Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy látszik, nekem ilyen...

Úgy látszik, nekem ilyen hülye kutya jutott?

Figyelt kérdés

Kezdem feladni. Másfélévesen került hozzám, nagyon rosszul bántak vele, tele volt görcsökkel, félt mindentől, neveletlen volt, bele sem megyek, mennyi mindent kellett vele elfelejtetnem, kinevelnem. Na, most 5 éves, már teljesen ép, gyógyult kutyának tűnik, bátor, bizalomteli, minden okés, de időről-időre egyszerűen "lefagy" nem tudok rá jobb szót.


Például ismer egy csomó trükköt, szívesen tanul, okos is, de időnként a legegyszerűbb dologtól beparázik. Ma egy sima "hozd ide" okozott neki gondot, pedig érti, nem figyel másra, nem vagyok vele türelmetlen, de egyszerűen néha bekattan, lefekszik a földre és retteg és nem csinálja. Vagy imád labdázni, de időnként amint elkezdünk játszani, fülét-farkát behúzza és "meghal" aztán órákig ilyen kis izé marad, kis mimóza. Volt már valakinek hasonló gondja? Mit csináljak ilyenkor vele? Ha ignorálom a félelmét, akkor egyre jobban retteg, szóval ilyenkor rá szoktam hagyni, majd lenyugszik, csak nem értem, mi ez?


2014. márc. 30. 17:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
59%
szoktad sétáltatni? Mert lehet egy kb. 3 órás séta jól esne neki de nem biztos.
2014. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, ezt nem is írtam: mivel nincs kertünk, naponta többször is sétálunk. És néha olyankor is bekattan, pár perc séta után már nem csinál semmit, nem szipizget, nem nézelődik, nem jelölget, csak füle-farka lecsapva és látványosan szenvedve kullog mellettem. Mondjuk még ezt csinálja a legritkábban. Egyszerűen érthetetlen.
2014. márc. 30. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem hülye a kutyád, csak nem motivált. Mit csinálsz olyankor, amikor nem engedelmeskedik, pl. nem hozza vissza a labdát?
2014. márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát próbálom még egy darabig rávezetni lépésekben: menj oda! Ügyes vagy. Fogd meg! Nagyon ügyes vagy. Hozd ide! És ekkor szokott eldőlni, megadja magát és csak egyre jobban retteg és onnantól bármit csinálok, annál rosszabb, szóval felhagyok azzal, hogy értelmet csiholjak ki belőle.


De ez mondom ritka, mondjuk havonta egyszer tör rá ez a bolondóra, egyébként imád ilyen feladatokat teljesíteni, minden nap van egy óra, amikor csak tanulunk, játszunk, imád tárgyakat megkeresni, parancsszóra bármit megtesz, de még tüsszenteni is megtanítottam, szóval egy engedelmes és okos kutya, de ilyenkor, mikor meghülyül, ilyenkor egyszerűen képtelenség vele szót érteni. Mit csináljak?

2014. márc. 30. 17:31
 5/12 sippara ***** válasza:
90%
Két lehetőséged van az ilyen lefagyásoknál: vagy hagyod a kutyát, hogy a saját tempójában kioldja magát a képzelt vészhelyzetből, vagy elvonod a figyelmét, mielőtt belelovalná magát a dologba. Egyszer majd kinövik :) vagy nem :)
2014. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. :)
2014. márc. 30. 17:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Én kivizsgáltatnám orvossal is a helyedben. Nem akarok leírás alapján diagnosztizálni, meg nem is vagyok orvos, de ez lehet pl epilepsziás roham is.
2014. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gergo1998 ***** válasza:
lehet hogy pszihés probléma, vagy trauma, mivel ugye irtad hogy rosszul volt tartva mielött hozzád került, de szerintem ha odamész hozzá és probálod megnyugtatni akkor elöbb-utobb elmulik, kivéve ha nem pszihás hanem egézségügyi ok, és hidd el NEM hülye csak nagy trauma volt neki élete első 1.5 éve
2014. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" odamész hozzá és probálod megnyugtatni"


Na ez az, ami tilos ilyenkor.

2014. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére fizikailag biztos rendben van. Sokszor voltunk vele teljes kivizsgáláson, mert ritka érzékeny a kis gyomra, sokmindentől hány, vagy fosik, aztán végre megtaláltuk a neki való hipoallergén tápot, de addig nagyon sok vizsgálaton átesett.


Tudom-tudom, nagyon nehéz volt neki az első másfél év.. én vagyok a negyedik gazdája, előtte ide-oda dobálták, akinél előttem volt az meg konkrétan kínozta, nem is úgy értem ezt a hülyét. Ha folyamatosan félénk lenne, mint eleinte, azt megérteném, de a szemem láttára oldódott fel lassan, rengeteg idő és munka volt kinevelni belőle a rettegést és a bizalmatlanságot, de szép lassan mindig egy kicsivel több előjött a személyiségéből, mire végre eljutottunk odáig, hogy már ádáz módon viselkedett. Mikor először rendetlenkedett (felborította a kukát és széthordta a lakásban a tartalmát) hát én úgy, de úgy örültem :D Helyretettem érte, de titkon nagyon büszke voltam, hogy végre nem áldozat, hanem egy normális kutya. És mindig reménykedek benne, hogy túl van már mindenen, hiszen általában tök jó fej, épp csak ezzel a havi "lappangási időszakkal" ezekkel a lefagyásokkal nem tudok mit kezdeni.


Bárhogy is, ő mostmár nálam marad, kényszeríteni sem lehetne, hogy visszaadjam, csak jó lenne megérteni, hogy ilyenkor mi jön rá, meg leginkább azért írtam ki a kérdést, hogy mikor ő "hülye" akkor én mit csináljak.

2014. márc. 30. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!