Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a skót juhász...

Milyen kutya a skót juhász mindent szeretnéék tudni róla ami fontos, mennyire család barát, mennyit eszikmilyen okos, mennyire tanitható, szőrzet ápolási igénye és mennyire hullassa?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Skót juhász: nagyon barátságos, gyerekszerető, jól tanítható. Igazi családi kutya, nem kerti dísz. Nagyon sok foglalkozást igényel, imád futni, kirándulni, más kutyákkal bandázni. Nekünk egy 15 kg zsák táp 2 hónapig elég. A szőrét furminátorral hetente fésüljük, sajnos még így is eléggé szőrös a lakás. Erre készülj fel.
2014. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Maximálisan családbarát, idegenekkel viszont lehet inkább tartózkodó is. Az enyémek mind elég ugatósak, jó jelzőkutyák. Nagyon intelligensek, szerintem az egyik legalkalmazkodóbb kutyafajt, aktív, ha van rá lehetősége, de pl. lakásban megfelelő mozgatás mellett nyugodtan viselkedik. Abszolút tanítható, kicsit makacsak lehetnek ugyan, de elsőkutyás gazdának is kiváló fajta. Az enyémek mérsékelten esznek, főleg, mert figyelek a súlyukra, hogy ne hízzanak el. Vedléskor másfél-két hónapig dől belőlük a szőr, eleinte csomókban az aljszőr, később a fedőszőr szőrszálanként, ilyenkor kell sűrűn, akár naponta kefélni (bár én inkább kétnaponta szoktam, amíg csak az aljszőr jön), normál időszakban viszont heti egy átkefélés bőven elegendő! Ha túl sokat kefélik, pláne furminátorral, akkor az aljszőr ki fog jönni, és sosem lesz igazi collie-bundájuk. Csomósodni szokott a fülek mögött és a könyök mögötti részen, plusz hajlamos minden toklász, bogáncs, galaj és egyéb növényi rész hajlamos benneragadni. Kullancsra is nagyon vigyázni kell, én áttapogatom a testüket naponta (riasztószer mellett is).

Ha valami még érdekel, kérdezz nyugodtan, 24 éve van skótom. :)

2014. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!