Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem tud_ja milyen fajtájú...

Aki nem tud_ja milyen fajtájú kutyát vegyen, az miért ragaszkodik "foggal-körömmel" ahhoz, hogy fajtatiszta legyen? Miért nem jó neki egy kis menhelyi keverék?

Figyelt kérdés
Legalábbis magamból kiindulva tenyésztőtől akkor vesz az ember kutyát, ha "szerelmes" egy adott fajtába és az az álma hogy olyanja legyen. Na de akinek elképzelése sincs, csak legyen egy kutya, annak miért nem jó az örökbefogadás?
2014. ápr. 1. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ő maga sem tudja, de én is menhelyről fogadnék be kutyát, de nagyon sajnálnám a többit akik ottmaradtak.


Ettől már csak az a szebb kérdés, hogy annak minek kutya aki agyonveri mert jön az oltás..

2014. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ó hát detto, ha nem rajtam múlna én minden áldott héten új kutyával térnék haza, de tényleg, sokszor olyan kutyákat meghirdetnek akik gazdátlanok, hogy nem is gondolkoznék tovább hanem mennék érte. Nem hiszem hogy a további 2 millióból ne találna olyat aki tetszene neki.


Vicces amúgy az is hogy vad idegenektől -akik nem is ismerik- kérdezi meg az ilyen ember, hogy NEKI milyen kutyája legyen 15 évig.

2014. ápr. 1. 21:26
 3/11 A kérdező kommentje:
bocsi, szóval ha rajtam múlna :)
2014. ápr. 1. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Pl azért, mert, bár nem szerelmes egy fajtába, de kölyökkutyát szeretne, ugyanakkor határozott elvárásai vannak a kutyával kapcsolatban. A fajtatiszta kutyának megvan az az előnye, hogy nagyjából tudja az ember, mire számíthat, ha a kölyök felnő, és van, akinek ez fontos.

Én is így választottam fajtát - és, hogy őszinte legyek, elég kevés olyan első kutyás van, aki már alapból szerelmes egy fajtába, akik meg mégis így állnak, azok közül sokan csak a fajta külsejébe lettek szerelmesek. S attól, mert valaki így választ kutyát, később még beleszerethet a választott fajtába.


Menhelyen mondjuk nem csak keverékek vannak, és sajnálatos, hogy az emberek inkább szaporítótól veszik az adott fajtájú kutyát az örökbefogadás helyett. Viszont aki valóban tenyésztőtől vásárolta a kutyáját, azt igazán nincs miért bírálni.

2014. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nem társnak akar kutyát, csak egy megfelelően működő, előnevelt állat kell neki, akivel fel lehet vágni. Lehet, hogy egy nehéz sorsú, menhelyi kutyával többet kell foglalkozni, lehet, hogy nehezebb összerázódni, de azt a hálát egy tenyésztett kutyától nem fogja megkapni a gazda, amit az örökbefogadottól. Kár mindent az egyszerűbb végéről megragadni.
2014. ápr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hãt igazából nem a fajtatisztasádhoz ragaszkodnak,hanem csak hogy úgy nézzen ki.Különben nem lenne igény a szaporított ebekre.Amūgy szerintem jórészt divat.Pl.most mindenki stafit akar.Onnan lehet látni,hogy váltás következik a vezető kedvenc fajtában,hogy elkezdenek megjelenni a gyepiken,menhelyeken,mint pl a havanese,meg shih tzu mixek,mert hogy lecserélik őket a legújabb trendi kutyára,meg amúgy is,a többségük beteges.Stafikból is egyre több kerül ilyen helyekre.
2014. ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A fajtatiszta és az utca győztes keverék között az a nagy különbség, hogy fajtatisztáról van leírás, ami alapján talán képes vagy eldönteni megfelel-e. Mondom én ezt laikusként. Bár kutyám még nincs és soha nem is volt, de remélem egyszer megélem, hogy lesz. Talán azért olyan nehéz megérteni ezt a "foggal-körömmel csak fajtatiszta kutya" mentalitást, mert már neked sok kutyád volt. Aki első kutyáját keresi, az nem akar rögtön felsülni vele. Értem én ezt kezelhetőségre, illetve kinézetre (mit fognak szólni a haverok, mert valakinek ez is fontos).

Egy menhelyi kutya bizonyos mértékben lutri, ráadásul sok helyen igyekeznek palástoni (el nem mondani) a kutya problémáit. Csak nézz meg egy ilyen hirdetést! Szívfacsaró történt a kutyáról, természetesen ő semmiről nem tehet, csak a szívtelen volt tulajdonosa. Röviden így lehetne összefoglalni egy menhelyes hirdetést. Arról egy betű sincsen leírva, hogy a kutya valamilyen gyógyszeres kezelésre szorul, és/vagy maradanadó,gyógyíthatalan betegsége lenne, esetleg viselkedési gondjai lennének.

Egy apróságról még nem ejtettem szót! 10 embert ha megkérdezel, 9 csak is kizárólag kölyökkutyát akar vásárolni, mert az jobban fog ragaszkodni a fáma szerint. Lehet ezzel vitatkozni, viszont egy kezdő arra a környezetében élőre fog hallgatni, akinek már több kutyája volt.

2014. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdezők véleményem szerint biztosan nem tenyésztőtől fognak vásárolni, hiszen olyan kutyára, amit a neten ajánlanak neki, nem szerelmes a fajtába, nem is ismeri, azt sem tudta eddig, hogy olyat akar, nem fog 100.000-ret költeni, arról meg fogalma sincs, hogy mi a különbség a fajtatiszta és a fajtajellegű kutyák között.

Szóval szerintem a ajánlások közül megtetszik neki egyik-másik küllemre, aztán vesz egyet 20.000-ért. Ennek én sem látom értemét, főleg, hogy menhelyről olyan küllemű, temperamtumú kutyát hoz, amilyet csak akar, van miből választani.

2014. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én speciel azért kérdeztem meg, mert egy elég speciáli életet élek (nagyon hideg klímájú ország, már van egy másik háziállat stb.) és tisztában vagyok vele, hogy egy kutya nem 2 évre szól, szóval olyat szeretnék, aminek biztosítaniok egy kényelmes, hosszú életet. Volt már kutyám (welsh terrier és tacskó), de a mostani felállás sokban különbözik a gyerekkori életemtől, szóval más típusú kutyát szeretnék. Itt minden háziállat drága, fel vagyok rá készülve, nem dog meglepetésként érni, hogy több százezer lesz a kiválasztott kutya.


Ettől szerintem nem vagyok rosszabb ember. Néztem menhelyeket is az interneten, de nem találltam konkrétan olyan kutyát, amilyet elképzeltem, és itt nem a külsőségeket értem. Nyilván vannak preferenciáim, de ezeknek többnyire praktikus okaik vannak. A francia bulldogok pl. nagyon tetszenek, az unokatestvéreméknek is az van és tündéri, de úgy tudom, hogy a nyomott orruk miatt nem igazán bírják a hideget, szóval a hasonlók egyből kiesnek. Olyat sem szeretnék, ami majdnem olyan súlyú, mint én magam. A kínai kopasz kutya sem jöhet szóba, mert itt szegény megfagyna. Szerintem teljesen racionális okok miatt szeretnék bizonyos fajták között kürölnézni, de azt sem tartom kizártnak, hogy az adott fajátjú szülőtől való keveréket fogok beszerezni, de támpontot mindenképp szeretném, nem pedig 100% zsákbamacskát.

2014. ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok ember nincs tisztában, milyen kutyák vannak a menhelyen, csak annyit mondanak, hogy korcs, keverék, utcakutya nekik nem kell, hajlandóak lennének inkább fizetni egy fajtatiszta, jobb esetben tenyésztőtől, rosszabb esetben szaporítótól származó kutyáért fizetni, a külsőségekre adva. Nekem eddig négy kutyám volt, mind a négy ugyanarról a menhelyről. Egyik kutyám labrador keverék (ha egyáltalán keverék), az összes labrador fata követelménynek eleget tesz. Sajnos a magyar emberek mentalitása kutyatartás terén is nagyon elmaradott (menhelyek, ivartalanítás, chip, szaporítás) lenne hova fejlődni :/
2014. máj. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!