Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 7honapos yorkit hanyszor...

Petra-zsebi kérdése:

Egy 7honapos yorkit hanyszor es milyen idokozonkent kell kivinni hogy elvegezze a dolgat?

Figyelt kérdés

#szobatisztaság #yorkdhire terrier
2014. ápr. 17. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szobatiszta?
2014. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
ha nem akkor 2-3 óránként ! és ha látod hogy szaglászik ( ez általában evés után ) akkor gyorsan vidd ki
2014. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Már szobatiszta remélem, így reggel korábban 6-7 óra körül egy 25 perc elegendő neki míg elvégzi. Ha iskolában vagy akkor amikor hazamész délben első dolgod legyen levinni ott már lehet kicsit több idő is. Utána felmész vele, tanulsz majd este 5-6 kor elviszed egy jó másfél vagy két órára mászkálni, játszani. Igényli a kiskutya is ezeket. Ha akar akkor még lefekvés előtt 22 óra körül is mehet egy pisire. Én így csináltam igaz nekem nagyobb staffordshirem van, neki így jó volt bár ő kibírta úgy is ha este 8 és reggel 6 között nem ment le, kistestűnél másabb azért lehet nem tudom
2014. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! amugy nagyjabol szobatiszta de neha meg bepisil es ezert kerdeztem.
2014. ápr. 18. 06:07
 5/15 anonim ***** válasza:

Az enyém 7 éves, napi 4 séta van biztosítva neki.

5:30 (15-20 perc)

12 óra körül (15-20 perc)

17 órakor (1-másfél óra)

22 órakor (10-15 perc)

2014. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

vagy nem kell levinni , vagy pontosan 3 óránként ! de semmiképpen nem lehet 3 óra 5 perc után :)

a lényeg,hogy rendszeresen levidd!! sétáltasd, játsz vele .

gondold el ,hogy egy ilyen kicsi kutyának milyen kicsi lehet a hólyagja . biztos neki is nagyon kell pisilnie 3-4 óra után. hiszen te sem örülnél,ha naponta csak 1 -2 X engednének pisilni.

2014. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Kistestűnél akkor sűritsd ahogy tudod de azért legyen egy időtartam amit mindenképpen ki kell hogy bírjon. És nem azért az egyért, de egy 7 hónapos kutyának már nagyon kevésszer kellene bepisilnie, vagy akkor alomra. Az enyém is egy balesete idején míg nem tudtam kivinni alomra lett szoktatva a balesetek elkerülése végett.
2014. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én yorkim 4 honapos.Reggel 5-6 körul viszem ki ö ébreszt.Evés után mindig megy az ajtohoz,akkor pisil mindig.Ezt 8 hetes korátol igy csináltuk és nem is megy semmere,ahogy megette a kajáját rögtön irány az ajto.Este 21-22 körul viszem ki utoljára ,de éjszaka nem eszik és nem iszik.2-3 oránként kimegyunk napközben hosszabb-rövidebb idöre.Sosem pisil már be,az elsö pár hétben néha elöfordult ,de gyorsan megszokta ezt igy.Ha csak most kerult hozzád akkor meg kell még szoknia ,hogy hol lehet és hol nem .Az enyém pl nem végzi el a dolgát másnál addig tartogatja mig nem érunk haza.Viszont ha kocsival utazunk és megállunk valahol ,ott mindig pisil.Minden esetre most vidd ki 2 max 3 oránként,ha felkel ,ha evett ,játék után ,alvás elött.
2014. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha jól értem, Te evés után viszed ki a kutyádat sétálni? Nem jó, teli hassal könnyen bélcsavarodást kapnak a kutyák, ami a legtöbb esetben végzetes.

Mindig séta UTÁN kell nekik enni adni.

2014. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen evés után viszem ki ,azaz már egyedul is indul ki.Miért kapna bélcsavarodást ha pisil?Nem rohangál ,meg sétál ,hanem pisil és jön vissza.Én ugy tudom ,hogy evés után rendszerint a kölyök elvégzi a dolgát,az én kutyámnál igy is volt az elsö naptol,ilyenkor kivittem és ez igy van most is.
2014. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!