Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon kövér a kutyám? Képek...

Nagyon kövér a kutyám? Képek lent.

Figyelt kérdés

8 éves ivartalanított szuka, totw tápot eszik. Egyre többen vadul hűledeznek, hogy borzasztó kövér, és nem is láttak még ilyen kövér kutyát :( én is látom, hogy nem sovány, de nagyon hozzászoktam az évek során. egyébként aktív, gyorsan fut, játékos kutya. Mit csináljak vele? Így is sokat van lent, adjak neki kevesebb kaját?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2014. ápr. 18. 13:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
de szep kislanyod van :D
2014. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem olyan borzasztó kövér, de lenne miből leadnia az igaz. Váltsatok light tápra szerintem, esetleg ha a családban nasiztatják azt mellőzni kéne.
2014. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kövérebbre számítottam. Kb nagyanyám kutyája is ilyen volt, de husis az tény:) Szerintem ha szeret futkározni, játszani, akkor a mozgással nincs probléma, a tápozást kellene visszavenni. Nem tudom juti falatokat kap, vagy mit eszik még? De mindenképpen a kaja adagját csökkenteném a helyedben.
2014. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Van rajta felesleg, az tény, de azért láttam már ennél jóval ducibb kutyát is.

Én kicsit kevesebbet adnék és elosztanám 2 részre a napi tápmennyiséget és semmi nasi (vagy csak valami alacsony kalóriatartalmú dolog).

Azért nem kell túlzásba vinni. Ha amúgy aktív, fürge, nagy gond nincsen. Ő nem egy "agár alkatú" kutya.

2014. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
nem kövér hanem duci... mamámék tacskójának a hasa földig ért szóval ehhez képest vékony :D tényleg nem annyira vékony de én barf-ra váltanék
2014. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Firestorm ***** válasza:
40%

Van miből lefaragni.Javaslom a napi kajáját csökkentsétek a felére,sokat mozgasd,sétáltasd,fussatok kicsit.

Jobb most faragni a súlyból,mint később amikor már idősebb lesz és elkezd lustulni.

2014. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem kövér.Csak duci.Az udvarunkban van egy KÖVÉR fekete kutya és rendes kerek.Én azt mondom hogy vidd el állatorvoshoz és kérezd meg hogy a súlyfeleslege ellen mit tudnál tenni.Egyébként nagyon aranyos!!
2014. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Utolsó! Azért kicsit túlzás, amit ajánlasz. Ha fele annyit eszik, mint most és mellette még többet mozog, az már felér egy koplalással. A Totw amúgy is gabonamentes, elég "lightos" táp. Az én kutyám konkrétan csontsovány lett tőle.


Ez olyan, mintha egy embernek azt mondanánk, hogy egyen napi 800 kalóriát és mozogjon heti 5 órát. Aztán csodálkoznak, hogy 3x annyit szednek fel és tönkremegy a szervezetük.

Szóval csak ésszel.

2014. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
40%
De cuki :) Szerintem nem kövér, a mi kutyánk is jól megtermett :D
2014. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat! Kicsit megnyugtattatok, hogy nem vagyok egy állatkínzó, aki megölte a kutyáját (tényleg így néznek rám sajnos).


Hát, a táp mellé csak ezt a nagyon olcsó tesco virslit aprítom neki jutalomfalatként, elvileg szinte semmi tápanyag nincs benne, főleg víz meg íz :) ettől a gagyi virslitől lesz kezesbárány odakint, de tényleg nagyon apróra vágom, egy nap csak 1 virslit eszik így meg.


drasztikusan nem szeretném fogyókúráztatni, csak mert ismerem, és hát néha még a napi adag kaja után is képes végiggurítani az üres tányért a lakáson :D


de akkor megpróbálom több felé szétszedni az adagot, és fokozatosan csökkenteni az összmennyiséget, meg mégegy sétát beiktatni. hátha megindul lefelé ez a kis úszógumi.


azért azt sem szeretném, ha hirtelen lefogyna, és lenne egy sharpei kutyám ;D

2014. ápr. 18. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!