Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne erről leszoktat...

Hogyan lehetne erről leszoktatni? Jack russel terrier.

Figyelt kérdés

Van egy jrt kutyánk, 5 hónapos. Még nem szobatiszta és ebből eredendően van egy problémánk. Meg eszi a székletét! Ez leginkább akkor zavar amikor éjjel vagy hajnalban arra kelek, hogy nyammogja a sz*rt. Minden éjjjel ez van és már nagyon zavar! Le lehet erről szoktatni valahogy?

A másik, hogy napközben nagyjából szobatiszta, sokszor levisszük. Este 10körül visszük le utoljára és 5-6körül viszi le reggel a férjem. Éjjel vagy 6x pisil, 2x legalább sz*rik. Éjjelre sosem lesz szobatiszta? Mit tegyünk?


2014. márc. 24. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meghatározott időben kapja a kaját, este már ne nasizzon, a vacsit hozzátok előrébb, és a vizet is vegyétek el éjszakára.

Le lett szidva valaha is azét, mert becsinált?

2014. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

Majd leszokik róla. Adjatok időt neki, én a sajátomnak adtam napi 3x nem pontos sétával 11 hónapos kora körül lett az, de még időnként becsusszan.

Szidni még nem érdemes, mert dugiba fogja csinálni.

Pontos minél többszöri séták, és a kajával való ügyeskedés. Mondjuk kora délutáni séta utáni etetés (vagy előtte is csak ne rohangáljon utána egy ideig)Este csak kijön belőle. A vizet meg el kell venni estére előle. Gondolom az esti rohangálás után felmegy és teleissza magát és még este rá is iszik. A séta után hagy igyon és felvenni a vizet. Lehet lesz még 1 pisi így , de 6 nem hiszem.

2014. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Előző vagyok. Az enyém a sajátjáról és a kutyakaki evésről idővel leszokott, bár nem hinném, hogy a rászólás miatt.

De hallottam már nem egy helyről,hogy próbáltak mindent , ennek ellenére felnőttként is megette.

2014. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sippara ***** válasza:
Mit csináltok, ha fent ürít és rajtakapjátok, mit, ha csak a "nyomokat" találjátok meg, és mit, ha lent ürít? Enélkül nem lehet tudni, mit a probléma, de egy 5 hónapos kutya már bőven képes szobatisztaságra ilyen feltételek mellett, amennyiben megfelelően van rá nevelve.
2014. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nekem van egy jrt és 3 hónaposan került hozzánk 4 hónaposan már hiba sem volt a szobatisztaságban

megtanulta hogyha wc nie kell szugerálja az ajtót .

amikor kint ürített dicséretem és jutifalit kapott ha bent úgy hogy a szemünk láttára csinálta megfőzzük és kivittük nem sétálni csak mondjuk ülni a friss levegőn kb negyed órát , ha pedig nem láttuk csak a nyomok maradtak akkor nem tehetsz mást csak takaríthatod ha laminált padló siess mert fel ázik a pisitől.

a kaki evéssel nincs tapasztalatom bocsi

2020. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!