Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi mozgásra van szüksége...

Mennyi mozgásra van szüksége egy 2 hónapos kölyökkutyának?

Figyelt kérdés

Szeretném elvinni sétálni a 2 hónapos cavalier king charles spaniel kutyámat, viszont nem tudom, milyen hosszúra tervezzem a sétát.


Csak normális válaszokat!


Köszönöm! :)



2014. ápr. 2. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen fiatal kutyának még nem kell hosszú séta. Az állóképességét kell erősíteni: jó kaja, sokat legyen a friss levegőn és mozogjon, amennyit szívesen mozog (fajtársokkal való játék). Ha még nem sétált egyszer sem, akkor rövid sétát tegyetek csak és fokozatosan lehet növelni a távot.
2014. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még nem kapta meg az összes védőoltását, ezért csak igen rövid sétát tervezz vele és lehetőleg olyan helyen, ahol nem nagyon járnak más kutyák. Amúgy meg neki egy fél óra játékos szaladgálás még bőven elég, nem kell vele kilométereket sétálni.
2014. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 2. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben még nem vinném sétálni, két hónapos az még nagyon-nagyon fiatal kutya. Ha minden igaz még csak most került hozzátok, még a környezetet is csak szokja. Akkor érdemes sétálni vinni amikor már az összes védőoltását megkapta (kb. 14 hetes kor), mert bármit összeszedhet az utcán. Még valószínű a pórázhoz sincs szokatva, meg kell tanítanod, hogy hogyan sétáljon, ne húzzon stb. Egy pár hétig még játsz vele a kertben (ha van) és tanítsd különféle dolgokra, szerintem 3,5 hónapos kor előtt semmiképp ne vidd idegen kutyák közelébe vagy az utcára. Ha mégis úgy döntesz hogy kiviszed akkor nagyon figyelj rá, hogy nehogy összeszedjen valamit és megegye, megnyalogassa stb, mert ilyen korú kutyánál, védőoltások hiánya nélkül akár halálos is lehet! Épp ezért kölyökkorban ne Flexi pórázt használj, hanem maximum 1,2 m-eset így biztosan magad mellett tudhatod! Valamint a séta szerintem ne legyen hosszabb 30 percnél, és csak olyan helyekre vidd, ahol tudod, hogy nincs sok szemét, kutyapiszok és egyebek.
2014. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, megfogadtam a tanácsokat :) és köszönöm
2014. ápr. 4. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!