Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasonló bőrallergia valakinél?

Hasonló bőrallergia valakinél?

Figyelt kérdés

A szülein kutyájáról van szó. Fiatal keverék kutyus. A nyáron jelentkezett először a bőrén ez a allergia. A nyakán jelent meg két darab folt, ami ötforintos nagyságú lehetett. Pirosas színű, és gondolom mivel vakarta levedzett a teteje, ilyen ragacsos lett a környéke.


Akkor az állatdoki azt mondta allergiás valamire. Az lehet bármi. Az élelmiszertől kezdve, a környezeti tényezőkig. Írt oxycort spray-t, amitől 2-3 nap alatt gyógyult. Leszáradt, majd elkezdett "lemorzsálódni".


Azóta hosszú szünet, de kb. két hónapja ismét megjelentek a foltok. Egy-kettőt kikezelünk, aztán megint jön egy-kettő. valamelyik egész pici, míg másik nagyobb. De mindig csak kevés van egyszerre. Mindig csak a nyakán van, annak is az oldalán, meg a tetején. Az oxycort nagyon jó, de nem lehet állandóan kezelgetni.


Mi lehet ez, és főleg mi okozhatja, illetve hogy lehet kideríteni? Valaki kutyájánál volt már hasonló?



2014. jan. 30. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kideríteni pontosan allergia teszttel lehet,de az baromi drága (57 ezer ft körül van).


Ezen kívül,egyszerű dolgotok van,mivel időszakosan jelentkezik,azt kell megfigyelnetek,mi változik a kutya életében,amikor jelentkeznek a tünetek.

Pl. mit kap enni,amit előtte nem

környezetben változik-e valami

időjárás(?) pollenek,milyen évszakokban jönnek a foltok

nyakörv van-e rajta?

mosószert váltott-e anyukád,és ezáltal a textíliák okozzák az allergiát...


Ha van valami,ami változik és a foltok ekkor jelentkeznek,akkor megvan az ok,és azt kell megszüntetni.


Illetve ajánlott máris hypoallergén tápra váltani,biztos ami biztos alapon.

2014. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ. Amikor tünetmentes, akkor is ugyanazt a kaját kapja. Először nyáron jelentkezett, most meg ugye tél van. Ez is érdekes. Az ok kiderítése nem lesz könnyű feladat, de majd jobban odafigyelünk.
2014. jan. 30. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg,ha nem allergia,mivel levedzik,az allergia meg általában száraz,egy bőrkaparék vizsgálatot kérhetnétek (az nem olyan drága, 3-4 ezer ft) és ha esetleg valami bőrbetegsége van,akkor a célzott kezelés segít.

Lehet gomba is akár,vagy valamilyen élősködő okozta dolog.


Nálunk pl. gombás volt 1x a kutya,és az csak egy adott felületen jelentkezett.

Nálatok is azt írtad,csak a nyakán jelentkezik.

2014. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha gomba okozza, akkor egy pár Nisoralos fürdetés, vagy talán elég a kenőcs is (mivel csak a nyakán jelentkezik) megfelel rá. A gombánál a sebesedést általában megelőzi a korpásodás.

Lehet atka is, bár az súlyos esetben elterjed az egész testen. Erre az Advocate a legjobb, fel kell íratni az állatorvossal, egy próbát megér.

Az allergia az nehéz eset, mert nagyon ritka, ha ki lehet deríteni a teszt nélkül, hogy mi okozza. Ebben az esetben csak próbálkozni lehet. Esetleg a bárányos rizses táp (be szokott válni, csak jó minőségű legyen. Sokat segíthetnek a szőrre, bőrre ható vitaminok: selen, cink, E vitamin. Gyógyszertárban beszerezhető, elég olcsó, csak az adagolással kell vigyázni.

Jobb ötletem nincs sajnos. Én már 3 éve próbálom kikezelni a kutyámat. Sajnos el kell altatni, mert immunhiánnyal született és semmi nem segít. A 3 év alatt már mindent kipróbáltam, rengeteg pénzt költöttem rá, de semmi nem vált be. Mindig csak átmeneti volt a javulás, most meg szegénykém már annyira leromlott, hogy sírnom kell ha ránézek. Idáig mindig azt mondtam a dokinak, nem altatjuk el, meg fog gyógyulni.

2014. jan. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon sajnálom a kutyusod!! Több orvos is látta már? Soha nem lehet tudni, hogy kinek milyen ötlete van a megoldásra. Akkor neki az egész teste érintett? Le is van gyengülve emiatt?


A szüleim kutyusa makk egészséges, a szőre gyönyörű fényes. Mivel fekete, ezért nagyon látványos. Senki nem szokta megállni szó nélkül, hogy milyen szép fényes bundája van. Mindig csak a nyaka, és mondtam csak időszakos. Nem gondolnám, hogy annyira krónikus lehet, mint a Te kutyusodnál.


Köszi, hogy leírtad. Szerintem ne adjátok fel, kell lenni megoldásnak. Sok sikert, és főleg kitartást!!

2014. jan. 31. 09:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy bolha allergiás? Nekem az egyik ideiglenesemnek volt bolha allergiája és ugyanilyen 5 ft-os nagyságú rózsaszínes szőrtelen foltok lettek rajta ami viszketett. Amikor hozzám került akkor oxycorttal le lett kezelve és mivel nálunk már nem lett bolhás nem is jött ki rajta többet. Nem biztos, hogy neki is az van, de ez is egy lehetőség.
2014. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jól számolom, akkor 6 orvos látta. És mindig végig csináltuk a javasolt kezeléseket, illetve pluszban megvettem mindenféle vitamint, sampont, olajat, lemosót, immunerősítőt, kenőcsöket, kipróbáltunk mindenféle altrnatív kezelést. Most kb 4 napja nagyon rosszul van. Sokszor alig tud felállni. Ami furcsa, hogy az étvágya az nem csökkent, mindent megeszik, amit viszek neki. A vitaminokat fecskendővel nyomom a szájába, de alig várja, hogy kaphasson belőle. Egyszerűen értetlenül nézzük, ahogy szó szerint zabál. És csont sovány. Nem tudom hová tűnik a kaja??? 5 napja még ott kunyerált az asztalnál, akkor még vidám volt és másnap reggelre meg menni nem tudott. Ma jön a doki megint, de szerintem már elaltatja.

Karácsony előtt még mondta, hogy próbáljunk ki szteroidot, sok kutyánál beválik, de ez sem jött be.

Úgyhogy ki kell deríteni, hogy mi baja a kutyusotoknak minél előbb. Lehet, hogy valami egyszerű a magyarázat.

2014. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!