Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi az 5 hónapos...

Miért nem eszi az 5 hónapos yorkim a kutyatápot?

Figyelt kérdés
Egy időben megette a száraztápot és a konzervest is,aztán már száraztápot egyáltalán nem evett,azóta nem is eszik, akkor még konzervest igen egy ideig, de mostmár azt se.. És aggódok,hogy nehogy valami baja legyen. Mert sonkát,májkrémet, csirkemellet meg ilyeneket szoktam neki adni,mert csak azt eszi meg. Próbáltam úgy is,hogy egyik napon nem adok neki enni reggeltől estig,aztán amikor este adtam neki a tápot,többfélét is, egyiket sem ette meg:((

2014. ápr. 16. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

alapvető probléma ott volt hogy ha nem ette meg a szárazat kapott konzervet ha nem ette meg a konzervet jött a májkrém utána a csirkemell... nagyonszépen el lehet odáig jutni hogy a kutya kb csak a kaviárt eszi meg...


Nekünk a pincsink volt ilyen. Anyuék elutaztak egy hétre. A kutya nem evett 4napig mert csak táppal kínáltuk. Azóta is gyönyörűen megeszi a tápot.


Annyi az egész hogy felkínálod neki a tápot minden étkezésnél de ha nem eszik elveszed.. És közben nincs nasi nincs májkrém stb... Kutya még nem halt éhen úgy hogy volt előtte kaja..

2014. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

Jól elkényeztetted. Májkrém, csirkemell?

Tessék kinthagyni neki a tápot, és mást ne kapjon! Ha már nagyon éhes lesz, megeszi!

És naponta csak egyszer etesd!

2014. ápr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

5hónapos kutyát nem csak napi egyszer etetünk..


A tápot meg ne hagyd kint előtte. Vedd el előle ha nem nyúl hozzá azonnal, és csak a következő étkezésnél rakd le elé, ha akkor se nyúl hozzá akkor is elveszed és így tovább 3-4napnál nem szokták tovább húzni.

2014. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja,meg meg azt nem irtam,hogy amikor kisebb volt, akkor se evett valamiert egesz nap,pedig volt kaja,elotte,es ugy bekomazott,hogy azt hittem annyi neki.. Mi van,ha csak tapot rakok ki ele,es nem eszi,es megint bekomazik?:D:(
2014. ápr. 16. 10:40
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Nekem is 5 hónapos csivavám van. Én mar nem is próbálkozom a táplál, semmilyen kutyakajával! Írtam mar tenyésztőnek is es orvostól is kérdeztem! Igen el lett kényeztetve, de ettől nem lesz semmi baja ezt mondtak! Ha csirkemellet fozol neki , akkor keverj hozza főtt sargarépat is v rizst . A virslit előtte főzd meg. Ha újítani akarsz akkor selyem sonka , es ezekre olvaszd ra a sajtot , biztos vagyok benne imádni fogja! Az en kiskutyam neha megeszi a jutalom falatot. V az ilyen rágokás kajak at rágja szívesen! Ok olyan picik h ha ilyeneket adunk nekik az nem fog bennünket tönkretenni anyagilag.
2014. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
Ja es annyi még En biztos nem várnék napokig h ne egyen mert csak tápot ehet , nem adok neki semmit! Nehogy baja legyem, ők tudjak h mi jo nekik. Az en kiskutyam ilyeneket eszik , imádja , es egészséges teljesen!
2014. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

a sült csirkemell kis répucival meg rizsecskével azért nem épp kielégítő táplálék..., az meg hogy 5hónapos csivikédnek még nincs baja nem azt jelenti hogy egészséges.


Ha húsal etetsz akkor vagy BARF vagy PREY de nézz utána.. ha főzől sütsz a kutyának azt is lehet de nem hasraütésszerüen adsz neki csirkemellet sajtal... hanem OLVASS utána..


Én is kölyköt etetek most nyers hússal, de nem azért mert ő így döntött hanem azért mert én akartam így :) ez nem mindegy...

2014. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

5-ös!

Az én kutyám is el lett kényeztetve. Nem ette meg a száraztápokat, rászokott az emberi ételre. Rántott hús, rizs, sajt, krumpli, leves, szalámik, stb. 10 éves korára cukorbeteg lett tőle, ami az én hibám, mert hagytam elfajulni a dolgokat. Nem szabad őket elkényeztetni, mert csak ÁRTUNK vele! Igen, kapjon emberi ételt, de ne ez tegye ki az étrendje 100%-át.

2014. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Csivavás válaszoló: Nekem is volt csivavám, nagyon-nagyon hosszú életet élt és MINDIG egy válogatós kis dög volt :)


Mi is azt csináltuk, hogy 2-3 napig csak táppal kínáltuk, végül csak rákapott :)


Olyanok, mint a kisgyerekek, kierőszakolják, ami nekik kell (Én csak tejbegrízt akarok enni Anyaaaaa!).


Enyém az Acanát meg a Happy dogot is szerette. Viszont nagy baj volt, hogy régebben nem volt divat a kis szemcséjű táp, nem gondoltak a kiskutyákra...Ez főleg akkor volt dühítő, mikor senior tápra váltottunk.


Mikor az enyém öregkorára vesebeteg lett, na AKKOR KEZDTEM főzőcskézni neki itthon (rizs, répa, csirkehús). Nagy ritkán kapott rá egy kis májkrémet, ha nem mozdult rá rögtön, de üresen is szerette (fontos volt, hogy rendszeresen egyen, mert nagyon lesoványodott).


Fiatal egészséges kutyának vagy MINŐSÉGI KUTYATÁPOT kell adni, vagy egy életen át külön főzni neki, de sótlanul. Egyik nagymamámnak van egy boxere és ő is inkább külön főz neki.

2014. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
vagy egy életen át NEM főzni, mert ott vannak már a különböző nyersetetési irányzatok, amik bizonyítottan sokkal jobbak a tápoknál vagy a főzésnél ha odafigyel rá az ember.
2014. ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!