Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közterületen vajon nem kötelez...

Közterületen vajon nem kötelező a póráz?

Figyelt kérdés
Aki láb mellett, póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, és büszke arra, hogy behívható a kutya, az vajon nincs tisztában azzal, hogy minden településen kötelező a póráz használata a közterületeken?... Ezt csak azért kérdezem, mert nagyon sok válaszban az van, hogy a pórázas séta helyett tanítsd meg a kutyádat láb mellett, póráz nélkül menni. Na de mégis hol?... Maximum a kutyafuttatón, vagy a kertben, vagy messze kint az erdőben, mert mindenhol máshol kötelező a póráz... Nem értem, ezt senki nem veszi figyelembe?... (Én is szeretném póráz nélkül sétáltatni a kutyámat, de azt sem szeretném, hogy megbüntessenek, így inkább betartom a szabályokat.)
2009. dec. 23. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Majd ha gondoskodnak elegendő és megfelellő nagyságú kutyafuttatóról,akkor számon kérhetik a szabályokat.

Ide a környékünkön lévő térre tettek egy nevetséges "kutyafuttatót",ami kb.15 négyzetméteres,a térre jár kb.100 kutya/nap.

Ha egy agresszív kutya van bent(miért is ne lehetne,joga van hozzá),a többiek kiszorulnak.

A kerítés kb.1 méter magas,az a kutya nem ugrik ki belőle,aki nem akar.A kerítés alja kb.fél méterre van a földtől,tehát ki is tud bújni.

Az ismerősöm kutyája kibújt a múltkor a kerítés alatt,és a közterületlefetyelő megbüntette a gazdit 30 ezerre.Barátnőm beintett,hogy nem fizeti ki és bíróságra került az ügy.

Lefényképezte a kutyakarám kerítését,az állapotokat,hogy ott egy bernáthegyi is ki tud bújni.Neki adtak igazat,nem kellett fizetnie.

Egyébként az,hogy a kutya póráz nélkül láb mellett menjen,olyan alap engedelmességi feladat,amit mérettől függetlenül minden kutyának tudnia kell(ene).Persze csak ha a gazdi nem lusta megtanítani neki.

2009. dec. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát lehet, hogy kutyaiskolában alapvető feladat, de ha nincs hol gyakorolni, és nem legális, akkor túl sok értelme nincsen... mást szabályszegésre buzdítani meg szerintem nem túl etikus dolog...

azzal amúgy egyetértek, hogy kevés a kutyafuttató, és hülyék a szabályok, de attól még ezeket kell betartani...

2009. dec. 23. 10:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem felesleges, erre akár az erdőben is szükség lehet, ha mondjuk egy csapat túrázó jön velünk szemben.

Az én kutyám is tud láb mellett jönni, ennek ellenére a városban nem megyek vele póráz nélkül, mert balesetveszélyesnek tartom. Bármikor történhet valami, ami számára ijesztő, tudom, hogy vissza tudnám hívni, de láttam már olyat, hogy a láb mellett haladó kutya megijedt, beugrott a parkoló kocsik közé, bár már egy másodperc múlva megint láb mellett ment. De kérdezem: ha nincsenek ott a parkoló autók, csak a forgalom, akkor mi történik? Belegondolni is rossz... A póráz nélküli sétának megvan a maga helye és egyébként sem várható el az emberektől, hogy örüljenek a járdán póráz nélkül közlekedő kutyának. Van, aki fél, még ha tudja, hogy nem is bánt a kutya. Azt gondolom, meg kell tisztelnünk egymást kölcsönösen az embertársainkkal. De ha van egy hatalmas park, ahol bővel elérek a kutyámmal, behívható, normálisan viselkedik és a kakit is összeszedem, akkor igenis had engedjem el.

Amúgy ugyanoda járok, ahová az első válaszoló. És szánalmasnak tartom, hogy nincs sehol egy normális kutyás hely a közelben. A kutyafuttatók mindenre alkalmasak, csak arra nem, amire ki lettek találva. Szerencsére azon a téren én nem tapasztaltam, hogy bárkit zavarnának a kutyások, mert igyekszünk megbecsülni, hogy legalább egyetlen hely van a környéken és legtöbbünk próbálja a kutyáját úgy nevelni, hogy ne okozzon senkinek sem kellemetlenséget.

2009. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem buzdít senki sem szabályszegésre.

Ha valaki felteszi azt a kérdést, hogy hogyan lehet ezt vagy azt megtanítani az ebnek, akkor válaszolnak rá.

És hogy ki milyen módon gyakorolja ez, az már a saját felelőssége.

Én azért tanítottam meg ezt a kutyámnak, mert bármikor elromolhat például a póráz karabínere, és akkor mit csináltam volna????

Rohangált volna fejvesztetten a kutyám a kocsik között???

És az életben nem tudtam volna behívni???

Nem véletlenül van annyi kutya, aki elkószál.

Szerintem hasznos dolog.

Szóval be kell, vagy kellene tartani, és tartatni a szabályokat, de attól még életet menthetünk, ha jól van idomítva a kutya!

2009. dec. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemm kell ahhoz kutyaikola,hogy ezt megtanítsd neki.
2009. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
12:22-nek: teljesen egyetértek veled, igazad van, ilyen esetben hasznos lehet, amit írsz... csak pont az a baj, hogy ha valaki bármit is kérdez ezen az oldalon a pórázas sétáról, rögtön jön a válasz, hogy bezzeg az én kutyám póráz nélkül, láb mellett megy... csak ugye van egy olyan gyanúm, hogy ezeknek a kutyáknak 90 %-a illegálisan megy a gazdi mellett, amúgy szépen megnevelve, de póráz nélkül. Na mindegy, csak azért tettem fel a kérdést, mert ezen az oldalon kb. minden második kutyás így sétáltatja a kutyáját, kíváncsi voltam, hogy ők vajon mit mondanak arra a kérdésre, hogy tudják-e, hogy szabálytalanságot követnek el...
2009. dec. 23. 13:57
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod, milyen körülmények vannak ott, ahol a kérdező él. Nálunk például rengeteg a rendőr, polgárőr stb. de még csak csúnyán se néznek, ha póráz nélkül van a kutyám. A civilek sem szólnak érte, nincs is nagy forgalom, ahol meg van, ott pórázt teszek rá, de egyébként minek? Senkit nem zavar.
2009. dec. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

12,22-es vagyok

Hát igen, van a dologban valami, sajnos sok az öntelt gazdi, és itt senki ne vegye magára, ha nem inge, és ezzel az a baj, hogy nem számolnak sok mindennel, pl mi van, ha találkozik egy tüzelő szukával, és átrohan az úton, mert az ösztöneinek nem tud parancsolni.

Vagy más okok miatt!

Én azért sétáltatom pórázon, mert tiszteletben tartom azokat az embereket, akik félnek a kutyától.

Felénk sokan vannak.Kisgyerekesek, meg egyéb!

Egyébként jönne lábnál.

A törvényeket, meg ezzel kapcsolatban szerintem mindenki magasról lesz*ja.

2009. dec. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
tökéletes hely lehet :) Merre laksz?... :)
2009. dec. 23. 14:07
 10/15 A kérdező kommentje:
14:07-nek: nálunk az idős nénit/bácsit is megbüntetik, ha a 15 éves, lassú kutyusa póráz nélkül jön mellette... Óbuda... pedig még hely is lenne, de a közterületesek erre utaznak... Újpesten is hasonló a helyzet... ott egyszer minket akartak megbüntetni, amúgy egy erdős részen...
2009. dec. 23. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!