Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! A kutyámat valószínűleg...

SOS! A kutyámat valószínűleg megcsípte egy darázs , méhe dongó vagy hasonló. Mit tegyek? (Lent)

Figyelt kérdés
Most levert, a fején oldalt ott egy dudor amiből arra következtetem ,hogy valami megcsípte, valamint sokat látom hogy vadássza le a darazsakat, valamint nincs étvágya, piros a szeme alja, nyáladzik kicsit habzik is a szája. és olyan mintha nagyokat nyelne. Foglalkozzak vele vagy majd elmúlik?
2014. ápr. 2. 18:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Kálcium nincs itthon elmenjek venni neki? valamint a kutyának milyen kálciumot vegyek jó az emberi pezsgő tablettás? emberi gyógyszertárba kapok neki kálciumot? Köszönöm a segítséget!
2014. ápr. 2. 18:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Azonnal kálcium. Tablettába vedd ne pezsgő tablettába.
2014. ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Talán lássa orvos! De sürgőssen!
2014. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minél előbb lássa állat orvos!
2014. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Kalcium injekció hamarabb hat mint a tabletta. Vidd orvoshoz most.
2014. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

elég nagy a valószínűsége,hogy allergiás rá a kutya.

Ez nagyon nem játék, hidd el, már csak onnan is tudom,hogy én is allergiás vagyok a d. csípésre. Mihamarabb kalcium tabletta, ha csak pezsgő tabletta van akkor az, a semmitől jobb. És bár már elég sok idő eltelt a kérdés kiírása óta,de ha nincs jobban akkor hívd ki a dokit,mondd el neki,hogy milyen kalciumot adtál be neki, és kezelje,ahogy kell.

Tavaly az én kutyámnak vasárnap reggel 6-7 között a torkát csípte meg belülről a darázs. valami oknál fogva felkeltem korán,pedig sose szoktam, és azonnal láttam,hogy baj van. A nyelve akkora volt, hogy alig fért el a szájában. Azonnal hívtam a dokit, szerencsétlent én keltettem hajnalban,hogy mi van, mondta,hogy 10 percen belül a rendelőben lesz, én is érjek oda. A kutya torka annyira be volt már dagadva,hogy hörgött, meg minden, a slagból vágtam le gyorsan egy 5-10 centis darabot,azt nyomtam le a torkán,hogy ha már annyira bedagad,hogy levegőt se fog tudni venni, legalább azon keresztül tudjon venni. elmentünk a dokihoz,adott neki 2 injekciót, és egy tablettát, és nagyon hamar elkezdett lelohadni a kutya torka.

Szerintem,hogy ha akkor reggel nem kelek fel korábban,akkor a kutyám ma már nincs velem.

úgyhogy ez a darázs téma nem nagyok játék, főleg nem akkor, ha a fején csípi meg.

2014. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Firestorm ***** válasza:
Hmm állítólag megállapították,hogy a kalcium nem használ,legalábbis embernél.Anyut megcsípte a darázs szépen elkezdett kifoltosodni és feldagadni mindene,igaz ő allergiás rá.Ivott Ca pezsgőtablettát semmi,elment dokihoz kapott Ca injekciót,semmi végül mondták a patikában,hogy a kalcium nem használ csak a szteroidos injekció.Vissza ment a dokihoz kapott egy ilyen szurit és minden oké volt.Vidd el dokihoz.
2014. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!