Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a számomra legmegfelelő...

Melyik a számomra legmegfelelőbb fajta kutya?

Figyelt kérdés

Nagy testű, erős kutyát szeretnék de teljességgel megbízhatót akivel tudok sétálni(haverommal is szeretnék kutyát sétáltatni neki huskyja van szeretném ha a 2 kutya jól megtűrné egymást) stb... és van 2 másik keverék kutyám őket se bántsa. Elég sok időm van tudok vele sokat foglalkozni 16 éves vagyok.

Az Amerikai staffordshire terrieren gondolkoztam de nem tudom elég(nem is tudom hogy mondjam magabiztos, domináns) vagyok ehhez a kutyához. Nézegettem még a Tibeti masztiffot a német juhászt a rottweilert is.


Milyen fajta kutya lenne a legalkalmasabb?



2014. ápr. 21. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy teljesen 100%-ig biztos önmagadban, akkor ne válaszd a staffit de a masztiffot és a német juhászt se. A roti jó lehet, de neki is erős vezetőre van szüksége.
2014. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bármelyiket is választod végül (majd a többiek adnak tanácsot fajtában) ha nem érzed magad elég magabiztosnak, határozottnak, az alomból a legvisszafogottabb, legmegalázkodóbb kiskutyát válaszd és vagy szukát, vagy pedig olyan kant, amit még ivarérés előtt ivartalanítasz!
2014. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egy gyors kérdés

ha ivartalanítom a kutyát az mennyit változtat a jellemén?

2014. ápr. 21. 16:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy van ennyi önismereted, és nem azonnal azt mondod, hogy ide nekem egy staffi. Voltunk nemrég egy településen, húsvéton, hát minden második kihozott kutya staffi volt, van amelyik szájkosarasan, van amelyik meg csak húzott, mint a veszett fene.

Én a helyedben valami óráskutyát tartanék, persze csak ha megengedhetitek magatoknak, és valami lightosabbat, pl. leonbergi, akár egy berni pásztort is bevállalhatsz (de ide is kell a határozottság). Ha a staffihoz nem érzed magad elégnek, akkor se a tibeti masztiffot, se rotit nem ajánlanám, német juhászt meg csak akkor, ha viszed kutyasuliba és előtte sokat szocializálni.

2014. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk egy 2 éves újfundlandink van,én imádom:)

Nagyon tanulékony,fésülni én 2-3 naponta szoktam,és gyönyörű kutyák:)

Sétálni nagyon jól lehet vele,és az egyik legbarátságosabb (család) kutya:)

2014. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha van már 2 kutyád, minek a harmadik? Azokkal nem lehet sétálni a haveroddal? Vagy nem lehet velük menőzni?
2014. ápr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még kicsi voltam mikor ők ide kerültek így tehát nem nagyon tudtam őket tanítgatni se és így hogy már szegények öregek nem hiszem hogy ez a legalkalmasabb idő hogy ezt elkezdjem.
2014. ápr. 21. 16:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy kis off: nem bántásból, de egy kutya halála napjáig tanítható és fejleszthető. Feltételezem még nem volt olyan kutyád amit te tanítottál volna. Érdemes lenne előbb "tesztelned" magad a másik két kutyán, megtanítanod őket azokra a dolgokra amit a kicsinek a tanítanál. Egy idősebb kutyát még pont könnyebb is tanítani, mert nem olyan izgága, oda tud rád figyelni, mert nem kap extázist az első arra reppenő pillangótól :) Ez jó lehetőség lenne arra, hogy gyakorolj és felkészülj, mert a kicsit sem lesz könnyebb tanítani, a technikát meg kell tanulnod.
2014. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Legutóbbi köszönöm szóval azt mondod így idősebb korban is tudnék nekik tanítani pár dolgot?
2014. ápr. 21. 17:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát persze! :) Amúgy hány évesek és milyen fajta mixek?


Azért is szoktuk itt mondogatni hogy kiskutyát már "kész" kutya mellé vegyen az ember, mert a kicsi bizony eltanulhat dolgokat a nagyoktól. Ha megtanítod a nagyokat pl pórázon sétálni, vagy trükkökre (ül, fekszik, pacsi, stb stb) akkor a kicsi eltanulhatja ezt tőle, mert ösztönösen elkezdené utánozni az idősebbet. Pl látja hogy megdicséret jutalomfalattal a nagyot amiért szépen láb mellett sétál, akkor a kicsi is elkezd ezen agyalni és azt fogja csinálni amit a nagy a jutifalatért.

De a rosszat is eltanulhatja a nagyoktól (pl szökés, felugrálás, macska-kergetés, stb), arról viszont nehéz lesz így lenevelni ha a többit se tudod/tudjátok kordában tartani, mert "elhúzzák" a kicsit.

2014. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!