Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivavák tényleg betegesek?...

A csivavák tényleg betegesek? Pl cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy mindig legyen elötük kaja, meg hogy lemehet a cukruk, elájulhatnak, stb....

Légyszi csivavások válaszoljatok!



2014. ápr. 12. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok csivavás, de azt tudom, hogy a cukorbetegség nem a csivavákra jellemző, bármilyen fajta lehet cukros. Oda kell figyelni a megfelelő táplálásra, és nem csak emberi ételt adni neki, akkor nem lesz baj!
2014. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szaporítós 20-50 ezres csivavák ilyenek. Egy tisztességes kennelből származó, törzskönyvvel, szűrt szülőkkel rendelkező csivavánál nincs ilyen.
2014. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 3 csivavát ismerek egyik sem cukorbeteg.Kettöröl tudom,hogy etetik.Este-reggel konzerv,napkozbe tápot ropogtatnak.Sosem volt veluk semmi probléma.
2014. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit kései a válasz, de leírom.

Cukorbetegség egyáltalán nem jellemző a fajtára.

Azonban, ha valaki ragaszkodik a mini csivavákhoz, vagy akik máig előszeretettel szaporítják az eladható miniket, azok találkozhatnak azzal, hogy a kutya bekómál. Ez az időszak akkor következik el, amikor az anya már nem termel tejet, vagy nem annyit, a kiskutya még nem eszik stabilan. Vagy amikor a kiskölyök nem kap megfelelő időközönként kap enni, akkor előfordulhat, hogy leesik a vércukor, rosszabb esetben bekómálnak.

Ezért nem jó, amikor a sok felelőtlen kutya szaporító eladja a kicsiket korábban, mint ahogy kellene, VAGY!! az is sokszor előfordul, hogy az amúgy normál méretű kölyköt a kereslet miatt nagyon fiatalon odaadják, idősebbnek mondva& mini méretűnek ígérve és akkor bizony egy olyan kölyök, akinek az anyja mellett a helye, küszködhet ilyen és ennél sokkal súlyosabb problémákkal is.


Ezért nem érdemes 10 hetes kora előtt elhozni az anyától a kicsi, de én biztos, hogy soha nem hoznék el korábban, mint 12 hetes kor. Onnantól egy kicsi már stabilan eszik, és megvan a megfelelő védettsége, erősebb az immunrendszere.

2014. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!