Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrző ill. családi kedvenc...

Házőrző ill. családi kedvenc kutyát szeretnénk. Milyen fajtát válasszunk?

Figyelt kérdés
Kb. 1000 m2-es udvarra kellene vigyáznia leendő kedvencünknek, illetve 3 és 7 éves gyermekeinkre. Az udvar parkosítva van, tehát olyan fajta nem jó, amit nem lehet lenevelni az állandó kaparásról. Időnk lesz vele foglalkozni bőven, csak legyen gyerekszerető! Nem kell hamis fajtának lennie, elég, ha jelez, ill. olyan fajtát szeretnénk, ami méretével eleve tekintélyt parancsol az idegenek szemében. Milyen fajtát/fajtákat javasoltok?

2014. ápr. 26. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Komondor.
2014. ápr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Német dog. Tuti tekintélyt parancsol a méretével, biztosan jelez is. Gyerekszerető is.
2014. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Németjuhász.
2014. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Kaukázusi juhászkutya

Nagy svájci pásztorkutya

Argentin dog

Német dog

Rottweiler

Cane corso

Hovawart

Landseer

Újfundlandi

Lehet valamelyik nem az, de azért leírtam hogy én melyik fajtákat sorolnám ide. :)

Meg még sok van, pl. boxer. :)

2014. ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nézzetek körbe előbb a helyi menhelyen például. Ha megtetszene egy keverék kutyus, ideális választás lenne. A keverékek nincsenek kitenyésztve kifejezetten egyetlen feladatra, pl. őrző-védő, vagy vadászkutya, stb. Éppen ezért sokkal nagyobb eséllyel válhat belőle ideális családi kutya, kissebb rá az esély, hogy kaparjon, mivel nem kotorékeb, stb.
2014. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Na most házőrző kell, vagy jelzőkutya? Mert nem mindegy! Egy házőrző bizony "hamis", tehát harap, ha kell, egy jelzőkutya viszont az ugatáson kívül nem igen csinál egyebet.


Szóval, ha házőrző kellene, én is a komondort, vagy a kuvaszt javaslom, viszont ha jelzőkutya, akkor bármelyik kutya szinte jó, főleg a terrierek jeleznek leginkább, puli, pumi.


Az, hogy gyerekszerető, elsősorban nevelés kérdése, de alapjában véve a komondor és a kuvasz jól kijönnek a gyerekekkel. Természetesen soha nem hagyjuk felügyelet nélkül a gyereket semmilyen kutyával, akármilyen jól nevelt is, főleg mikor még kicsi a gyerek! A másik pedig, hogy mindig el kell zárni a kutyát, ha más gyerekek ott vannak, mert hajlamosak bevédeni a többi gyerektől is a "sajátot".

2014. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Rottweiler, amihez kemény kéz kell, de ha jól van nevelve, remek házőrző és családi kedvenc.

A németjuhász is jó, és a kuvasz is.

Ha elég, ha csak jelez, akkor jó akár a samoyed is.

Fajtamentéseknél tudsz érdeklődni, tele vannak felnőtt, gazdára váró kutyával!

2014. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

A puli,pumi mióta terrier??


Ha megfelelően van nevelve,és le van fárasztva,akkor nem ássa ki egyik sem a kertet.

A gyerekszeretet is a neveléstől függ,de a felsorolt kutyákban azért nem mind tipikusan gyerekszerető.

A német dogot nem lehet az udvaron tartani,alkalmatlan rá.


A kuvasz,komondor,kaukázusi nem éppen könnyű fajta..nem ajánlanám pici gyerek mellé.

Boxert szintén nem a kertbe találták ki.

A cane corso sem épp kerti kutya.

Alapból a kert őrzésre,területvédő kutya kell,nem személyvédő...a roti,dobi,németjuhász személyvédelmi kutyák,jobb német juhászoknak még megy a területőrzés is talán.


Én a pireneusi hegyikutyára gondoltam,gyerekszerető,hatalmas,tekintélyt parancsoló,lehet kint tartani és ha kell megvédi a területet.


De egy menhelyen is találtok megfelelő kutyát,ebben biztos vagyok.

2014. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Hovavart:omadja abgyerekeket es jo hazorzo( kinezetre goldi de joval nagyobb
2014. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Imola Ágnes ***** válasza:
50%
Berni pásztort ajánlanám. Ha nem ragaszkodtok a fajtatisztához, akkor egyértelműen menhelyi.
2014. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!