Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat meg majdnem minden...

Miért ugat meg majdnem minden kutyát a kutyám?

Figyelt kérdés

Amikor viszem sétálni a kutyámat, és elmegyünk egy utcában (és minden kutya ugat) akkor nem is foglalkozik velük, csak felhúzza a szőrét (a hátán), és próbál a többi kutya fele menni. De ha egy olyan utcában megyünk el, ahol csak 1 kutya van, akkor rögtön elkezd rá ugatni. Mint pl. amerre szoktunk menni sétálni van egy tacsi arra, és ha elmegyünk a ház előtt a tacsi ugat, a kutyám meg vissza ugat és felhúzza a szőrét. Vagy ha pórázon sétáltatnak egy kutyát és elmegyünk mellettük akkor a kutyám rögtön elkezd ugatni, és felhúzza a szőrét.De legtöbbször ha találkozunk séta közben egy kutyával, akkor a másik kutya nem ugatja meg az én kutyámat (valamikor a másik kutya is ugat) , de az én kutyám mindig ugat és felhúzza a szőrét. És ha séta közben találkozunk egy kutyával, akkor megpróbál a másik kutya felé menni, viszont nem is ugat és nem is húzza fel a szőrét. És ha annak a kutyának a gazdája is megengedi hogy egy kicsit barátkozzanak, akkor a kutyám szaglássza a másik kutyát, majd hirtelen elkezd ugatni, de ilyenkor nem húzza fel a szőrét. (lehet ezek csak a barátság jelei) És ha elmegyünk egy kerítés mellett, akkor valamikor elkezdi szaglászni a másik kutyát (amennyire bírja), és nem is ugatja meg, hanem barátkoznak.

Ilyen zűrösen letudtam írni.Nem értem valamikor miért ugat a kutyám egy másik kutyára, ha az a kutya nem ugat rá, illetve miért húzza fel mindig a szőrét? (néha itthon játék közben is felszokta, mint amikor fogócskázunk a kerbten) :D


2014. ápr. 29. 18:30
 1/3 A kérdező kommentje:
* kertben
2014. ápr. 29. 18:33
 2/3 anonim ***** válasza:

A túlerővel szemben nem áll neki feljebb, ez világos. :) Mármint ha egy egész utcányi kutya kórusban szidja, csak igyekszik méltósággal kikerülni a helyzetből. Egy-egy kutyával már leáll arénázni, bár a leírásodból úgy érzem, hogy nem agresszív, csak játszani szeretne, és a másik kutya közeledése dönti el nála, hogy mennyire mutatja ki a dominanciáját (szőrborzolás). Ez múlhat az idegen kutya és gazda fellépésén, de személyes szimpátián is.

Jó lenne, ha tudnád vinni kutyatársaságba, ahol a fölös szociális energiáit levezethetné.

2014. ápr. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, igen.Nem tudom hogy mit csinálna amúgy ha oda engedném az egy utcányi ugató kutya egyikéhez, de ma majd megnézem hogy mit csinál.Lehet elkezd ugatni, nem tudom. :)

Sajnos nincs kutyás társaság.A suliban (sulis vagyok) több osztálytársamnak is van kutyája (kb. az összesnek), de amikor meglátják a kutyámat rögtön mondják hogy vigyem innen ezt a szörnyeteget (nem így mondják de hasonlóan). :) Na igen, és ők félnek hogy bántsa a kutyám a kutyájukat (mert az ő kutyájuk 30-35 cm-sek), amikor szerintem tök jól ellenének... Egyik osztálytársamnak van csak egy nagy kutyája, de az meg lehet hogy bántaná az én kutyámat.

Amúgy a kutyám még a nála sokkal nagyobb kutyákat is megugatja, mint pl. mindig megugat egy bernáthegyit. :)

2014. ápr. 30. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!