Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van most ez a chip...

Hogy van most ez a chip dolog? Most akkor kötelező vagy nem az vagy kötelező lesz?

Figyelt kérdés
Nincs chipellve a kutyám, egy rokonom most írja msn-en, hogy gyorsan chipeltessem mert Jan. 1-től már kötelező lesz, ellenőrizni fogják és 30000 a büntetés ha nincs chip. Náluk már ellenőrzik, Sopronban lakik. Észak-kelet Magyarországon lakom, de én még erről nem is hallottam. Most volt kint nálunk a doki, nem is mondta, hogy van vagy lesz ilyen. Most akkor mi van?
2009. dec. 18. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyi önkormányzat rendelkezhet arról, hogy a területén kötelezővé teszi-e, vagy sem. Országos jogszabály nincs róla, ami minden tulajdonosnak kötelezővé tenné.


Amúgy meg az a gáz a chippel, hogy hiába van benne a kutyában, legalább három különféle adatbázis van az országban, és a lelvasó nem tudhatja, hogy a te kutyád melyikben van regisztrálva. :-( Az én kutyámnak nyakörv van a nyakával bilétával, amin rajta van a nevem, címem, telefonszámom. Igaz, a nyakörvet elhagyhatja (mondjuk 4 év alatt még sose esett le róla), de ha mégse, akkor több eséllyel kutatnak fel engem, mint ha chip lenne a bőre alatt.

2009. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi akkor majd érdeklődök a városházán.
2009. dec. 18. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyakörvvel az a gáz, hogy ha megfogják a kutyát, gyakran leveszik róla a nyakörvet és eleresztik. Sajnos nagyon sok ilyen esettel találkoztam. Ha chipet ültetnek be, akkor a petvetdatán az orvos regisztrálja azt, így a leolvasott chipszám alapján könnyen visszakereshető a gazda. Sokkal biztonságosabb ebből a szempontból, mint a nyakörvre tett biléta vagy kapszula.
2009. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szerintem is biztonságosabb mert azt nem lehet csak úgy levenni a kutyáról mint a nyakörvet
2009. dec. 18. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül a bilétán rajta van a neve amivel visszaélhetnek.
2009. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első, nem teljesen voltál pontos!

A magyarországi, hivatalos adatbázis a petvetdata. Minden orvosnak ide kell regisztrálni a kutyát. A chipleolvasó csak a számot írja ki, mást nem! A chipleolvasón kiírt számot kell beütni a számítógépen a petvetdatába, és ha regisztrálva van, akkor a rendszer kiadja a gazdi adatait az orvosnak. Csak orvosnak van hozzáférése a petvetdatához, civil embernek csak a kutya neve jelenik meg, ha beüt egy számot (adatvédelem). Ezáltal annyi derül ki, hogy igen, regelve van.

Talált kutyával pedig állatorvoshoz kell menni chipleolvasásra.

Érdemes bechippeltetni a kutyust, hasznos dolog (+biléta)!

2009. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!