Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mit tennétek...

Ilyen helyzetben mit tennétek a kutyával? Előre félek

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél éves pomerániai törpespiccem, nagyon szeretem.

Viszont én szeptembertől egyetemre megyek, 210 km-re leszek itthonról (Budapestre megyek). Nem tudom, hogy mit csináljak, vigyem magammal, vagy hagyjam itthon, anyáékkal.

Olyan, mintha a gyerekem lenne (tudom, ez hülyeség és beteges, de nagyon szeretem), mindenhova viszem magammal.

A lakás, ahol leszünk (a legjobb barátnőm és én), a szüleimé, szóval oda vihetném nyugodtan. De nem tudom, hogy mennyire lenne neki jó, ha egész nap egyedül lenne, mert itt itthon van anya, vele van, foglalkozik vele, viszi magával ő is. Ott meg be lenne zárva.

A környezetváltozást jól viseli, csak azt nem, ha egyedül kell lennie, olyankor nagyon rossz.


Anya nem akarja, hogy vigyem, mert folyton autóznia kellene, ott egyedül lenne, nem tudna vele senki ennyit foglalkozni, mint most.


De én nem tudom, hogy mit csináljak.

Szeretném, ha ott lenne velem, de azt nem akarom, hogy szenvedjen egyedül. Csak lehet, hogyha itt hagyom, akkor meg azért lesz rossz neki.

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?


2014. ápr. 12. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egyetem mellett is jut elég időd a kutyára,akkor vidd magaddal.De ha nem tudnál vele foglalkozni akkor inkább ne vidd.
2014. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyban függ attól is hogy milyen suliba mész. Pl orvosi vagy mérnöki sulin tuti nem lenne rá időd, mert ott reggel bemegy az ember, van 1 óra szünete amiben eszik, wc-zik meg megkeresi hova kell menni a kövi órára, aztán kijössz délután 6-kor. De volt már példa hogy 8-tól este 8-ig volt órám, 2 órás szünettel. Én nem is értem egyesek hogy tudnak dolgozni így egyetem mellett, klónozzák magukat?

De ha nem olyan nehéz suliba mész akkor könnyebb a helyzet, bár akkor is kell tanulni, beadandókat írni.


Hétvégenként hazamennél? Az első 2 félévet még nézd meg milyen kutya nélkül, aztán ha úgy érzed jutna időd a kutyára akkor átköltöztetheted.

2014. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vigyed magaddal,ha szeretnéd.Ha nagyon nem jó neki,még mindig maradhat anyukáddal.Egyetemtől függ,de azért jellemző,hogy nem a hagyományos órarend szerint vannak az előadások,hanem egész napra szétosztva,sokszor még késő dėlután is meg különböző helyszíneken,ami azért nem a legoptimálisabb,hacsak nem a közelben laksz,hogy haza tudj ugrani a hosszabb szünetekben.
2014. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd magaddal. :( Sajnos nekem is otthon kellett hagynom a kutyámat, egyszerűen nem fért volna bele az időmbe, én is sokszor reggel 8-tól este 8ig bent vagyok egyetemen. Kicsit önzésnek éreztem volna, ha elhozom, miközben tudom, hogy otthon anyáéknál nagyszerűen érzi magát. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor tartsatok próbaidőt, de szerintem kevésbé fogja megviselni, hogy otthagyod egy megszokott környezetben, minthogy elhozod egy telejsen újba, ahol a nap nagy részét még magányosan is kell, hogy töltse.
2014. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!