Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kötelező lesz a chip?

Tényleg kötelező lesz a chip?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy júliustól kötelező lesz a chip.Miért?Mármint hogy ettől miért lesz jobb?
2010. márc. 25. 19:36
1 2
 1/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Mert nem lehet majd simán kivágni egy kocsiból az út szélére a kutyát. Mindenkinek felelősséget kell vállalnia a kutyájáért.
2010. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De attól aki ki akarja rakni,az úgyis kitudja.Vagy pl a falukban azokat a kutyákat hogy ellenőrzik,akik a láncon élnek?Azokat úgyem viszik oltani sem.
2010. márc. 25. 19:45
 3/13 anonim ***** válasza:
Hét igen, a cél nemes és szép, de nem igazán megvalósítható. Mert hiába a szabály ha nem tudják kikényszeríteni. Nem elég egyébként csak berakatni a chip-et, azt regisztrálni is kell, amit már nagyon sokan nem fognak megtenni. Ha pedig valaki kiteszi a kutyáját akkor hiába viszi neki vissza a becsületes megtaláló a chip alapján mert ha meg akar tőle szabadulni akkor így vagy úgy de meg fog. A chip tényleg jó abban az esetben ha valaki felelős kutyatartó és biztosítani akarja hogy megtalálják és visszaadják a kutyáját ha elveszne. Arra viszont nem nyújt megoldást hogy rossz gazdikból jót csináljanak...
2010. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:
A már meglévő kutyákat nem kell chippeltetni,csak azt kell(ene) amit eladsz vagy elajándékozol. De ezt sajnos senki nem fogja betartani...
2010. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
minden városban összeírják a kutyákat oltás előtt, és aki nem viszi el, azt megbüntetik....ugyanígy összeírják majd gondolom cippeltetésnél is...ha látják, h ott az udvaroson egy kutya, úgyse tudod letagadni, na meg a szomszédok is tudják, ha kutyát tartasz...így regisztrálva lesznek a kutyák és a gazdáik, ha elveszlik, vagy netán kidobják, a chip alapján megvan a gazdi, aki vagy örülni fog a viszontlátásnak, mert elszökött a kedvence, vagy rosszabb esetben magyarázkodhat és fizetheti a büntetést
2010. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hello,bocs OFF

nekem annyi kérdésem lenne,hogy sokan nem regisztráltatják,csak berakatják.De annak úgy mi értelme?Meg az állatorvos beülteti "csak úgy".

Mikor a mi kutyusunk kapta,még kérdésként sem merült fel,hogy regisztrálják-e, mondta a doki,h ennyi a chip,ennyi a reg.díj,ez így működik együtt,azt csókolom...Vagy ez csak a mi dokinknak volt ilyen természetes?

2010. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


utolsónak:Igen,nekünk is így volt,a doki meg se kérdezte,hogy akarjuk-e regisztrálni,csak egyszerűen megcsinálta.

2010. márc. 25. 21:32
 8/13 anonim ***** válasza:

20.33 vagyok:)

köszi a választ,akkor nem cssak én gondolom,hogy ez így természetes:D

2010. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha esetleg valakinek ellopják a kutyáját, és regisztrált is, így könnyebben megtalálhatják. A környéken én nem egy ilyen eltűnt kutyás plakátot láttam már, chip és regisztráció nélkül csak a szerencsében bízhatnak, akinek tényleg fontos az a kedvenc, az akár utólag is bele fogja rakatni és regisztrálni, pláne, hogy most már rendesen elindult a tájékoztatás. Nekem pl. sose volt kutyám még, majd szeretnék, de nem mostanában, viszont nem foglalkozom a témával, mégis én is hallom több felől, szóval csak megtanulják a gazdik, hogy mi a legjobb eljárás.


Amúgy egy kérdés, ha bármi okból gazdiváltás következik be (pl. halál, vagy tartós külföldi tartózkodás, ahova a kedvenc nem mehet), azt a chipben is módosítják?

2010. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt az adatbázisban lehet módosítani. Mivel a chip nem más mint egy "vonalkód". A leolvasó egy számsort érzékel és ehhez a számsorhoz tartoznak az adatbázisban adatok. Olyan mint egy áru cikkszáma h a raktárban be tudják azonosítani h melyik polcon van. Tehát maga a chip nem tárol adatokat.
2010. márc. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!