Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintem vicces és van benne igazság.

[link]


2014. ápr. 5. 01:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szóval már nem kellek?

:)

2014. ápr. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Aranyos, és igaza van. Volt már fajtatiszta kutyánk is, szerencsétlen epilepsziás volt. Azóta csak keverékek voltak, most egy border collie-agár keverékünk van. Gyönyörű és az összes eddigi közül a legokosabb, legszófogadóbb. Imádjuk!
2014. ápr. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon buta a cikk írója, fogalma sincs a tenyésztésrőp, meg az egészről amivel a KOMOLY kutyázás jár. Inkább meg se szólalt volna.
2014. ápr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a véleményem, hogy a cikk írója semmit nem tud a komoly kutyázásról vagy a tenyésztésről.

Tulajdonképpen szomorúnak tartom, hogy a "keverék kutyások" egy része valamiért a fajtatiszta, törzskönyves kutyákra fúj, azok fitymálásával (a cikk első fele is erről szól) akarja a keverékeket népszerűsíteni, holott a szaporított kutyák sokkal jobb célpontok erre. Csak ugye sok kutyás még arra se veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen, hogy a saját elgondolásai a témában helyesek-e.

2014. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal. A cikk írója nagyon tanulatlan tenyésztés terén. Az más kérdés, hogy manapság a kiállítások sem arról szólnak, mint amiről kellene és sorra a sz@r kutyák nyernek és kapnak kitűnőket, de ez egy másik téma.
2014. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sötét az illető, mondom ezt 2 keverékkel.
2014. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

Aki úgy gondolja, hogy a kiállítási kutyák szèpek, egèszsègesek olvasson el nèmi szakirodalmat. A mezei emberek nyelvère lefordítva: A kívánt formák stabil előállítása csak erős beltenyèszettel megoldható. Mielött a kiállításra tenyèsztès divatba jött a kutyákat FELADATRA tenyèsztettèk. Ha nem úgy viselkedtek, nem elèg lelkesen dolgoztak, ràmorogtak a gazda gyerekère magától èrtrtődő módon agyoncsapták. Mivel a születèsek számát nem korlátozták a rengmegszületett köjökből csak a a legjobbak maradtak èletben.

A kiállításokon csak a megjelenèst tudják bírálni. Ha valami munkavizsga elő van írva az csak távolról emlèketet a kutya eredeti munkájára. Ha a viselkedèse nem tökèletes, akkor mindent elkövetnek, hogy a kiállításon, vizsgán ne derüljön ki. A díjnyertes kutyák ès kölykeik komoly èrtèket kèpviselnek, ezèrt a tenyèsztèsből nem zárják ki a fèlős dobbermanokat, agresszív vizslákat stb.

Ha egy keverèk kutya nem viselkedik tökèletesen könnyen a gyepin találja magát, tehát mèg van viselkedèsre szelekció..

2014. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7-es!


Pont erre mondja azt egy tenyésztő ismerősöm, hogy a kiállítási eredmény nem egyenlő a tenyészalkalmassággal! Sajnos nagyon rossz irányba ment el az egész kiállításos dolog...

2014. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tök mindegy. Én már lettem leb*szva nagyon csúnyán azért is, mert ingyen kapott tanyasi kutyám volt, mert az felelőtlen, meg ezzel a szaporítókat ösztönzöm a munkára (mondjuk ingyen volt, szóval nem kerestek rajtam sokat, ráadásul valószínű menhelyre ment volna, ha nem fogadjuk be) és csak olyannak legyen kutyája, aki sokat tud rájuk költeni. Aztán meg azért, mert bizonyos fajtákról érdeklődtem, mert hülye vagyok, nem értek a kutyákhoz és miért nem jó nekem a korcs.


Minkét fajta gazda (keverékes-korcsos és fajtatisztás-drágakutyás) között akad nem kevés sznob, aki csak másokat okítani tud. Akkor mi a jó megoldás? Milyen kutyája legyen az embernek?

2014. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

7-esnek én is javasolnék egy kis szakirodalom olvasást.

Pl arról, hogy a szépség viszonylagos, szóval teljesen érthetetlen ezt írni, hogy "akik azt hiszik, hogy xy kutyák szépek...". Én már láttam gyönyörű fajtatiszta kutyákat, meg gyönyörű keverékeket is.

Az egészségről meg annyit, hogy normális tenyésztők a kutyájukat SZŰRIK betegségekre, szóval ugyanakkora esélye van egy jó kennelből származó kutyának betegnek lenni, mint egy utcai keveréknek. De nem szűrhető betegségekre is igaz ez: Pl anyósomék kutyája is egy atom cuki keverék, mégis neki van csirkeallergiája, nem az én törzskönyves kutyáimnak. Persze minden pénzes dologban vannak mocskos dolgok, ezért kell megnézni, honnan hoz az ember.

A kiállításon meg kiderül, ha egy kutya valóban ideggyenge, vagy fajtájának nem megfelelő a temperamentuma, mert az egész egy komoly stresszhelyzet, rengeteg ingerrel, kutyával, az idegen bíróval, aki fogdossa őket - az én kutyáim jobban kifáradnak egy kiállításos nap után, mint egy agilitys nap után pl. Persze megint vannak olyan bírók, akik nem elég hozzáértőek, de neves kiállításon nem jó temperamentumú kutyával nem lehet címet szerezni. Az ilyeneken már a tömeg is akkora, hogy nem bírná egy rossz idegrendszerű kutya.

Szóval aki azt hiszi, hogy a kiállításon egy tök idegbeteg kutyával jó esélyekkel lehet indulni, annak javaslom, hogy látogasson el egy nagyobb kiállításra.

2014. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!