Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta,...

Melyik az a kutyafajta, amelyik a legalkalmasabb házőrzésre?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 17:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem volt németjuhászom, erdélyikopóm, border colliem és keverékem volt és mindegyik őrizte a házat. A nagypapámnak leonbergie, corgia és keverékei voltak és ezek is őrizték a tanyáját. Egyedfüggő, de mindegyik kutya őrzi a területét és a házát, de legfőképpen a gazdájukat őrzik.
2009. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen kutyát akarsz. Akit lehet nevelni, kutyaiskolázni meg mindenféle vidám dolgot, vagy csak úgy legyen? Ha az előbbi akkor munkakutyák. Belga juhász, német juhász ilyenek. Ha második akkor mindenképpen kaukázusi, kuvasz, ilyesmi kutyák. Ők is nagyon okosak csak inkább önállóak. Gondolom nem csak az a lényeg hogy ugasson hanem éles helyzetben is megálja a helyét.
2009. dec. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Inkább önálló kutyát szeretnék.

Nem elég az ugatás, azt a mostani 7 hónapos bolognese kutyám is kiválóan megtanulta, sőt, még sarokba is szorítaná az idegent, mert ha kinyitom az ajtót, és az ember nem szimpi neki, akkor ugatva kirohan, megszagolja, méricskéli, és megállás nélkül ugatja.

Támadjon, legyen bátor és talpra esett. Nem kell hogy széttépjen mindenkit, de tartsa vissza a betörőt adott esetben.

2009. dec. 22. 17:56
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
kuvasz, cane corso, nápolyi masztiff, dán dog, bullterrier, kaukázusi juhászkutya, középázsiai juhászkutya, ezek keverékei. meg persze a nevelés kérdése.
2009. dec. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak - - köszike:)

cane corso, nápolyi masztiff, dán dog, bullterrier - - nem tudtam, h ezek is tudják a dolgukat maguktól, mondjuk nem is igazán ismerem őket.

A KAU ill. a KÁJ nagyon agresszív kutyák (persze minden a nevelésen múlik), de úgy tudom, nem túl egészséges az állományuk, mert divatba jöttek, főleg a Kau.

2009. dec. 22. 18:25
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Juhász kutyák, Doberman, Rottweiler, Német Dog/Dán Dog, Rhodesian Ridgeback, Pitbull, Boxer, Moszkvai őrkutya, Bullmastiff, Mastino Napoletano, Argentin dog, Fila Brasileiro.

stb... :D

2009. dec. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És a mi magyar Komondorunk már nem is ide tartozik???
2009. dec. 30. 14:28
 8/18 anonim válasza:
66%

hát én azt mondom, hogyha olyan olyan kutyát akarsz, aki hogyha betörnek hozzád elkapja, de ha nem akarod, hogy ha vendég jön szétharapja, akkor akár hiszed akár nem a keverék korcsok a legjbbak.

tanács: labbradort ne tarts mert az mindenre jó csak házörzőnek nemXD

+a németjuhász csak 1 emberkez ragaszkodik, így az is megfelel.

+nem tudom, h mi a célod, de vérebet ne tarts!

2010. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
én is csodálkozom, hogy senki nem írta a komodort. sztem az az összes felsorolt fajtánál jobb területőrző. és már a megjelenése is tiszteletet parancsol :)
2010. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Dede, a komondort már az elején meg kellett volna emliteni :)

A kutyák királya, a királyok kutyája!

2010. márc. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!