Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ujfundlandi kutyusról...

Az ujfundlandi kutyusról szeretnék tudni mindent ami fontos, szőrzetápolási igénye, tanithatósága, mennyit eszik, családbarát e, panelban tartható e? stb.

Figyelt kérdés
Az ujfundlandi kutyusról szeretnék tudni mindent ami fontos,szőrzetápolási igénye,tanithatósága,mennyit eszik,családbarát e,panelban tartható e ? stb..

#kutya #új #leírás #ujfundlandi #fundlandi #fontos tulajdonsag
2014. márc. 31. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
2014. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Tőlem bármit kérdezhetsz,most van a második ilyen kutyusunk:)

Nagyon szeretem:)

2014. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

Szóval el is kezdem:

Panelba nagyon nem ajánlatos.Ha vedlik,az egy botrány lesz panelban.Én fésülni csak 3-5 naponta szoktam,ez neki bőven elég általában.Tanítható,és az egyik legjobb családkutya.A mozgásigénye egyedtől függ.Ezt tanúsíthatom.Az előző kutyánk egy kis cammogós maci volt,a mostanit meg inkább egy túlkávézott nyuszihoz hasonlítanám:))

Mi enni minden este 2 csirke far-hátat főzünk neki,egy kis száraz táppal.Ez nem is drága,és szereti is.Sétáltatni kell ugye,de ha a kertben le tudod fárasztani,az is jó neki,és csak néha kell sétálni:)

2014. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Csodálatos állatok! Gyermek- és családbarát, egyáltalán nem agresszív fajta, békeszeretőek. Imádnak úszni, sokszor segítettek vízben baja jutott embereken. A vedlés (számomra) katasztrófa, de lehet vele élni. Etetésük kapcsán maradnék a jól összetett házikosztnál, nem hiszek a műkajákban.
2014. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Nekünk néha maradékot eszik (2.vagyok).Semmi baja nincs tőle,sokan mondják hogy gyomorcsavarodást kaphat.Hát..Ha az előző kutyánk 11 évig egészségesen élt,a mostanival sincs semmi baj,én nem tudom miért ilyen tragédia sokaknak.De mindenféle prémium táppal meg semmit nem érünk el,nem eszi,ahogy a konzerveket se.Az úszás az tényleg hasznos,ha van rá lehetőség akár úszni is lehet vele:)
2014. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

1. Egy:Rosszul írtad a kutya nevét,így nem segítettél a kérdezőnek.Kettő:Gondolom a kérdező gazdik javaslataira kíváncsi,mert nem mindig igaz amit az oldalakon leírnak egyébként is

(Nem kötekedni akarok,csak szóltam)

2014. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%

Igen, valóban a legjobb családi kutya a leonbergi után! Lakásba én azért nem ajánlanám, mert (amelyekkel én találkoztam) extra mozgásigényű állatok voltak, még ha le is tudnád fárasztani őket, tapasztalataim szerint nem éreznék odafent túl jól magukat a szűkös terek miatt. És aztán még az a sok szőrcsomó, brrr! :D


De imádnivalóak! :)

2014. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4%

Kettes/hármas/ötöts: tényleg úgy írta, hogy új FULL landi! :DDD Észre sem vettem. :)


Nekem is a micsodám tele van már az ide csak kötekedni járó gyermeteg alakokkal, több (saját) kérdésembe is csak szét-offolni járnak páran, meg jól az orrom alá dörgölni a hülyeségeiket (amiket én nem is kérdeztem), nem tudom miért jó ez egyeseknek. Én (ahogy te, vagy a kérdező sem) nem ezért jövök/jövünk fel ide.

2014. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
6%

Mondtam nem kötekedni akartam,csak szólni hogy rosszul van írva.Nekem mindegy hogy írod,de én másoknak is azért szólok ha valaki elront valamit,mert nem cseszegetni akarom őket,hanem mielőtt egy olyannak írják rosszul aki tényleg szépen beleköt,tudják.:DD


A kérdezőnek pedig:


Sokan mondják hogy ez a fajta inkább a lakásban heverészik,mit hogy szaladgáljon,ez mint mondtuk többen is,csak néhány (hangsúly a néhányon) esetben van így.

A Én is csak ilyen szaladgálós típusokkal találkoztam eddig szinte,csak a régi kutyánk volt az az igazi macis féle,aki oda cammog hozzád:))

2014. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Emberek, a Google automatikusan javította át a keresést :D
2014. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!