Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni a 2 és fél...

Mit adjak enni a 2 és fél hónapos kutyámnak, ha a kutyatápot nem hajlandó (vagy csak nagyon keveset) megenni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 18:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
miért nincs ott az anyja ?
2010. júl. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

remélem egy ujjabb szaporitótól hoztad el...

neki még az anyja tejét kéne innia...

2010. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél hónapos kutya már elválasztható..


A kérdezőnek pedig: semmit. Valószínűleg addig is tápot evett, ameddig nem került hozzád. Nekem is mondta a tenyésztő, h előfordulhat, h ha hazahozom, nem fogja megenni a tápot - és tényleg jóval kevesebbet eszik belőle, mint az ebédből, ami főtt husi, de ha éhes, úgyis rábukik, mert megszokja, h nem kap mást.

2010. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, milyen kutyusod van :)

Nekem is van egy ugyanennyi idős kiskutyám, meg egy 4 éves.

A tápra próbálj meg tejet önteni, hátha megeszi :)

Vagy vegyél neki konzervet, vagy adj neki házikosztot... :)

De ha tejet akarsz neki adni, és azt akarod, hogy picit laktatóbb legyen akkor egy kis kenyeret tegyél a tejbe.

2010. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tejet NE! A laktóz meghajtja. Esetleg megforralt kecsketejet, de felesleges. Ha 10 perc alatt nem eszi meg, tedd el, és legközelebb a következő etetésnél add oda. Megint 10 perc, ha megint nem eszi meg, megint tedd el. Esetleg beáztathatod neki, úgy jobban csúszik, kamillateába, fűszertelen hús- vagy zöldségleves lébe, vagy simán meleg vízbe, mert lehet, hogy az a gond, hogy még nem annyira tudja megrágni a száraz tápot. Milyen fajta táp? Mert elképzelhető, hogy a rossz minőségű (sarki bolti) tápban lévő rengeteg mesterséges anyaggal van baja. Ez amúgy is kb. olyan szinten tápláló, mint neked a chips.


Konzervet SE! Nincs benne semmi jó.

2010. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

18:09-es vagyok. Esetleg megpróbálhatod vmivel ízesíteni a tápot, pl. sajt, májkrém.. nálunk úgy jobban megy.

Amúgy tényleg, milyen fajta a kutty? :)

2010. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
2 hónapos kutyának mióta van még az anyja mellett a helye?! Aki ezt írta butaságot írt,annyi idősen már a tenyésztők is odaadják,én már csak tudom!!! Az enyém mai napig nem szereti a tápot,próbáltam pár hónapig,hogy csak azt kap,de annyira nem szereti,hogy alig evett,és rengetegett fogyott sajnos,hiába bármilyen jó a táp,és abban van minden vitamin,ha a kutyám nem eszi,és lefogy. Én is sokfélét kipróbáltam,de pénzkidobás volt. Házikosztot imádja,húsfélékkel etetem,rizs,zöldség,ilyesmi... Persze néha a házikosztba keverek egy kis tápot,hogy valamennyit abból is egyen. Próbáld ki te is ezt,ha más nem jó.
2010. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérdező tudom hogy rossz lehet de semmit ne tegyél! Minden evésidőben rakd elé a jó minőségű tápot és ha nem eszi vedd el! A változatos etetés sem a gyomrának sem a NEVELÉSNEK nem tesz jót! Egy idő után a fejeden fog ugrálni mert tudja hogy mindent megteszel. Ne önts rá semmit, ne ízesítsd ha nem akarod hogy utána semmit ne egyen meg.
2010. júl. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az első két válaszadó kivételével köszönöm az eddigi válaszokat! :) Egy kutyust 8 hetes korában már valóban el lehet választani az anyjától...

Westie kutyusról van amúgy szó. A tenyésztőtől úgy hoztam el, hogy volt olyan rendes, hogy adott nekem egy zacskó Dog Chow Junior bárányhúsos kutyatápot (azt hiszem Purinás) ő javasolta, hogy adjam neki ezt, mert ez a legjobb neki. De nem nagyon akarja enni, pedig állítólag a tenyésztőnél folyamatosan ilyet ettek. Próbáltam amúgy már Dalmi kölyökkutya szalámit meg párizsit is adni neki, meg Pedigree Junior alutasakos eledelt is, de nem tudom, hogy ezek mennyire jók neki, meg azért utóbbi kicsit költséges is ha naponta 3x azt adom neki.

2010. júl. 20. 18:44
 10/18 anonim ***** válasza:
29%

Hogy kéne már az anyatejet innia?? Ilyenkor az anya már nem is hagyja a kölyköknek hogy szopjanak...

Nem lehet, hogy csak a meleg miatt nem eszik? Az enyém is 5-10 percig szagolgatja meg nézegeti a kaját ilyen melegben, pedig nagyon mohó és imád enni.

Egyébként nekem is ez volt az elején, hogy nem nagyon akart enni, és kézből etettem. Azután pedig mindig ráöntöttem valamit, és úgy szívesebben ette (konzerv kis mennyiségben, nekünk így egy alutasakos 2-3 nap alatt fogyott el, mert csak keveset raktam a száraz táp tetejére, vagy töltött paprika leve, ilyenek). Ha tényleg nem hajlandó enni, akkor szerintem próbáld ki ezt. Párszor leöntöttem ilyen finomságokkal és azóta a száraz tápot is gyorsan megeszi.

2010. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!