Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házi kosztnak jó mákos tészta...

Házi kosztnak jó mákos tészta meg mellé leves kutyának? Illetve rizsfélék mire jók neki?

Figyelt kérdés
Moszkvai őrkutyának.Tehát a tészta félék meg rizsfélék jók,amibe sok a szénhidrát?
2014. ápr. 27. 19:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nyersről tudok nyilatkozni, ott a testsúlyának 2-4%-a a napi adag. Tehát 40 kg-nál 0,8-1,6 kg összesen naponta, ebben benne van a szín hús a csontos hús, belsőség és a zöldség/gyümölcs. Szín hús lehet pl zúza (tisztítva), szív, nyelv stb. belsőség: lép, tüdő, tőgy, máj (májat max heti 1-2 alkalommal, mert meghajthatja) stb. Csontos húsnak én farhátat szoktam adni, azt szeretem a legjobban amin a feje is rajta van, de jó a nyak, szárny, láb vagy külön csak fej is.

Egyedül a disznót/vaddisznót kell kerülni, minden más mehet nyersen. Sokan eleinte inkább megfőzik, de így pont a lényege vész el az egésznek, és a legfontosabb vitaminok kifőnek nem is beszélve arról, hogy főzve/sütve már veszélyes csontot adni. Félmegoldásként le is lehet forrázni ha nagyon undorodsz a gondolattól, hogy nyersen add oda a kaját.

Tápnál meg rá van írva az adagolás.

2014. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nyesedék,csirkemell mehet egy nap 0,5-1 kg akkor ugye? És csirkefarhátat baj ha egymást követő napokon kap pl. szombat meg vasárnap? Ja és nyers étrendet kilehet egészíteni táppal?
2014. ápr. 29. 16:21
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát igazából kutyánként változnak az arányok, nálunk ami az alap az a szín hús és a csontos minden nap kb 1:1 arányban, belsőséget nem adok neki rendszeresen. Ehhez jön még egy kis gyümölcs, zabpehely, joghurt, zöldkagyló kivonat, lucernapor, és heti egyszer tojás.

Én napi kb 800g kaját adok 30 kilós kutyának, ebben benne van minden.

Bár én étkezném ilyen egészségesen...

2014. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Lehet mellé tápot adni de csak külön, tehát mondjuk reggel táp, este nyers. Bár én nem látom értelmét.
2014. ápr. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Oké,igen úgy szoktam általában,hogy reggel megy a táp délbe, meg kora este a nyers kaja.Még annyit,hogy csontos húst lehet minden nap nyersen? Emésztés miatt kérdezem,hogy nem kell várni 1-2 napot?
2014. ápr. 30. 15:23
 16/16 anonim ***** válasza:
Persze, pár belsőséggel kell csak vigyázni, mert hasmenést okozhat amúgy csontost minden nap adok neki. Ha úgy látod szorulása van max az arányokon változtass.
2014. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!