Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek még, hogy anyukám...

Mit tegyek még, hogy anyukám megengedje, hogy kutyusom legyen? A többi lent!

Figyelt kérdés

Majd suli után nyáron szeretnék beszerezni kiskutyát, hogy tudjak vele foglalkozni. Akkortájt van a szülinapom is. 13 leszek. Azért, hogy megengedje folyton mosogatok helyette, takarítom a szobámat nap mint nap. Van egy öreg tengerimalacom, aki 5 és fél éves, őt is rendben tartom. Most hetedikes vagyok és a tanulásomra se foghatja rá,hogy miért nem engedi meg. Hiszen félévkor 4,75-ös átlagom volt. Még pénzem is van rá.

Tegnap felhoztam a témát és a válasz egyből nem volt.

Mit csináljak?


2014. ápr. 24. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem csak a tied. Mivel gyerek vagy, bizony, a szülők felelőssége az etetés, orvosi költségek, stb.

Amikor más programod van, mint otthon lenni, bizony a szüleidnek is gondoskodni kell a kutyáról.

Kutyát az egész családnak akarni kell. Nagyon sokan ilyen helyzetben voltak, amíg a szülőkkel éltek. Amikor önállóak lettek, akkor vették meg az áhított kutyát.

2014. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi pénzed van rá?


Hát az szép és jó,hogy egy tengerimalacot eltudsz tartani.


De egy kutya 10-15 évig él.

Naponta 3x le kell vinni élete végéig sétálni.Ha esik ha fúj.Ha -20 fok van ha plussz 35,mindig!!!


Ha tovább tanulsz akkor mi lesz vele?

Ha másik városból kell utazgatni lesz rá elég időd?


Mindjárt bejön a bulizós,pasis,bnős korszakod.Ezek mellett is fogsz időt fordítani a kutyára?


Mellesleg egy kutya drága mulatság.

Én tegnap voltam oltani,meg vettem kullancsnyakörvet. 14 ezer vmennyit fizettem,múlthéten 4 ezret hagytam a közmetikában.

Havonta a kajáját fizetni kell,ha beteg akkor csak úgy repülnek 5-10-20 ezresek.


Panelban vagy kertesben laktok?

Mit tudnál nyújtani egy kutyának?

Milyen fajtát szeretnél?

2014. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várj még vele. Megértelek, ennyi idősen én is nagyon szerettem volna egy saját kutyát. Ezek a dolgok jók, amiket csinálsz, ne csak a kutya miatt csináld, segíts a szüleidnek. :)

Ha elszánt vagy és biztos vagy benne, hogy a későbbiekben is foglalkozol vele, akkor beszélgess a szüleiddel a kutyákról. Próbáld velük megkedveltetni az ötletet. Én utóbbit csináltam. :) Türelem! Lehet még pár év és benne lesznek, addig gyűjtögess, tényleg drága mulatság a kutyatartás. Főleg ha normális táppal eteted, nem a bolti szeméttel.

2014. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

2.-nak: panelban lakok

a fajta mindegy, de nem tul nagy testűt szeretnék

sztem lehet menhelyről lenne

a kutyus amúgy mindent megkapna, időm is lenne rá

napi 3 séta+ játék

a séták kb.45 percesek lennének, ha több kell a kutyának akkor több, ha kevesebb akkor kevesebb

futni is mennék vele

2014. ápr. 24. 12:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én javaslom addig is, hogy menj el menhelyekre önkéntesnek, hogy a segítés mellett megtanuld a kutya nevelésével, ápolásával kapcsolatos dolgokat. Így gyakorlod a felelősségvállalást is. Akár örökbefogadhatsz egy kedvenc kutyut, akit nem adnak oda senkinek, te leszel a gazdija, és ha úgy alakulnak a dolgok, egy nap még haza is tudod vinni. Ha a szüleid látják, hogy nem hirtelen fellángolás és tényleg tudod vállani ami egy kutyuval jár, előbb utóbb hazaviheted. Sok függ ám attól is, hogy panelba vagy kertesbe laktok illetve a kutya fajtájától, mert hosszú szőrű, nagy méretű kutyát semi esetre se ajánlok lakásba, mert ha bepisil és mindenhol ott lesz a szőre, a szüleid hirtelen felindulásból kidobják szegény párát az utcára, s mire hazaérsz suliból, a kutyád a világ végén kóborol, vagy már nem is él. Ha szétszed valamit, ami a szüleidnek kedves vagy értékes, biztos a kutya issza meg a levét. Nagyon megfontolandó, mit teszel, mert nagyon fiatal vagy és mástól függ az életed, nem vagy még önálló. Hol élsz?
2014. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de ahol a szülők nem akarnak kutyát, ott általában nem is lesz. Mert az a kutya nem csak a tiéd lesz, hanem az egész családé, ott fog élni veletek 15 évig is, és ez azért kihat az ember életére, amit lehet hogy a szüleid nem akarnak.

A kutyust sétáltatni kell, és ha te nem érsz majd rá, akkor ők jönnek, ha te nem leszel otthon, ők lesznek vele, ha elköltözöl otthonról, nem biztos hogy magaddal tudod vinni a kutyát is.

Várj vele, lehet hogy később megenyhülnek, de ha nem, majd tarthatsz annyit és úgy ha felnősz.

Én pl cicát szeretnék. Nemrég költöztem albérletbe, gondoltam majd itt lesz. Hát nem lett, itt nem szabad tartani, és sokat utazok, hova tenném addig? De még nem adom fel, majd egyszer lesz:)

2014. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a szüleid döntése, mivel nyilván nincs önálló kereseted, így anyagilag nekik kell eltartani, kezeltetni, oltatni a kutyát, tápot venni nekik, nekik kell mérlegelni, belefér-e nekik a plusz költség, hajlandóak-e állni. Az anyagi vonzatáról már írtak.

Írtad, hogy pénzed van rá - gondolom nem fajtakutyára, mert az 100e fölött kezdődik, szaporítós, (jellemzően) apróhirdetéses pár-tízezres "fajtatisztának" mondott de TK nélkülit NEHOGY vegyél, akkor se, ha a szülők megengedik! Menhelyről ingyen vagy adomány fejében elvihető a kutyus, szóval nem értem mire van pénzed pontosan.


Ha lesz kutyád, bizony az egész lakást takarítanod illene, nem csak a szobádat, nem minden ember tűri el a kutyaszőrt a lakásban (vannak, akik irtóznak tőle, a családomban pl. meglepően sokan - sajnos). Lehet, hogy nem szeretik az ugatást, zavarná őket a kutya jelenléte, az esetleges károk, amiket okoz (rágcsálás pl.) vagy egyszerűen csak nem szeretik őket - ilyen emberek jó részét nem vagy csak nehezen tudod meggyőzni. Egy tengericoca tartását egy kutyáéval badarság összehasonlítani, a kutya jelenléte az egész családodra (sok esetben a lakókörnyezetedre) is kihat, míg a malackáé nem és a két faj igényei is meredeken eltérőek.


Ezen kívül 10-15 évre vállalsz kutyát, és az a baj, hogy 13 évesen még nem vagy kialakult személyiség, sokban fogsz változni, és előre nem láthatod, hogy alakul az életed egy évtized múlva, a kutyus iránti elhivatottságod és felelősséged meddig marad meg, egyáltalán középsuli után hogy alakul majd a ráérésed.


Amit tehetsz, hogy tájékozódsz a kutyatartásról, felkészülsz belőle tisztesen és tájékoztatod a szüleidet is, mutatsz nekik cikkeket miben lehet előnyös egy kutyus, és reméled, hogy - ha nem is most, de idővel - belemennek. Ennél többet nem valószínű.

2014. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat.:)

Akkor továbbra is besegítek és belenyugszom, hogy egy ideig nem lesz kutyám.

2014. ápr. 24. 13:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem belenyugodni kell, hanem felkészülni a kutyus érkezésére. A szüleid szemszögéből is kell látni ezt a kutyakérdést. Az volna a legbátrabb dolog, ha leülnél velük beszélgetni és megkérdeznéd, a nemen kívül mit tudnak még mondani, amiért így döntöttek. Elfogadod a nemet, de megérdemelsz egy őszinte, korrekt választ. Néha meg kell a szülőket tanítani arra, hogy a gyerekeiket partnerként kezeljék, és a gyerek amikor kérdez, illik rá válaszolni. Mivel nem vagy fogyatékos, se rongybaba, kijár neked egy értelmes válasz. Mivel te voltál olyan okos, hogy itt a neten feltetted a kérdést, ez az első jel arra, hogy komolyan gondolod a kutyát. Előbb gondolkodsz, aztán lépsz. Ez nagyon helyes. Az lett volna súlyos hiba, ha se szó, se beszéd hazaállítasz egy kutyussal és kész tények elé állítod a szüleid. Én büszke vagyok rád, pedig semmi közöm hozzád, nem ismerlek. Bízom a sikeredben és a türelmedben.
2014. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem (szülő vagyok) az győzött meg, amikor láttam, hogy évekig kitartóan vágynak rá, átjárnak a szomszédba kutyázni és napi téma az utca összes kutyájának a hogyléte. Megbeszéltük a részleteket, hogy mit vállalnak, mit vállalok én. Ha a szüleid úgy látják, hogy betartod az ígéreteid, nem csak fellobbanás, nem hisztizel, esetleg eljársz kutyát sétáltatni, ha megoldható, akkor menhelyen segíteni, akkor lehet, hogy idővel partnerek lesznek benne. Teljesen normális, hogy elsőre nem mennek bele, hacsak ők maguk nem vágynak rá tőled függetlenül.
2014. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!