Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 3 éves fiam nagyon válogatós...

Anyyí7 kérdése:

A 3 éves fiam nagyon válogatós. Mit ajánlanátok haggyam, hogy egye azt amit szeret (hús leves, tarhonya, csupasz tészta, bundás kenyér, szalámi, tejbegríz, palacsinta. Stb) vagy inkább erőltessem neki az egészségesebb ennivalókat?

Figyelt kérdés
Szívem szerint nem igazán szeretném az evészetet lelki terorral egybe kötni de érdekelne a ti véleményetek.
2013. jún. 25. 20:12
 1/6 Kerria ***** válasza:

Részben hagyd, de mindig kínáld zöldséggel és gyümölccsel is...


és ami eddig mindenkinél bevált a családban, hogy te is edd az egészségeseket! Előtte, úgy hogy lássa... előbb utóbb ő is kérni fog, mert ilyen korban még utánozni akarják a felnőtteket.

2013. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Se zöldség, se gyümölcs?

Próbáld átverbi, pl, A PALACSINTA TÉSZTÁJÁBA TURMIXOLJ EGY ALMÁT, ÉSZRE SEM VESZI. a tejbegrízbe egy banán, stb..én nem hagynám, de nem is mindenáron tukmálnám bele a másféle ételt. Nagyon fontos, hogy mit eszünk...

2013. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én próbálnám azért megváltoztatni, mert az oviban semmit nem fog enni. 3 évesen már elég nagy ahhoz, hogy megértse, ehet palacsintát, ha eszik előtte a krumplifőzelékből pl. Egyáltalán nem eszik zöldséget, gyümölcsöt? Mert az nem jó :-(
2013. jún. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a jó ötletet,hogy a banánt illetve az almát bele turmixolom az ételbe!!! :-)

Gyümölcsöt :Banánt,almát,mandarint eszik meg esetleg ami egy jó fajta joghurtban van pl.eper ,barack

Zöldséget már nem igazán babot esetleg.

Sajnos az a baj ,hogy én is meg próbáltam erőltetni pl .a krumplifőzeléket úgy ahogy ajánlottátok ,meg is próbálta megenni de öklendezik tőle.Így nem eröltettem tovább,nem akarom hányásig fokozni a dolgot.

Vitaminokat szoktam neki adni,hogy azok valamilyen szinten pótolják a hiányzó vitaminokat.

2013. jún. 26. 09:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is próbálom folyamatosan kínálgatni más ételekkel is nem akarom ráhagyni,de sajnos elég reménytelen. :-(
2013. jún. 26. 09:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is közeledik a háromhoz, vajaskenyér mániás, Ő sem eszik sem gyümit, sem zöldséget. Joghurtot sem, a darabosat meg aztán sosem ette. Esetleg egy kis banán, falat alma. De most volt ugye eper, abból semmit, cseresznyéből is alig. Várom a barackot, dinnyét hátha. A tejbedara helyett esetleg próbáld a zabkását, egészségesebb. ( és Kislányom tuti wcre is megy 3órán belül :) ) Levesbe sok zöldség, hátha megeszi. Nekem a bölcsiben is azt tanácsolják, hogy ne erőltessem. Ott egyébként nem olyan finnyás mint itthon.
2013. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!