Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor oltják veszettség ellen...

Mikor oltják veszettség ellen a kutyákat?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy évente ismétlődik, de mikor szokták? Anya szerint tavasszal, de a szomszéd mondta, hogy tavaly július végén járt az állatorvos. Most költöztünk kertes házba, eddig még nem volt kutyánk, azért kérdezem. És a menhelyeken mikor oltják le a kutyákat? Mert majd onnan akarunk hozni ha lement ez az oltási időszak.
2014. ápr. 18. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Akkor oltják, amikor a gazdi elviszi az állatorvoshoz. Az meg, hogy mikor kell vinni onnan derül ki, hogy megnézed az oltási könyvét és benne van az érvényesség dátuma. Csak faluhelyen szokás összevezetéses oltást tartani, arra meg felelős gazdi nem viszi el a kutyáját. Kinek hiányzik az, hogy mindenféle vizsgálat nélkül (esetlegesen beteg kutyára ráoltva) ráadásul több száz kutyát ugyanazzal a tűvel végigoltva esetlegesen több kárt okozzanak a kutyájának, mint amennyi hasznot jelent az az 500 vagy 1000 forint megspórolt pénz?!


Menhelyről csak oltott kutyát adnak ki, annak meg van oltási könyve és benne van, hogy mikor kell újból vinni.

2014. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hát ez változó, attól függ, mikor volt az előző.. falvakban valóban szokott csoportos lenni az oltás, de ha a te kutyádat márciusban beoltották, nyilván nem fogják júniusban megint. én mindig megnézem a kiskönyvet, hogy mikor volt utoljára oltva, rá egy évre megyünk. mi pl. minden októberben vagyunk sorosak. ha kapsz okmányt a kutyához, abban bennevan.
2014. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Minden kutyát akkor oltanak, amikor lejár az előző egy év. Nagyon kevés helyen maradt meg a kijáró doki minden kutyát beolt szokása. A menhelyen is különböző időpontokban oltanak. Amikor bekerül a kutya, kapja az oltást. Kölyöknél pedig a 3-4 hónapos korban adják az elsőt.

Bármikor hozhatsz menhelyről kutyát. ha kihoztad, onnantól a te dolgod a következő oltást intézni.

2014. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Nincs olyan, hogy oltási időszak.

Most csak a veszettség oltást nézve:

Az első oltását minden kutyának 4 hónapos koráig meg kell kapnia. Ezzel együtt chipet is kell kapnia. Ezután fél éven belül kell még egy oltást kapnia, majd évente ismételni.

Minden oltás 1 évig érvényes.

Ha kölyök kutyát viszel haza, akkor lehet neked kell már az első oltást is beadatnod, de lehet a tenyésztő már beadatta. Ez az oltási könyvében benne lesz. Ha menhelyről hozod, akkor adnak hozzá oltási könyvet. A menhelyek veszettségre és kombinált oltásra szokták oltani, de ha nem vagy biztos megkérdezed.

Ha találsz egy kutyus és nincs chipje akkor elviszed dokihoz, bechippeli és beoltja.


Azt el tudom képzelni, hogy kis településen az év egy adott időszakában körbemegy a doki. Mivel évente kell oltani akkor kb ugyanakkor kell majd az összes kutyust. De alapvetően mivel minden kutya máskor születik máskor lesz 4 hónapos illetve 10 amikor az első 2 oltást kapja. A többi oltást a 2.hoz képest egy év múlva kell kapnia.

Elcsúsztatni lehet, de érdemes erről a dokival beszélni. Inkább előbb kapja mint később, mivel ha nem oltod be egy éven belül akkor megbüntethetnek.

2014. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
évente te kret..n :) ha május akkor május, ha október akkor október . de hogy 2013 -ban januárban oltatsz és 1014-ben pedig decemberben ,na az nem egy év ,ergó lehetőleg minden év azonos időszakában adasd be a kutyádnak !
2014. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ecsemecse ***** válasza:

Ha jól tudom, már nincs olyan,hogy a doki kijár és olt. Nálunk is volt régen (falu), évente 2x jött ki a doki, egyszer tavasszal, egyszer ősszel, de ezek nem túl igényes oltások, "kezelések". A kutyát évente kell oltani. Akkor viszed el, amikor éppen lejár. Az enyém például október végén kapja mindig meg.


És hozzá tartozik, hogy a doki csak olyan kutyát olt, amelyikben chip van. A leolvasót meg nem fogja kihurcolni mindenhová, ott a rendelőben és kész. Egyébként írták, hogy spórolsz 500-1000 ft-ot. Hát nekünk a szomszédunk levitte a kutyát egyszer egy ilyen nagy közösre, többet fizetett, mint mi, akik rendelőbe vittük, mert az a doki kifizettette még a bilétát is, ami a nyakörvére kellett. Évente egyszer kell csak a veszettség ellenit megoldani, bele kell hogy férjen, hogy levigyétek a rendelőbe, ne csak az utcasarokra.


A menhelyen meg azonnal oltanak, amint bekerült a kutya és kiderült, hogy nem veszett. ki pedig csak olyan kutyát engednek, ami már be lett oltva. Nincs oltási időszak, nincs olyan, hogy mondjuk tavasszal oltunk. Akkor a kutya, amelyik nyáron kerül be, az egy évig nem kap oltást? Nincs ilyen, be van az összes oltva, amint meglettek a teszteredményeik (tudom, mert menhelyen önkénteskedek).

2014. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mi elvisszük az orvoshoz 3-4 havonta és akkor beadja amit kell!
2014. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Apa megígérte, hogy hoz nekem egy kutyát a menhelyről, de nővérem meg itt sopánkodik, hogy ő terhes, nem akar elkapni semmit. De ezeket a kutyákat a menhelyen kivizsgálják rendesen nem? Meg nem kaphat el tőle semmit majd?
2014. ápr. 18. 12:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 32.000 lakosú településen úgy megy hogy évente tavasszal kiírják hogy eboltás. A város és annak külterületei meg vannak osztva. Például az én orvosomnak meg volt adva hogy április 5.-én lesz 7.00-9.45-ig a Batthyány utca végén. És azok akik oda tartoznak kiviszik oda. 8 éve ilyenre járunk, itt chippet is adnak amelyikbe kell. Soha nincs használt tű, előttem bontja meg a doki a csomagot. 3500 forint volt most két hete voltam, két tablettával meg oltással. 8 éves a kutyám soha nem volt vele gond. Annyiból lehet itt veszélyes hogy hozzák a sok agresszív szocializálatlan ebet, amik átvetítik a feszültséget a többi kutyára, és elég ideges ott mind.
2014. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ecsemecse ***** válasza:

A menhelyi kutyák nem kivizsgáltak, ne hidd, sajnos mindenre nincs keret. Veszettség ellen oltva vannak, meg féreghajtva, de ennyi. Természetesen amelyik betegen kerül be, azt kikezelik, de amelyik látszólag egészséges, azzal a kötelező dolgokon kívül semmit nem csinálnak. Nyilván, amelyik benn marad évekig, az kapja a veszettség ellenit, negyedévente az egész menhely féreghajtva van. A külső élősködők ellen amennyire lehet, védekeznek, de sok a bolhás kicsike. Nyáron rendszeresen fürdetjük őket, de akkor is úgy, hogy a saját samponjainkat visszük. Nekem van egy kenelbe 4 kutyusom (nem saját, de mindig én viszem sétálni őket, látogatom), a saját nyakörveimet és pórázaimat viszem, saját pénzen veszem nekik a csepegtetőt. Vagyunk így egy páran, szerencsére a menhelyen erre nagyon figyelnek is, a mi "rendben tartott" kutyáik egy külön kennelsoron vannak, így legalább a folyamatos visszafertőződést megússzuk. De sajnos az én pénztárcám is véges, itthon van a 1,5 éves kislányom, a 3 saját kutyám (menhelyről), 4 zsákból összeszedett cicám, és még 4 2 hetes macsekkölyök, akiket a menhelyről hoztam haza ideiglenesen, hogy szopiztassam, mert ott már annyi van, hogy nem tudják ellátni őket.


Megértem, hogy a nővéred fél, de én pl. a kislányommal pocaklakó korában is jártam ki a menhelyre hati 3-5 alkalommal, ahogy tudtam, de nem lett semmi baja a picinek. Ha hazaviszitek a kutyust, akkor egyből mehet neki a féreghajtás meg a kullancs-bolha csöpögtető, meg egyeztessetek a dokival, hogy vannak kombinált oltások (szintén egy évre), hogy szeretnétek beadatni. Akkor védett lesz, egy vásárolt törzskönyves kutya sem biztos, hogy egészségesebb lesz nála. Az első néhány napba/hétbe azért inkább maradjon kinn, amíg az immunizálása megtörténik, meg kérjétek ki egy állatorvos véleményét is, akkor biztosan meg fog nyugodni mindenki. Sok boldogságot a kutyihoz, remélem egy kis bentlakónak jobb élete lesz!

2014. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!