Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebből a kullancsból lehet...

Ebből a kullancsból lehet nagyobb baj?

Figyelt kérdés

Egy hatalmas kullancsot találtam ma a kutyám fejében, és nagyon félek hogy nagy baj lesz belőle.

Itt a kép a szeméről:

ttp://kepfeltoltes.hu/view/140503/20140503_131520_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a kullancsot nem engedte, hogy lefotózzam! (ma nincs orvos)



2014. máj. 3. 13:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2014. máj. 3. 13:25
 2/14 anonim ***** válasza:
Minden kullancsból lehet baj, tök mindegy mekkora, meg milyen. Vidd el az ügyeletre, ahol beadják neki az imizol injekciót, és remélhetőleg attól rendbejön, nem lesz szövődménye a dolognak. Ez az injekció akkor sem árt, ha amúgy nem babéziás, de ha az és nem kapja meg időben, akkor pár nap alatt elpusztulhat.
2014. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Figyeled a kutyád. Két héten belül kb , ha bármi változást veszel észre rajta: pl étvágytalanság, levertség, nem olyan eleven, mint a megszokott, akkor azonnal doki.
2014. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönön nektek!
2014. máj. 3. 13:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá az előttem válaszolókhoz,hogy vegyél kullancs elleni nyakörvet vagy cseppet,és akkor remélhetőleg nem fog belemenni több kullancs.
2014. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Milyen színű volt a kullancs??
2014. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért nem engedte lefotózni a kullancsot? Miután kiszedted nem tudtad lefotózni? Biztos egészben sikerült kiszedned?

Ja, és hol volt a kullancs?

2014. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A kullancs szürke volt. Mikor a kérdést kiírtam akkor még benne volt. Nem én szedtem ki, tévedés ne essék. Magától esett ki kb. egy órája. :) Egyben jött ki, szerintem teleszívta magát, ezért esett ki. Lehúzram a WC-n annyi neki! :D
2014. máj. 3. 16:17
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért nem engedte, mert elhúzta a fejét. Volt eszembe, hogy lefotózzam de annyira undorodtam mivel az ágyba esett ki, hogy rohantam kidobni! :D
2014. máj. 3. 16:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha megszívta magát, megvan a lehetősége, hogy fertőzött volt. Maradt a kutya figyelése és a hit, hogy nem fertőzött kullancs volt.

Nagyon kedvez az időjárás most a kullancsoknak. Érdemes minden nap alaposan átnézni a kutyát. Ha még csak a befúródás állapotában van, és akkor kiveszed, nem kell félni a fertőzéstől.

2014. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!