Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire Terrier 13 éves...

Yorkshire Terrier 13 éves lány vagyok. Imádom a kutyákat és decemberben (2014) elvileg kapok egy Yorkit. De szüleim nem szánnak akutyusra 65ezer forintokat, max. Olyan 10. 000forintot. Sajnos nagyon fiatal kutyust szeretnénk,?

Figyelt kérdés
és nem találok senkit aki decemberre (mert akkor utazunk magyarországra) nekem kutyát elajándékozni/eladni tud, max 10ezerért odaadná. Esetleg ismertek valakit? Németországba vinnénk ki, fiúcskát keresnénk, és valószínüleg fajtisztát. Ha nem fajtiszta se gond, oltást és chipeltetést végülis megoldanánk mi.?

2014. ápr. 6. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért nem fogsz kapni.Esetleg menhelynél, fajtamentésnél próbálkozni?
2014. ápr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nincs ott yorki, és ha van is csak öregebbek : /
2014. ápr. 6. 10:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyėrt egy leselejtezett beteg kutyát lehet kapni.A chip,útlevél többe kerül.Menhelyeken nézzetek körül,mindig akadnak cuki mixek,de egyáltalán nem biztos,hogy ilyen olcsó hozzáállãssal kiadnának a szüleidnek.Mellesleg 65 ért is csak szaporítótõl kapsz.
2014. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
December még soká lesz. Félreteszel minden hónapban és gyűjtögeted a pénzt. Akár ilyen kisebb munkákat is elvállalhatsz (fűnyírás, kutyasétáltatás, takarítás stb) rokonoknál, ismerősöknél. Idővel összegyűlik a pénz.
2014. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz ügy. Egyrészt, mert a szüleid nem szánnak rá annyi pénzt, amennyit KELL! Egy fajtatiszta - nem fajtiszta, mert a kettő még mindig nem ugyanazt jelenti! - yorkie kutya ára 80-100 ezernél kezdődik, mivel meg kell kapnia az oltásokat, chipet, stb. Azt meg nem tudhatod, hogy decemberben nem lesz-e olyan alom, ahol addigra lesz megvehető két hónapos kutyus.Én a helyedben a szüleiddel leülnék, átbeszélném, mert egy kutya nagy felelősség. Majdnem olyan, mintha gyereket nevelnél. Etetni kell, itatni, sétálni vinni, foglalkozni kell vele, és SZERETNI kell.

A tenyésztők listáját a Kutyatáron megtalálod, ide kattintva: [link]

Semmi esetre se a netről vásároljatok, gondolok itt a jófogás.hu, az apród.hu, az express.hu és társai oldalra, ahol a szaporítók előszeretettel hirdetnek, és idegbajos, beteges, agyonszaporított egyedeket árulnak, amik jó esetben elélnek pár évig, de nem azt fogod kapni, amire Te vágysz. Gondolom, nem szeretnél úgy járni, mint az a pár, akik a neten vettek kutyát, és pár órával később meghalt a kutyus.

Érdeklődj a kenneleknél, hogy mennyibe kerülne a kutyus, mikor lesz alom, mire lesz szüksége, biztosan segítenek.

2014. ápr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen, de ha összegyüjtöm a pénzt is.. nem tudom honnan/kitöl vegyem a kutyust.. egyszer már volt kutyusunk és gondoztam is rendesen csak öreeg volt és meghalt : ( a felelöség érzetem meg van..
2014. ápr. 6. 10:48
 7/11 A kérdező kommentje:
& csak a kutyus árára nem szánnak annyit, mert egyébként oltás stb.-re kiadnak szivesen :)
2014. ápr. 6. 11:12
 8/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Belinkeltem neked a Magyar Yorkie tenyésztőket, írj nekik, érdeklődj!
2014. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Oltások és chip nélkül nem is viheted ki az országból.

Egyébként meg inkább nézegesd majd az örökbe fogadható kutyákat, mindenki jobban jár, ha nem egy szaporító zsebét tömöd.

2014. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz ki valakit a menhelyről :)
2014. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!