Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gondozzam a csivavát?

Hogyan gondozzam a csivavát?

Figyelt kérdés

Az egyik rokoné a csivava. 2 hétig nálunk lesz. Eddig is szoktam rá vigyázni, de mindig az ajtót nézte ésvárta a gazdáját. Ha valaki jött odarohant, hogy nem-e a gazdi jött meg. Nem szeretném, hogy 2 hétig az ajtóban legyen, vagy esetleg bedepizzen. Mit csináljak vele?

A csivaváknak van valamilyen különleges igényük? Mennyi a mozgásigényük, mennyit esznek, fürdetés, ápolás stb.?



2014. ápr. 22. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ezeket majd a gazdája elmondja neked. Jó esetben ő ismeri a kutyáját és az igényeit.

Amennyit tudsz annyit foglalkozz vele,sétáljatok minél többet,játszatok.. Az első pár napban biztos nagyon fog neki hiányozni,de majd alkalmazkodik hozzád,főleg ha lefoglalod. Fürdetned pedig nem hiszem,hogy kéne. Most,hogy ilyen esős az idő nem árt majd áttörölni majd törölközővel a lábát séta után,de fürdetned nem kell.

2014. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, a gazdája azt ad neki enni amit ő is eszik, mindenfelé magával viszi. Nincs rendszer a kutya életében.
2014. ápr. 23. 09:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor legalább most lesz rendszer az életében :)

Szomorkodhat, ez ilyenkor normális, de nem szabadna különösebb problémát okoznia a "nyaralásnak".

Általában első egy-két napban nyünyöröghetnek, kereshetik a gazdájukat, de fel fog oldódni, csak érezze, hogy valaki mellett biztonságban van.

Különösebben nincs igényük másra, mint akármelyik kutyának. Jó nagy sétát érdemes vele tenni, ha van rá mód :)

2014. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A szemét mivel kell törölgetni?
2014. máj. 2. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nedves törlőkendőt használok, nem kell pampers, se egyéb drága, én kutyáim szemeit is évek óta a legolcsóbb kendővel törlöm, és tökéletes.

Ha vörös a szeme környékén, esetleg fehér színű a kutyus, vagy krém színű, akkor előfordulhat a szeme környékén vörös kimaródások. Ezt babakrémmel kezdje el kenni majd a gazdája, minél töményebb a babakrém, (erős fehér színű) annál jobb :) Ez csak egy tanács! Kifehéríti és nem marja ki a könny a szemkörnyékét :)

2014. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Viszont a szemébe véletlenül se kerüljön! :)
2014. máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
semmivelse kell kenegetni a szemét, és fürdetni sem kell. Nyilván a gazdája választ ad a kérdéseidre, ha már rád meri bízni a kutyáját.
2014. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért írtam a krémet, mert sok csivavának vörösre marja a könny a szem alatti bőrt, sok esetben még kiállítási példányoknál is látni. Volt már "szerencsém" látni olyan kutyát, akinek ki is sebesedett. Ez fájdalmassá tud idővel válni. Igeni kenje a gazdája, ha a kutyusának ilyen típusú a szeme. És direkt úgy írtam, hogy a gazda kezdje el, az ő költsége, az ő gondja kell legyen.

De ahogy a kérdező is mondta, nincs rendszer a kutya életében, és azt eszi, mint a gazdája...ami sok esetben nem túl egészséges a kutyáknak!

2014. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!