Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya utaztatása autóban?...

SzMeli kérdése:

Kiskutya utaztatása autóban? Hogy van a szabály manapság?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 13:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Öt hónapos havanese kutyusunkkal utazunk kb 300 km-t. Mi a legjobb és biztosságosabb neki? Eddig nem nagyon kocsikázott talán 2x, de ez az utazás most hírtelen jött, nincs idő szoktatni.
2014. ápr. 14. 13:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Utazó doboz és 2-3 óránkénti megállni. Egyébként úgy tudom, hogy még nincs KRESZ szabály kutyára, hanem a rakomány szállítás szabályai érvényesek rá:

„47. § (2) A rakományt a járművön – annak belsejében, illetőleg rakfelületén – úgy kell elhelyezni, hogy a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse.

a) a jármű vezetőjét a szabad kilátásban és a vezetésben, a forgalom többi résztvevőjét pedig a jármű fényjelző berendezéseinek észlelésében ne akadályozza;

d)288 úgy legyen rögzítve, hogy el ne csússzék, le ne essék, ki ne ömöljék, továbbá olyan módon legyen lefedve (letakarva), hogy le ne szóródjék;

2014. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a kutyaszállító box nem kötelező, de én azt jobban preferálom egy kiskutyánál.

2-es voltam

2014. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaszállító box. Már csak azért is, mert a kapható biztonsági öve kutyahámok többségében sérülést szenvedhet, bár az is jobb, mint hogy egy balesetnél Bodri 60-al száguldjon ki a szélvédőn.
2014. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Boxot megveszed, leteszed a szobában. Jutifalatokat bedobsz. Kiskutya megszokja a boxot, mire utaztok. Természetesen a hordozót is rögzíteni kell a bizt. övvel.
2014. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!!
2014. ápr. 14. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!