Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyám sosem csinált...

Felnőtt kutyám sosem csinált ilyet még, erre ma arra jöttem haza, hogy szétrágta a magassarkúmat. Miért? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már kölyökkorában tudatosan úgy neveltük, hogy ne nyúljon a cipőkhöz. És jól is ment, egyet sem rágott szét soha. Pár hete viszont elkezdte széthordani a cipőket. Mindig leszidtam, de nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget, mert nem bántotta őket, csak széthordta.


Na ez mával megváltozott. Mi lehet az oka? Illetve mit kellene tennem? Mikor itthon vagyunk nem nyúl a cipőkhöz, így nem tudom leszidni érte. Ha viszont nem vagyunk itthon, megint nem tudom leszidni. Persze el tudom tenni a cipőket, de ez nem megoldás a problémára. Én azt akarom, ne nyúljon ahhoz, ami nem az övé.


Hogy lehet ezt megoldani? Van ötletetek?



2014. ápr. 11. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
mostanában nem jutott a kutyusra kevesebb idő?
2014. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Unatkozik?


Általában a kutyák akkor csinálnak nem kívánt viselkedést,ha megváltozott vmi az életükben,illetve nincs lemozgatva rendesen.


Nálunk egyszer tett tönkre egy cipőt a húgom kutyája kölyök korában,pont rajta kaptuk,hogy rágcsálja, a cipő párját MELLÉ dobtuk aztán leszokott róla. Viszont most lesz 3 éves vmelyik héten megint megrágott egy cipőt.

Mondjuk én ezt unatkozásnak tudom be,húgom nem foglalkozik vele sajnos.


Amikor haza értem akkor pont a kosárban feküdt és rágta,na kapott tőlem a cipővel ütöttem a seggére.Azóta megint nem rág semmit.Hagyunk elől játékokat. Bár mozgás lenne a legjobb,de húgom kutyája,nekem pont elég a saját kutyám nem hogy az övével is foglalkozzak.

2014. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De igen, később tudtam csak hazaérni munkából, mint szoktam, mert rengeteg volt a stressz és a dolog az utóbbi 2 hónapban. Átlag napi 2 órával később értem haza, párom úgy jött, ahogy szokott, de ő így is még nálam is később ért. Lehet, hogy ezért volt, de sajnos ezzel nem tudok mit tenni :( Nem úgy néz ki, hogy a közeljövőben lazább lesz a tempó.


És akkor mit tegyek? Tegyem el a cipőket? Bár ha jól értem, mindegy, mert akkor talál mást, amivel elszórakoztatja magát. :(

2014. ápr. 11. 22:02
 4/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok..


Az a gond,hogy az unatkozó kutyák nagyon találékonyak.Ha nem tud cipőt rágni akkor tuti talál mást amit majd fog.

Esetleg vmi nagyobb rágcsát kitenni ami sokáig elég.

Vagy egy rokont ismerőst megkérni,hogy napközben vagy vmikor ugorjon át és vigye el sétálni vagy ilyesmi.

Esetleg mielőtt elmész még több mozgás.


Milyen a napi rendetek?

2014. ápr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
semmi különös. Reggel felkelünk, kaja, séta, elmegyek dolgozni, hazajövök kaja, séta, párom hazajön, séta vele, valamikor este még vacsizik, aztán van, hogy még este is leviszi a párom egyszer lefekvés előtt de ezt nem mindig. Itthon meg labdázni szoktunk vele, vagy ilyen kötélhúzogatósat játszani. Van rágcsája. Préselt bőrizék, meg malacfül is. Gondolom a cipőmnek fincsi lábszaga van... Amúgy nincs nagy mozgásigénye, egy órás séta után 3 órát alszik kb. Hétvégente pedig el szoktuk vinni egy-egy nagyobb sétára. Vannak kutyahaverok, velük is szokott játszani. Szóval teljesen átlagos.
2014. ápr. 11. 22:23
 6/16 anonim ***** válasza:

Értem.


Szóval akkor most 2 órával tovább van egyedül mint eddig.Reggel milyen hosszú a séta?

2014. ápr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Reggel a legrövidebb, olyan 15 perc. Megyünk egy szokásos kört. Ilyenkor pisil, kakil, szaglászik. Délután meg este szoktunk más kutyákkal játszani.
2014. ápr. 11. 22:37
 8/16 anonim ***** válasza:

a rágcsákon kívül nincs más játéka?

mármint ami sípol vagy amit tud dobálni magának?

2014. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Labdák, sípolós gumibigyó, nem sípolós gumibigyó, egy köntös kötő, ami kiskora óta a kedvenc játéka, pokróc, párna, dobókocka habszivacsból, műanyag bizbaszok...stb.
2014. ápr. 11. 23:26
 10/16 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2014. ápr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!