Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A főtt tészta jó hizlaló a...

A főtt tészta jó hizlaló a kutyának?

Figyelt kérdés

A kutyámnak híznia kell. Nyerset eszik, az adagját nem tudom tovább növelni, mert ha nagyon tele lesz, fosik (ezt külföldi prey irodalmak normális jelenségként írják le). Töpörtő, nagyon zsíros cuccok nem jók, fosik tőlük. A rizsát mindennél jobban utálja. Ezért gondoltam a főtt tésztára. Szerintetek?

Egyébként teljes körű bélsár vizsgálatot ma fogunk végezni, mert nem túl jó a széklete, de ezt csak a "vidd orvoshoz, ha ennyire fostos" válaszokat megelőzendő írom.



2014. ápr. 17. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fog tőle hízni. Kezdd FOKOZATOSAN hozzászoktatni a zsíros kajákhoz, mert attól fog.
2014. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem szoktam a kutyásoknak ezt javasolni, de mivel híznia kell, adj neki egy kis krumplit is, csirkével, csont nélkül. Hátha megeszi. A tészta egyébként jó, de ha nem eszi meg, érdemes rátenni valami szószt neki, de vigyázz arra, hogy ne szokjon rá ezekre, mert később komoly baj lehet belőle. Tapasztalatból tudom... néha egyen ilyeneket is, de ne csak emberi ételt egyen állandóan. A másik ötletem a BARF étrend.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=barf&kategor..

2014. ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Imola Ágnes ***** válasza:
A krumplit a kutya nem hasznosítja, nem fog hízni tőle. Féregtelenítve rendszeresen van? Szerintem várd meg az orvosi eredményeket, mert lehet valami gyulladás is, ami gondot okoz.
2014. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van féregtelenítve rendszeresen.

BARF-al régen etettem, de átálltam a PREY-re.

Azért érdeklődöm előre, mert hiába gyógyul meg, attól még sovány marad.

Zsírosból mit érdemes adni? Volt már, hogy kapott tepertőt, de majdnem belefojtotta magát.

A tésztát szereti egyébként (már az alapján a 2 szál alapján, amit eddig életében kapott).

2014. ápr. 17. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutya ragadozó. A szénhidrátot nem emészti jól. Inkább fogyókúrába ajánlják nekik a krumplit, tésztát. A kutya a hústól, zsírtól hízik. Én a helyedben amíg nem derül ki, hogy mi baja van, addig nem kezdenék bele hízókúrába.


ha a mennyiségen nem tudsz változtatni, akkor aminőségen kell. zsírosabb húsfélével etesd. ne tepertővel mert attól ha érzékeny a gyomra akkor kikészül.


Nézz utána milyen zsírosabb húsfélék vannak Prey-ben.

2014. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tészta is jó, bár nálunk nem vált be, folyton füvezett tőle a kutya, égett a gyomra, úgyhogy váltottunk rizsre.

Ha a rizsbe belekeversz valami húslét, halolajat, akármit, úgy sem eszi meg?

2014. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
57%
Egy alkalommal,mikor beteg volt a kutyám, azt mondta az állatorvos, hogy kissé kövér, ezért csak hússal etessem. Azzal etettem, és lesoványodott, akkor meg azt mondta nagyon sovány adjak neki sok tésztát, hogy hízzon. Attól hízott is. Nem sokáig, mert meghalt. Nem a tésztától hanem a betegségéből fakadóan.
2014. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom ezt a csoportot! :)

2014. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!