Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baj belole? (bovebben lent)

Lehet baj belole? (bovebben lent)

Figyelt kérdés

Volt kullancsa a kutyamnak de kicsi volt,nehezen jott ki,kullancs vegen (nem a fejenel)hanem a vegen szet nyomodott,es csak darabolva tudtuk kiszedni neki,de a feje benne maradt?(be lett betadinozva)1.kerdes:baj ha beszakadt a feje?(sehogy se birtuk kiszedni mar)

2.kerdes:lehet barmi baja neki hogy szetlettnyomva?Sok tejet is adunk neki.Tulfogja elni?Mikor jelentkeznek a tunetek? Ha van valami baja.Legyszi segitsetek.

Elore is nagyon szepen KOSZONOM!!!


2014. ápr. 6. 09:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Tegnap este szedtuk ki,(lemaradt bocsi)
2014. ápr. 6. 09:32
 2/8 anonim válasza:
Szerintem nem lesz baja, de a biztonság kedvéért elvinném állatorvoshoz.
2014. ápr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ertem holnap feltetlenul elviszem,nagyon szepen koszonom hogy valaszoltal!!!
2014. ápr. 6. 10:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a feje bent maradt, az nem baj, viszont az már nagyobb, hogy szét lett nyomva, így a kullancs tartalma bekerülhetett a kutyába. Viszont az megint jó jel, hogy nem volt még nagy a kullancs.

A tünetek 1-2 héten belül jelentkeznek.


Holnap fölösleges elvinni állatorvoshoz, nem tud mit csinálni vele, lehet, hogy semmi baja sincs. Ha viszont fáradékony, rosszkedvű, legyengült, vagy bármi módon furcsán viselkedik, akkor azonnal el kell menni az orvoshoz.

Tejet minek adtál neki?

2014. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

A feje ha beszakad, attól nem lesz baja, mert az kilökődik egy idő után. Viszont a helyét nem szabad fertőtleníteni!!!

A másik dolog meg az, hogy nem kézzel kell kiszedni, mert akkor összenyomódik, hanem venni kell görbített végű műszerész csipeszt, azzal gyönyörűen meg lehet fogni a fejénél, egészen a bőrnél és szépen lassan kihúzni. Nem tekergetni, nem kenegetni, hanem lassan kihúzni.


A tej semmit se ér, mert ha beteg lesz (babéziózisos), ahhoz orvos kell, injekció, stb. A tünetek kb. 2 héten belül jelentkeznek: bágyadtság, étvágytalanság, láz, később barnás vizelet.

2014. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tejet ne adj neki, mert menni fog a hasa tőle! És igen, ha akármi miatt is furán viselkedik, VIDD ORVOSHOZ!!!
2014. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 12:59

Ugyan miért nem szabad a helyét fertőtleníteni?

2014. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Tényleg miért nem szabad fertőtleníteni mert amikor kiszedtem rögtön fertőtlenítettem ugytudom hogy kell.

2014. ápr. 6. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!