Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem választhatja meg a...

Miért nem választhatja meg a gyerek/ember maga azt, hogy miben akar hinni? Miért kell már csecsemő korában eldönteni helyette, hogy milyen vallást vegyen fel?

Figyelt kérdés

Ezt én sosem fogom tudni megérteni. Szerintem a vallás az egyik legszemélyesebb dolog a világon. Senkinek sem lehetne beleszólása abba, hogy egy adott ember miben és hogyan higgyen. Mégis a legtöbb szülő amint megvan a gyerek már viszi is kereszteltetni. De miért? Mire fel? Mi jogon döntjük el azt, hogy miben higgyen az az emberi lény?


Itt vagyok én. Engem is megkereszteltek. Ennek ellenére nem járok templomba, mert nem értek egyet az ott elhangzottakkal. Nem vagyok ateista, hiszek én valamiben, de nem egészen abban és úgy, amit a katolikus vallás megkíván. Mi értelme volt hát megkereszteltetni gyerekkoromban? És úgy gondolom, hogy 10ből 8 ember szintén így van ezzel. Megkeresztelték gyerekként, de egyáltalán nem gyakorolja a vallást.


Miért nem választhatja meg minden ember maga, hogy milyen felekezet tagja akar lenni (ha akar egyáltalán)?


És persze tudom, hogy "ki lehet lépni", de ez nem megoldás. Szerintem az volna a megoldás, ha eleve nem aggatnák ezt a dolgot rá senkire sem.



2014. ápr. 18. 09:17
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
57%
Teljesen igazad van, és pont ezért nem kereszteltetem meg a gyerekem. De a mai szülőknek a felhajtás, a pénz a lényeg ebben is. Tisztelet a kevés kivételnek.
2014. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Pénz? Hogy érted? Pénzt kapnak azért, ha megkereszteltetik a gyereket? Vagy a rokonok adnak ilyenkor? Erről még nem hallottam.
2014. ápr. 18. 09:21
 3/37 anonim ***** válasza:
62%
Ezzel,nagyon sokan egyet értenek. DE nehogy, megszólják érte,rongyrázásból,divatból,csak azért is.
2014. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
17%
Úgy,hogy mennek a keresztelőre és a fél falu megvan híva,olyan pompát csinálnak mint egy lakodalom. Nehogy már kisebb legyen a mi kölykünknek,mint az a csóró,rohadt,stb, szomszédé volt!
2014. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim válasza:
74%
Köszi szépen, végre ilyet is hallani. Nekem 10 hós a gyerekem, es lassan talan felfogjak, hogy nem lesz megkeresztelve. Volt tema... Majd ha odaer korban, akkor eldonti, hogy miben hisz.
2014. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
22%

Nagyjából úgy, hogy az ember a nevét az apjától kapja, a vallását meg az anyjától. Mondhatnánk úgy is, hogy anyai ágon öröklődik.


De a mai világban nyugodtan átkeresztelkedhetsz, ha találsz valami jobbat.

2014. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
A rokonok , nagyszülők, szülők elvárása sok esetben és a fiatalok csak ezért nem akarnak konfliktusba keveredni. Ilyen alkalomból megajándékozzák a hozzátartozók a kicsit, de szerintem ez már kisebb szerepet játszik, mint amit korábban említettem
2014. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%

Ezt azért több oldalról kell vizsgálni...


A mai világban mindenki szabadon szetne dönteni a saját sorsáról, nem szeretjük ha megmondják mi mit szetnenk, így a vallast is ráerőlretésnek érezhetjük, enenk egy oka van, az hogy ma már ritkán keresztelnek meggyőződésből, vallási öntudatból.

Ha így volna meg sem kérdőjeleznéd, hogy az a vallás-e a helyes, ahova kereszteltek csecsemőkorordban, hiszen baba kortol vittek volna a templomba, a gyülekezetbe, és már ővodában a vallás szeribti nevelést kaptad volna.

Tehát az volna. Avallásod, azokat az értékrendeket tartanád(javarészt) a magadénak amit tt is anultál.

A vallási nevelést nem lehet akkor elkezdeni, amikor már tudod mt akarsz..

Ha a családod hívő volna, akkor nem is tudnád más gyülekezetben elképzelni az életedet..


Én is úgy vagyok egyebként mint te, de én felnőttként sem vagyok hívő, marmint nem hiszek az ember alkotta vallási gyülekezetekben, ennek ellenére ateista nem vagyok. Hiszek Istenben( vagy valamiben) de nem gyakorlom a vallásomat, mert sem a szüleim sem a nagyszüleim , tehát senki sem gyakorolja, főleg, hogy a család egyik fele református, a másik fele katolikus.

Nem kaptam ilyen nevelést..

Viszont a frjem most felnőttként nem gyakorolja a vallását, pedig 17 éves koráig ministrált ( amúgy édesapám is)

Viszont a gyerekeinket meg fogjuk kereszteltetni mi is, és ők óvodától fognak járni hittanra, és emplomba, én is el fogom őket kisérni, de csak akkor, ha olyan pap lesz, aki emberileg is megfelelő nevelést nyújt nekik, tehát nem egy vaskalapos öreg pap lesz a gyülekezetben.

Nekem hiányzik, hogy gyerekkent nem jártam hittanra, annak ellenére, hogy van sajat véleményem, és nem kedvelem a vallásokat.

Seritem ha jó pap van, akkor építi a gyerek jellemét, ( teljesen mindegy melyik vallásról beszélünk, itt az emberi értekekre gondolok)


Szerintem felnőtt fejjel sokkal behezebb vallást választani( amúgy egykutya mind)ebebn kell felnőni...

2014. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is kényes kérdés. Vallásgyakorló keresztény apa és nem hívő zsidó anya gyereke vagyok. Babaként megkereszteltek, mert a rokonságnál apai ágon elképzelhetetlen lett volna, hogy nem.

Tény, hogy magát a vallást nem kényszerítették. Ha gyerekként hittanra akartam menni, beirattak. Ha elkezdtem más vallásról érdeklődni, szereztek adott vallású embert, hogy beszélgethessek vele, megvették a kívánt könyveket.


Végül egyik se nyert meg, maradtam ateista, teljes mértékben elfogadták.


Most terhes vagyok, a férjem mondta, hogy szerinte apám nagyon szomorú lesz, ha nem kereszteltetjük meg a gyereket. Á, ne viccelj, engem se erőltettek. Viccesen rákérdeztem apámnál, aki nagyon diplomatikusan, de megerősítette, amit a férjem mondott. Most vakarjuk a fejünket, hogy mi legyen, mert egyikünk se vallásos, a férjemet is babaként keresztelték meg (asszem ő református), de neki is ez volt a legközelebbi kapcsolata a vallással.

2014. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
74%
Végre valaki, aki úgy gondolkozik mint én! 3 és 1,5 éves kislányaim még nincsenek megkeresztelve, de hatalmas a külső nyomás, párom is egyre gyakrabban emlegeti a keresztelőt, de én szívem szerint megvárnám, hogy ők maguk dönthessenek... úgyis oviban-iskolában megismerkedik a vallással, a lehetőségekkel, s ha nyitott rá, támogatom, és örülök neki, de hogy én ráerőltessem olyasmire, amiről fogalma sincs, s kötelező jelleggel ott álljon, s konfirmáljon, vagy más vallásnak megfelelően teljesítsen.... én ezt nem akarom!n Párom még csak-csak hajlana rá, de sajnos az ő édesapja állandóan számonkérően kérdezgeti, mikor lesz keresztelő... ráadásul más vallású a családunk, s ő csak úgy beszél, hogy az ő vallásukat vegyék fel... utálom ezt!
2014. ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!