Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier, Jack...

Yorkshire terrier, Jack russel terrier vagy beagle?

Figyelt kérdés
Szeretnek venni egy kutyust de nem tudok valasztani ez a harom faj kozul.Van par olyan dolog amit nem lehet megkapni a netten pl.A yorkiek jatekosak.Megszeretnem ismerni e harom fajt tapasztalt gazdik velemenye szerint is.Azt szeretnem tudni hogy milyen viselkedesuek.Kosz elore.

2014. ápr. 18. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Első kutyának ezek közül csak a yorki. A többit semkikepp nem ajánlanám. A beagle meg a jackrussel is eléggé kemény kutyák.. Ráadásul nagyon pörgősek.
2014. ápr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mony ***** válasza:
Ha szeretsz nagyokat sétálni,túrázni akkor a Yorki jó választás lehet. Nekem Yorkim van és egy kis energiabomba. A kicsi termetéhez képest hatalmas mozgásigénye van. Nagyon szeret tanulni (ül,fekszik,hempereg,stb... ezek már meg se kottyannak neki) Már lassan nem tudok mit kitalálni,hogy mit tanítsak neki :) Szóval sok foglalkozást igényel,mert fáradhatatlan :) De így imádom!
2014. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem beagle-m és Jack Russellem is volt.

Egy biztos: Beagle-t soha többé!! Pedig az sem első kutyám volt, de hússzor annyi baj és bosszúság volt vele, mint más kutyákkal.

A JRT-k jó fejek, de első kutyának azt sem ajánlom. Ha félresiklik a nevelése, természeti csapássá változik. Nagyon erős kezet és lankadatlan következetességet igényel, és kb. 3x annyi mozgást, mint amit feltételeznél. Tipikusan az a kutya, akivel sétálsz 20 km-t az erdőben, ő rohan 50-et, aztán hazaér és hozza a labdáját, hogy dobd el, dobd el, dobd el!!


A yorkiek sem olyan pihepuha cukiságok, mint aminek kép alapján tűnnek. Ugyanolyan terrierek, mint a JRT-k, bár kevésbé nehéz esetek, jobban nevelhetők és valamivel kisebb mozgásigényűek. Én ezt ajánlanám a három közül. Csak jó tenyészetből származó, egészséges, nem túl kicsi kutyát kell választani, és az aztán semmivel nem fog kevesebbet tudni, mint egy nagyobb kutya. Lehet vele kirándulni, agilityzni, tanítani, társaságba járni.

2014. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bianka2002 07 válasza:
szarintem biegle mert nekem vlt és egy arany kincs volt szerintem nagyon aranyosak nem tudom hogy mindegyik az-e de az enyém egy szófogadú kutyus volt csak elpották
2014. máj. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!