Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy "jajj, hát annyira intelligens az a fajta! " ki látott már buta kutyát? A sok fan előadja, hogy a kedvenc fajtája mindegyiknél okosabb!

Figyelt kérdés

Elhiszem, hogy fanok a fajtának, de miért kell intelligensnek nevezni?

Milyen a buta kutya? Még sosem láttam szó szerint buta kutyát. Makacsot igen, de az nem intelligencia hiánya!

Pedig mikor áradozik valaki a kedvenc fajtájáról azzal támasztja alá, hogy " könnyen nevelhető, és tanítható...." de ez nem intelligencia függése...


Szóval milyen a buta kutya, és miért mondják intelligensnek, mikor csak megteszi amit tanítanak neki?



2014. ápr. 10. 18:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Így igaz, a juhászkutyák nem szolgalelkűek. Nekik gyakran kell összetett feladatokat megoldani a gazdájuktol több száz méterre. Az én mudim kifejezetten makacs tud lenni, ha valami unalmas feladatot kap. Pl ha a járda szélén leültetem, akkor toporog, keresi a helyét, látványosan ásítozik, ezredmásodpercre kiszámolja, hogy meddighúzhatja az időt büntetés nélkül. Ugyanakkor éles helyzetben sosem hagy cserben. Annyira egymásra van hangolódva az agyunk, hogy szemvillanásokból ért.
2014. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Aussiem mindenhol dolgozik, otthon mindent elsőre szóban megcsinál, de amikor kutyasuliban a 10.dik ül-feksziket kérem tőle, vagy néz rám bamba szemekkel vagy hihhhetetlenül lassan és kelletlenül megcsinálja. Mondjuk ott tuti érzi, hogy én is hülyeségnek tartom ezt a fajta egzecíroztatást, otthon meg lelkes vagyok ő meg alig várja a teljesítendő feladatot.

Én se hinném, hogy valamelyik kutya buta lenne, igen, lehet hogy valamelyiknek lassú felfogása, de szimplán az is lehet, hogy nem kooperatív. Viszont a maga területén meg remekel.

2014. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 BringaManó ***** válasza:

...És ki látott már buta mosóport?


...És evett már buta krémest?


:-)

2014. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem itthon nagyon nagy a kontraszt, mert bulldogom és mudim van.


Nah most a Mudi baba még, de a tanulási képességei elképesztőek. Igazából bármit meg lehet neki tanítani 1-2 nap alatt. Most 4hónapos a maradot még csak tanulgattuk amikor kipróbáltam hogy le tudom e fektetni 5méterről és simán ment ami nagyon nagy szó..


De vegyünk csak egy fajta feladatot a pörögöt. A mudimnál a 4. pörgésnél kivettem a pálcát és még kettő után minimalizáltam a kézjelet.


A bulldogommal kb 21440szerre csökkentem a pálcát a lehet legrövidebre de ha elrakom a pálcát összeomlik a rendszer :D ha kézzel csinálom akkor ha el kezdem kivenni a kézjelet akkor szintén nem érti mi van... persze lehet én rontottam el valamit de ez elég...


Jah van itthon egy palotapincsink is.. hát ő fantasztikusan buta. Olyan mint a rémrendes családból a Kelly. Ha megtanítasz neki valamit akkor kimegy valami más a fejéből... ezt a listát amúgy kb évente egyel bővíti :D most múlt négy.

Ül volt az első aztán a fektetés.. utána patkaszabály (elfelejtett feküdni ((tényleg))) 2-3 éves korára a patkaszabály el jutott úgy a tudatáig hogy nem felejtette el a fekvést. Most tanult pacsizni :D azóta megint nem akar üllni.... Miután elmúlt négy azóta már megy a pacsi is :D fantasztikus mennyi türelem kell hozzá

Persze nem minden szó szerint így van de évente nem tudjuk egynél több dologra megtanítani mert tényleg behibázik a többi feladatnál.

2014. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Csak érdekesség kedvéért :D


Nekem volt egy csivavám, szinte semmit nem volt hajlandó megcsinálni jutalom nélkül.


Pacsi? Ha nem volt a kezemben nasi, akkor soha...

Ül? Ugyan már.


Azt viszont hihetetlenül hamar megtanulta, hogy kinek milyen szokásai vannak. Anyám pl. a párna alá tett sokszor tiszta zsebkendőt, ha éjjel kell, de hát ott is felejtette. Csivavám kifigyelte, kiszedte és elszórakoztatta magát velük. Kifigyelte ugyanígy, hova szoktuk tenni a csokit, ha tévézés közben eszünk...És megvárta, amíg kimegyünk a szobából és akkor lopta el.


Megyünk sétálni! Hol van? - ezeket is 2. alkalom után megértette.


Öregkorára teljesen megvakult. Akkor jöttem rá, mikor lementünk hosszabban sétálni (előtte is rosszul látott, ezt tudtam), mindennek nekiment, házfalnak is. Otthon és a ház környékén viszont úgy kitanulta a járást, hogy soha semminek nem ment neki.



Most van egy tacsi/labrador/foxi/ki tudja még mi keverékem. Ő már meg se várja, hogy kérjem a pacsit, rögtön adja, ha kaja van nálam és kaja nélkül is adja, ha kérem. A nevét 1 nap alatt megtanulta. Testbeszédre nagyon figyel és reagál, parancsszavakat viszont kicsit nehezen tanul (pl. ül szóra nem ülne le 1000. alkalommal se, de ha kézzel mutatom, akkor igen) :D

2014. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 alice_L ***** válasza:
78%

Lattam mar buta kutyat, egyszeruen nincs egy csepp értelem szikra sem a szemukben, némelyik orommel dolgozik, azaz teszi azt a keveset amit felfogott, némelyik egyszeruen buta. Ennek koze sincs makacssaghoz, vagy munka szeretethez.

Ezen kivul, az hogy egy kutya gyorsan megért valamit, az csak egy kis része annak amit konnyen tanithatonak hivok.


A tanitasi hibakon (marmint a gazdaén vagy edzoén) gyorsan tul kell tudjon lépni, azaz kell hogy tudjon onnaloan felmérni helyezteket és nagyon stabilnak kell lennie. Ez a konnyen tanithato, de hazi alap engedelmességre nem kell ilyen sok feltétel.


Vannak fajtak amik gyorsan értenek, de tulsagosan felporognek, érzékenyek, zavarba jonnak ha valami mashogy van korulottuk mint szokott, nem elég stabilak rendszeres munkahoz. Ami nem jelenti hogy hulye, de nem az amit "konnyen tanithato"nak nevezek.


Egy makacs kutya ugyancsak érthet gyorsan, altalaban egy masik konfliktus van a hattérben ami miatt nem akar dolgozni. Altalaban a gazda elvarasa hogy a kutyaja kezelhetetlen, és azza is valik.


Mara gyakorlatilag eltuntek a valodi pasztorkutyak, azoknak a dopamin termelésuk volt alacsonyabb, igy az igerkuszob amire reagaltak magasabb volt, és lassabb is volt a reakciojuk. De azok is tanultak, munkat és stabil megbizhatosagot. Gyakorlatilag semmit nem lehet kezdeni egy olyan kutyaval akit a gazdaja nem akar tanithatova tenni. Van sajnos ilyen is.


Szoval az értelmes, tanithato, munkaképes, makacs és buta az szerintem mind nem ugyanaz, és sajnos vannak butabb kutyak is, ez foleg akkor derul ki amikor mashoz akar veluk kezdeni a gazdi mint egy kis sétaltatast és ul/fekszik, de amig nincsenek ennél nagyobb elvarasok, addig ezek a kutyak is ehetnek imadnivaloak és pont jo arra hogy tarsak legyenk egy olyan gazdi mellé aki nem is akarja oket stimulalni.

2014. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!