Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs nyakörv?

Kullancs nyakörv?

Figyelt kérdés
Ti milyen k. nyakörveket használtok, amik nagyon beváltak? Vagy csepp? És ti hogyan találjátok meg pl egy berni pásztorban egy 1 cm-es kullancsot? ( nekem lesz egy bp-m és nem érzem úgy hogy egy 1 cm-es kullancsot megtaláljak benne :D vagy hol kell keresni?

2014. ápr. 23. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Kutyája válogatja, hogy kinek mi válik be. Nekünk a scalibor nyakörv vált be és kullancsosabb időszakban teszünk rájuk még advantix cseppet is. Másnak a foresto nyakörv vált be, meg kinek mi... Hát észrevenni nehéz rövidszőrűben is, szóval...
2014. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legveszélyesebb helyek általában a fültő, a nyak vonala körben, a hónalj, mellkas,has és a pofa felül. Minden hely, ahol vékony a bőr. Rá kell szánni az időt, hogy sűrű fésűvel szépen , lassan, a bőrnél figyelve átfésüld a kutyát.Így nem lesz ideje a kullancsnak 1 cm-re megnőni.
2014. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ;) mentek az zöld kezek :) és menni fognak :D
2014. ápr. 23. 21:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a Duoband nyakörv vált be. A kiltix, stb. is jó, de az nagyon drága. Aztán vettem egy panzis bolha-kullancs nyakörvet, ez nagyon rossz volt, bolhát is láttam benne, meg rengeteg kullancs, néhány hónap után ki is dobtam.

Viszont kipróbáltam ezt a Duoband 2in1-et, és nagyon jó, egyetlen kullancs sincsen benne. 900-1000 Ft körül van, vízálló, a szőrét is táplálja, azért 2in1.

4 hónapot ír, de én 3 havonta cserélem.

Nagyon dícsérik ezeket a márkás Kiltixet, Scaribort, stb. de minek vegyem meg sok ezerért, ha ezt megveszem ezer alatt, és nagyon jó. Többször látom, hogy mászik rajta a kullancs, de belefúródni már nem tud.

De állítólag kutyája válogatja, nem minden kutyán egyforma minden nyakörv.

2014. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Nyakörvből szerintem a Scalibor és a Foresto nagyon jó. Cseppből én a Promeris Duora esküszöm. Ezen kívül, ha kullancs veszélyes területen voltunk (mező, erdő, stb.), akkor utánna lefújom Neostomosannal (nagyon olcsó, nagyon hatásos, de csak rövid távon véd). Szerencsére eddig nem volt gond. A kullancsot megtalálod, ha folyamatosan simogatod(az újbegyeddel a szőre tövét). Nekem ez már reflex, más kutyáján is rögtön megtaláom ha van valami bőrkinövés, azt is:). Ami nagyon fontos, hogy ne hagyadkozz arra, hogy találtál-e kullancsot, vagy sem, hanem az első gyanús jelnél (levertség, étvágytalanság, nehézkes mozgás, barnás-vöröses vizelet) azonnal doki. Olcsóbban is megúszod, ha azonnal viszed, és a kutyának sem lesz baja.
2014. ápr. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik kutyán Kiltix volt, most Foresto.

A másik kutyán Scalibor van, amikor nagyon fertőzött területre megyünk, akkor előtte Fypristtel vagy Insecticiddel lefújom.

A macskánkon volt Duoband, teli volt a feje kullanccsal (mező mellett élünk), neki most szeptember óta van fenn egy Foresto, parazitamentes.

2014. ápr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi nagyon hasznos volt a válasz ;) zöld kéz
2014. ápr. 24. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!