Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a kutyámat arról, hogy sírjon, ha nem vagyunk otthon?

Figyelt kérdés
Kutyánk 5 éves szálkás szőrű tacsi fiú. Volt már gazdátlan kutya, másfél évesen fogadtuk örökbe állatvédőktől. Korábban nagy termetű, kifejezetten házőrző kutyáink voltak, akik élvezték, hogy távollétünkben ők a ház urai. Életkorunknál fogva most már egy kisebb termetű kutya mellett döntöttünk. Legtöbbször őt is magunkkal visszük, jól tűri az autózást. Most a hét végén két napra mentünk el és itthon hagytuk. Etetés, itatás, kb. 1 órai játék meg volt oldva, de a szomszédok szerint az éjszakát végig bömbölte. Kertes házban lakunk, biztonságos kerítéssel, bejárása volt megszokott helyére, a verandára. Le tudom-e erről valahogyan szoktatni vagy jobb neki, ha két nap alatt 500 km-t autózik azért, hogy ne legyen egyedül? Lehet, hogy attól fél, hogy megint gazdátlan kutyu lesz belőle? Biztosan mi is hozzájárultunk ehhez a problémához, hiszen sokat foglalkozunk vele, megszokta, hogy mindig körülöttünk van. Minden tanácsot előre is köszönök.
2014. ápr. 2. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg szeparációs szorongástól szenved. Szakember tud rajta segíteni.
2014. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy inkább utazna, csakhogy veletek lehessen. És nem sírna egész éjszaka. :)
2014. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!