Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért kell ugy bevállalni...

Mért kell ugy bevállalni kutyát, hogy az embereknek fogalmuk sincs róla, hogy hogyan, mit kell tenni, hogy a megfelelö körülményeket biztosítsák?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy nincs pénz az oltásra, a normális ellátásra, állatorvosra, nincs rá idejük.. mért nem járják körül a dolgokat, tájékozodnak, olvasgatnak... nem értem... ti meg tudjátok magyarázni?
2009. dec. 18. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a palotapincsis?

Nem tudom, nekünk nem egy állatunk van (nem fajtiszták), de az orvosi ellátást megkapják.A férjem most viszi a macskát orvoshoz, mert taknyos. Tudnánk mi is másra költeni azt a pénzt, amit most rá költünk, de muszáj.


NEM TUDOM!!

2009. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
is... :(((
2009. dec. 18. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
hát ha róla szól a kérdés, még mindig jobb, hogy most, a kutya 8 hetes korában teszi fel a kérdéseit, mint amikor olyan hirdetést olvasok a neten, hogy 3 éves kutya minden oltás nélkül eladó...
2009. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem csak rá értettem... ott az internet mindenki elött, rengeteg értelmes dolgot meg lehet tudni, nekem az volt a minimum, hogy mikor kutyát vettem elötte beszereztem jó néhány dolgot, kerestem egy jó és megbizható állatorvost, elolvastam egy csomó szakirodalmat, a tenyésztö is kiokosított... nem egy hirtelen ötlettől vezérelve választottam társat... és bár a kutyám se volt olcsó, amit utána ráköltöttem, kb. 3X 4X annyi, mint amibe került.. én 9hetesen hoztam el a kiskutyám annak idején:) szoval nem értem az embereket. nekem az a meglátásom, hogy akinek nincs pénze, ne tartson kutyát:( mert a kutyának nem elég csak a szeretet... igen mélyen a pénztárcába kell nyúlni, ha bármilyen gond van, és az embernek rengeteg idejét leköti, egy csomó lemondással jár... mondjuk nekem édes teher:)))
2009. dec. 18. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a sok tudatlan, buta ember szerint "Jaj de cuki, megy a taskamhoz tök menö", " ja hogy pisilni is szokott?? az nem volt benne a hasznalati utmutatoban"
2009. dec. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a nálunk felvilágosultabb, és jobb helyzetben lévő országok pl: Svájc , 2009-től kötelezővé tette a leendő kutyatartóknak a vizsgát . vizsgázni kell ,ha kutyát szeretnél !!!( kutyatartás, általános ismeretek,stb)

Ausztriában ,Bécsben a tavasszal vezetik be ugyanezt.

nálunk, talán 15 év mulva :)

hiszen a chip is ,csak 2-3 városban kötelező M.országon !!

még nem tartunk ott !! SAJNOS !!!

nem kell érteni hozzá, ezért nem is szankcionálják.

pedig , pont olyan ,mint az autó.

vizsga nélkül is tudod vezetni,ha megtanulod, de csak a vizsgán kapsz róla igazolást !!

tanfolyam -vizsga- jogsi .

tanfolyam-vizsga - kutya ????

2010. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!