Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyat szeretnenk kertes...

Kutyat szeretnenk kertes hazba. Kolyok koratol, es olyat ami jatekos, de azert a hazat is vedi es a meretevel tekintelyt parancsol az idegenek szemeben! Ti mit vennetek?

Figyelt kérdés
Mi rottweiler-re gondoltunk eloszor,de meg nem jutottunk elhatarozasra.Ezert kerem a velemenyeteket.
2014. ápr. 29. 08:43
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

meg ami lenyeges,hogy ne legyen nagyon beteges fajta.

Olvastam,hogy a rottweiler nagyon hamar osszeszed minden fele betegseget,ezert is gondolkoztunk nagyon el rajta

2014. ápr. 29. 08:45
 2/25 Imola Ágnes ***** válasza:
91%

Hogy a méretével tekintélyt parancsoljon, nagytestű kell legyen. Azok viszont általában betegesek. Amúgy mit tudnál biztosítani a kutyának? Mennyi tapasztalatod van? Mennyi a vásárlásra szánt keret? Ragaszkodsz a fajtatisztához, vagy jó menhelyi is.

Látatlanban azt tudom mondani, hogy ha normális tenyésztőtöl veszed, akkor kiszűrhető rengeteg betegség. A z apróhírdetési oldalakat felejtsd el. Első tippem menhelyi keverék lenne,de ha enm, akkor berni pásztor, leonbergi.

2014. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igazsag szerint,most koltoztunk kertes hazba,es elso kutyam lenne.Mindenkeppen szeretnem kolyok koratol.Szeretnem,hogy nagytestu legyen,es fajtiszta.Hogy jatekos,de orzo vedo is legyen.Idom lenne vele foglalkozni,de mivel elso kutya es tapasztalatom is csak elmeletben van meg,sok helyen olvastam,hogy nem ajnlatos elsonek rottweilrt vallasztani,mert szukseges a tapasztalat.Akkor melyik lenne az a nagyobbtestu,rovid - sotet szoru,jatekos de orzo vedo kutya ? Nagyon szeretek erdobe,itt ott setalgatni,kirandulgatni,es mikor nagyobbacska mindenkeppen vinnem magammal,de nem szeretnem,hogy minden setalas utan osszeszedjen valamit.Ugy is ha oltasa van!
2014. ápr. 29. 09:18
 4/25 Imola Ágnes ***** válasza:
81%
Első kutyának Berni pászort ajánalék. Nem kifejezetten örző-védő, de első kutyának olyat nem is ajánlanék. Keress egy jó tenyésztőt, és használj minőségi kullancsírtót. A másik lehetőség a németjuhász lenne, ott viszont fokozottan kell figyelni a kiválasztásnál. Jó ötlet lehet a leonbergi is, bár betegségekre hajlamosabb.
2014. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
A rotihoz kell egy kiállás azért, hogy elfogadjon a gazdájának. Nekünk volt rotink gyerekkoromban, igaz, hogy nem kiskedvencnek, hanem a tanyánkat őrizte, de... A bátyám mindig is tekintélyt parancsoló volt, őt minden kutya elfogad, rendesen játszott a rotival, visszahozta a botot, ült, feküdt, minden csinált és sosem bántotta. Ő volt a gazdi. Apukámat egyszer, anyámat szintén egyszer, engem pedig kétszer harapott meg. Csak a szerencsén és a testvérem közelségén múlott, hogy egyszer sem lett belőle nagyobb baj. (Azért varrni így is kellett mindet, de nyilván, ha akart volna, komolyabb sérülést is tud okozni.) Egyszer azért harapott meg, mert rákiabáltam bátyámra... Akkor voltam 10 éves. Egyszer pedig azért, mert nem tetszett neki, hogy bátyám odaadta a botot, hogy én dobjam el. Nem megkapott, rendesen megharapott. Akkor 12 voltam és rendszeresen játszottam vele, ismert engem. Nem tetszett neki, amit csinálok, pedig nem bántottam egyszer sem. A miénk nagyon gazdicentrikus volt, nem családba való. De nem cseréltük le, mert nem volt pénzünk másik kutyára. Idővel összeszoktunk vele, és néhány év után már nem voltak balesetek, de én magamnak nem vennék rotit, különösen első kutyának nem. Ha kisgyerek is van, akkor meg pláne nem.
2014. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
mi a velemenyetek mondjuk a nemet dogrol?
2014. ápr. 29. 09:43
 7/25 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Szintén nagytestű- vagyis betegségekre hajlamosabb, valamint a szőrzete és az izületei miatt csak benti kutyaként tartható.
2014. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Először is: nem fajtiszta, hanem fajtatiszta.

Ilyen kutyákat csak tenyésztőnél kapsz, 100 ezer ft környékén kezdődik. A tenyésztő ad hozzá chipet, oltásokat, oltási könyvet, törzskönyvet (enélkül a fajtatiszta kutyád csak fajtajellegű keverék, nem pedig fölösleges pénzkidobás az a papír).

A rottweiler jó választás lenne, de mivel első kutya, nem ajánlom. Ahhoz nagyon kemény kéz, és határozott gazdi kell. A német dog nem rossz választás, de kertben nem tartható a szőre miatt. Kaukázusi jutott még eszembe, de ahhoz is határozott gazda kell.

Viszont ha meg tudjátok oldani, hogy kutyasuliba elviszitek, akkor könnyebb dolgotok lesz.

2014. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk 14 ébig élt a Golden rottweiler kutyánk. Nagyon szerettük.Pont olyan volt amit leírtál.

Nem kényeztettük, de szerettük. Minden oltást megkapott.Nem volt vele semmi gond a haláláig, mert térdizület rákban hunyt el.Aevészetével sem csinéltunk nagy ügyet az első perctől kezde. Reggel tápot , este pedig valami meleg kaját kapott. Ez áztatott kenyér volt kajamaradékkal. Persze vettünk dobozos kaját is , ezt is áztatott kenyérrel adtuk. Bundáját fésültük néha, nem vittük kozmetikushoz. Így is szép volt , sokan dicsérték.

2014. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

9-es vagyok

Bocs Golden retriever kutyánk volt !

2014. ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!