Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Ma hoztuk haza a...

Segítség! Ma hoztuk haza a kiskutyát. Baja van?

Figyelt kérdés
A kutyusut ma hoztuk haza. Konkrétan 6 órája van nálunk. Most alszik, de nagyon gyorsan veszi a levegőt. Ez normális? Tényleg nagyon mozog a kis mellkasa meg hasa. Nincs baj ugye?
2014. febr. 16. 19:08
1 2 3 4
 1/31 sippara ***** válasza:
92%
Mennyi idős, az oltási könyvében mi szerepel, a tenyésztőnél is hasonlóan viselkedett-e, és miért nem a tenyésztőjét keresed fel ezzel a kérdéssel?
2014. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
6 hetes. És még nem kapott oltást, azt holnap fog.
2014. febr. 16. 19:21
 3/31 anonim ***** válasza:
78%
Úristen... No comment. Remélem sokat fizettetek érte! 0 oltással bármi baja lehet, az is megtörténhet hogy reggelre meghal, totál lutri... Olyan yorkis történetet olvastam hogy hazavitték a kiskutyát, és 3 óra múlva a gazda ölében pusztult el, aztán a szaporítót nem érték el, a 45 ezret sosem kapták vissza, de nagyobb baj volt hogy egy életre elment a kedvük a kutyázástól... Szóval 0 oltással semmin se csodálkozz. Lehet hogy normális, lehet hogy reggelre holtan találod. Ugye milyen jó hogy olcsón megúsztad a kutyavásárlást? :)
2014. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint 8 hetesnél fiatalabb kutya nem cserélhet gazdát, de ez most mindegy. Nyilván nem valami jó helyről van, de legyen ez is mindegy.

Ha mást nem veszel észre rajta, tehát amúgy élénk, eszik, játszik, stb. akkor nyugodtan lehetsz holnapig, amikor is oltáskor a doki megnézi, van-e valami baja.

2014. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt amúgy tudtad, hogy 8 hetes koárig az anyja mellett a helye TÖRVÉNY SZERINT IS, amikor is 2 oltással és féreghajtva, törzskönyvvel és oltási könyvvel megkapod a tenyésztőtől aki elmondja mit evett (általában ad tápot is), szakszerű leírást ad, felkészít mindenre, és ilyen hülye kérdésekkel simán zavarhatod őt, sőt, inkább elvárja hogy szólj neki ha bármi kérdésed van? Szerinted ez véletlen? Még a legalja szaporító is legalább 1 oltást beadat, hogy ne azonnal haljon meg az új gazdánál, és legalább a 8 hetes kort megvárja... Szóval gyakorlatilag bármi baja lehet a kutyádnak, remélem azért túléli amíg megkapja az első oltásait... Remélem...
2014. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Akiteki ***** válasza:
100%

Majdnem megkérdeztem, hogy miért nem a tenyésztőnél érdeklődtök, de végigolvastam és már értem.

Sürgősen keressetek egy éjjel-nappali klinikát és mutassátok meg. Jegyezzétek meg a telefonszámát és a címét, mert a közeljövőben még nagyon sokszor lesz rá szükség.

2014. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Mérd meg, hogy egy perc alatt hányszor vesz levegőt. Más tünetet nem mutat?

Egyébként milyen fajta kölyök? Féreghajtva volt?

2014. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit fogsz te holnap kapni! Legfeljebb gutaütést, ha elpusztul a kiskutya, de oltási könyvet tuti nem. Eleve ebben a korban szokták elkezdeni az oltási sorozatot, tehát ha lenne is oltási könyve, akkor is legfeljebb 1 féreghajtás lenne beírva, de mivel nem kaptál vele semmit, holnapra már azt is letagadja az eladó, hogy valaha látott téged!
2014. febr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem azt mondta, hogy oltási könyvet kap holnap, hanem oltást. Gondolom elviszik orvoshoz. Meg chipet is kap holnap, mert a nyakam rá, hogy arra is sajnálta a pénzt a szaporító.
2014. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem is TK-val vetted ( amit már tényleg nem értek meg). Akkor is csak 8 hetes kor előtt tilos elhozni. Elmesélem a szomszédom esetét. Hátha érdekel valakit: Az illetőnek van vagy 40 kutyája. Ebből 5-6-ot ki szokott engedni az udvarra a többit hátul ketrecekben tartsa. Jófogáson hirdeti őket (akita, pincser, beagle, shiba inu, bordói dog, amstaff, cavalier, csivava ... ) A kiskutyákat 6 hónapos korban adja oda egy pár oltással. Sétáltatva nincsennek, akármikor megtépik egymást az udvaron, olcsó tesco-s kaját kapnak, nem egy shar pei-nek daganat van a lábán és még így is szül. A közzöségi oldalakra felteszi őket nagy vígan az adatlapjára olyan szöveggel, hogy: Ideje lenne már a pénztárcámban látnom őket. X amstaff kant a kölykeivel pároztat be, hogy ne keljen kiadni bizonyos összeget a fedezésért. A kiskutyák szocializálatlanok, agresszívek, ideggyengék. Múltkor fél órán át hallgattam egy visszajött vevő panaszát aki arról ordítozott, hogy a kutya férges, agresszív és ideggyenge. Helyben bepisil minden ok nélkül. A helyi állatorvos és állatvédő szervezetek a javára vannak és megosztoznak a bejött összegen. A fajtajellegű keverékeket a menhely neki adja és ő pároztassa őket. Próbáltam már sok mindent tenni ellene, de nem jött be semmi viszont félek, hogy tesz valamit az én kutyáimmal akik évek óta eredményesek a kiállításokon és rengeteg egészséges kiskutyát adtam már a világnak és vannak olyan lehetőségeim amivel olcsóbban hozzá jut a kiskutyához TK-val természetesen ( társtulajdon, ivartalanítási szerződés ... ). Remélem elgondolkodtok.
2014. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!