Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy német dog jó tartás...

Egy német dog jó tartás mellett meddig élhet?

Figyelt kérdés

Illetve van olyan hogy a világ legidősebb német dogja hány éves volt? :)

Az átlag a német dogoknál 8-10 év, de ha nagyon jól tartják akkor meddig élhet?


2014. ápr. 25. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Várható élettartam: 6 – 8 év
2014. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Hát, én max. 12-t adnék neki, de nem ismerem annyira a fajtát.
2014. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legöregebb hivatalosan is igazolt életkorú német dog 16 évig élt.
2014. ápr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Változó :)

Átlag életkor alacsonyabb mint a kistestű társaiknak. De szerintem 8-10 év reális.

Persze vannak kivételek, sajnos korábban :( vagy szerencsére később!:)

2014. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

16 év az jó sok.

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)

2014. ápr. 25. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy honnan származik, és milyen életmódot él.

A származása azért fontos, mert én a kiállításokon megfigyeltem, hogy vannak gyönyörű szép német dogok, előkelően járnak, hatalmasak, az arcuk is "feszes", és vannak kisebb egyedek (nem kölykök és nem növésben lévő fiatalok), kissé megereszkedett bőrrel, és csámpis járással. Nem akarom egyik kennelt sem fikázni, mert nyilván nem minden ember tud kutyát tenyészteni, de fogamat tenném rá, hogy tovább él és kevésbé fogékonyabb az ízületi bajokra a szebb felépítésű, mint a kissé alulmaradottabb.

A tartásról pedig, szerintem, aki tényleg foglalkozik a kutyával, pont annyit mozgatja, amennyire szüksége van a kutyának, megadja a legjobb tápokat + sok-sok vitamint, izom-ízület védő szereket, stb, meg tudja hosszabbítani a kutya élettartamát.

2014. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előzőnek zöld kéz!

Eszembe jutott, mi mit használtunk, szóval a

zöld kagyló nagyon jó, főleg amikor növekedésben van! A német dog hirtelen nő, ilyenkor jobb, ha támogatjuk vitaminnal.

A royal canin tápja a német dog méretűeknek, azaz a giant-nak úgy emlékszem direkt tartalmazza is, míg pl. a small-xsmallnak nem, talán a mediumnak sem.

Szóval nagyon fontos a csontok-porcok növekedés alatti támogatása, később időszakonként, kúraszerűen érdemes adni :)

2014. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!