük hogy ez lesz az utolsó alkalom,és utána ivartalanítjuk a kutyust.
2009. dec. 18. 22:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolom az előző alom össze kiskutyájával tartod a kapcsolatott és mindegyik ivartalanítva lett még mielött egyetlen egy unoka született volna ugye? És ezek a kölykök is mind elenörizhető helyre kerülnek ahol szintén ivartalanítva lesznek ?? De végülis még is csak lett + 2 keverék alom ebbe a már amúgy us zsúfolt világba, nem para ne aggodj én ugyis a menhelyeikra, útszélére kitett, folyóba dobott kutyákra költöm a pénzem és enrgiám. Majd mi állatvédők megoldjuk, neked csak legyen nyugodt a lelkiismereted hogy te elpaszoltad őket, onnantól nem a te felelőséged.

Undorodom tőletek szaporítoktól!!!!!

2009. dec. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!