Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan ember válaszát várom...

Olyan ember válaszát várom akiknek el kellet altatni idős kutyát. Betegség vagy már nagyon idős kor miatt. Mit csinálsz helyette, fogadtál örökbe másikat, vagy más állatot?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Betegség. Rough ollie-szami mix, degeneratív mielopátia.

9 éves volt a tüneményem. Ez volt 5 hónapja. Mivel inkább szamis volt a viselkedése, nekem csak szamojéd kellett. Most pedig van egy 2 hónapos picúrom, külföldről. Nem bántam meg, nem bírtam ki kutya nélkül.

2014. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben is nagyon különbözőek az emberek. Van, aki nagyon sokáig nem képes új kutyát fogadni. Van, aki azonnal elkezdi keresni a következőt.
2014. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Janka néni ***** válasza:
37%
A mondás úgy tartja: Ha leesel a lóról azonnal szállj vissza, mert különben többé nem fogsz lovagolni. Ez erre az élethelyzetre is igaz lehet. Altassátok el a kutyust (te és az orvos) méltósággal, végy tőle búcsút, temesd el és gyászold meg! De! Rögtön utána gondoskodj egy új kutyusról. Lehetőleg fiatalról, hogy az ismerkedés és nevelés lekössön! És próbáld az előző kutyáddal való folytonos összehasonlítás csapdáját elkerülni!
2014. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, sajnos nekem el kellett altatni 11,5 éves volt, emlődaganat miatt. De nem is ez volt az ok az altatásra, hanem az orvos miatt, mert "sintér" módjára végezte a műtétet és az ő hibájából lett rosszabbul. Nem vette ki a méhet, semmit, csak a cicijeit akarta egyenként leoperálni egy ennyi idős kutyánál. Nem mentünk bele. Az ő sebészi beavatkozása miatt nemsokára a kutya hasán lyuk keletkezett, amiből majdnem kifordultak a belei és ez visszafordíthatatlan volt már :-((. A daganat viszont visszanőtt..

Sok idő kellett, míg megemésztettem, mire új kutyám lett. De a mai napig gondolok rá, elég sokat..

2014. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 piriiiiii ***** válasza:
93%

Egy gyönyörűszép, hatalmas, erős dalmata kankutyánk volt, de már nagyon beteg és öreg, úgyhogy elaltattuk. De akkor volt még mellette egy másik kutyánk is, egy szintén öregecske, de azért még egészséges és életvidám puli. Hoztunk mellé egy ismerőstől egy keverék kiskutyát, de hamarosan a puli elpusztult. Úgyhogy most itt van a keverék, puli és snaucer vér, gyönyörűszép ő is, meg van egy foxi. De mindig rengeteg állatunk van, cicák, kutyák, nyuszik. Most nyúl is van vagy 30, egy szép tenyészet. :)

Mindig nagyon rossz, ha elpusztult az egyik állatunk, vagy el kell altatni, de elfogadom a halál tényét, és szeretettel adok otthont más állatoknak. Sokszor van olyan is, hogy találok egyet, leginkább cicákat, de kutyát is hoztam már haza. Persze, tudom, nem lehet minden állatot befogadni, főleg, hogy annyi kóbor kutya van... rengeteg. :(

2014. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 24. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Első kutyámat 3 nappal 14,5 éves kora előtt kellett átsegíteni, betegeskedett már jó ideje és nagyon rosszul lett. Tudtam, hogy nem bírom kutya nélkül, két hónap múlva már elmentem kölyöknézőbe, és négy hónapra az öreg elvesztése után jött haza a pici. Most ő is beteg, szintén degeneratív mielopátia, mint az első válaszoló kutyájának, és szintén hosszúszőrű skót juhász. Még a betegsége elején, amikor még viszonylag jól volt, hoztunk egy újabb kiskutyát mellé, az unokahúgát, akit előtte szűrettünk genetikailag, hogy ne legyen neki is hajlama a DM-re.
2014. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
a pulimat 17 (!!!) éves korában altatta el az állatorvos. már nagyon idős volt. mivel volt mellette egy komondorom, aki akkor volt kölyök és nagyon sírt egyedül, így vettem egy másik kutyust.
2014. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17 éves bullterrier,akut veseelégtelenségben halt meg.Vagy 2-3 hónapra rá lett kutyánk.
2014. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Több kutyám halálán vagyok már túl, valaki természetes halállal halt, valakit altatni kellett. Nekem az öreg kutyák a gyengéim, mindig 10 év felettit fogadok örökbe, mert Ők már nem nagyon kellenek az embereknek. Így volt olyan év mikor két kutyámat is altattuk. Megszokni nem lehet ezt, mindig fájdalmas döntés kimondani, hogy elkell engedni. De egy percet nem bírnék eltölteni kutya nélkül. De nem vagyunk egyformák, valakinek segít egy új kutya, valaki nem tudja elképzelni, hogy (azonnal) új kutyája legyen.
2014. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!