Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkie kutyákról minden?

Yorkie kutyákról minden?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Nem sokára venni fogunk egy yorkie kiskutyát. Próbálok mindennek utána nézni de vannak még kérdéseim és úgy gondolom lehet jobb tanácsot kapok a tapasztalt tartóktól vagy tenyésztőktől mint az ilyen hülye sablon szövegekből ( sajnos mindenhol ez van )

A kérdéseim, kéréseim a következők:

-Írjatok le mindent amit mindenképp tudni kell róluk !

-Kan vagy Szuka ?

-Milyen táp ?

-Milyen boltokat ismertek Budapesten, Kecskeméten, Dunaújban ahol ruhát lehet neki venni ( viszonylag olcsón )

- Vélemény a fejtámlára szerelhető "kutyaülésről" ?? Hasznos ha sokat járkálunk ?? Minden évben nyáron legalább 2 hetet töltünk nyaralóba. Bírni fogja a kutyu a 4 órás utat ?

-Miért van az hogy ismerősöm kutyijának büdi a szája ? Lehet ellene tenni ?

-Otthon lehet a szőrét, körmét vágni ? Kozmetikus mennyiért csinálja ?

-Szinte a lakás nagy része parkettázott. Megsérti a körme ??

-Névválasztásnál mire figyeljek ?

-Legfontosabb dolgok amire meg kell tanítani ?

-Kb. mennyit kell szánni rá ? Mennyi az ideális ára ha tenyésztőtöl veszem ? A kellékekkre ( tál, fekhely, játék, autós ülés, tisztálkodási szerek, ruhák, ...stb. ) mennyi pénzt gyűjtsek ? 20.000 ??


Talán ennyi :) Ha kihagytam valamit akkor majd írok :)

Normálus válaszokat várok hozzáértőktől :)


2014. máj. 3. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Tenyésztőtől vegyed,törzskönyvvel és eü.szerződéssel.Innen indul egy kutya.Terrier,tehát jó jelző kutya és mozgékony.az ivartalanítás alap,ha nem kiállítási kutyának szánod.A neten meg minden rajta van,ugyan az,mint bármelyik kölyöknél.De az oltási programmal,meg a felszereléssel együtt, többszöröse a saccolt összegnek.
2014. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
A legfontosabb, hogy csak tenyésztőtől vásárolj kutyát. Nekünk kan van, ha nem tenyésztés a célod, akkor ivartalanítsd. Royal Canin yorkiknak való tápot kap enni. Fressnapf-ban olcsón ki lehet fogni ruhákat. Vidd magaddal a kutyát, és próbáld rá. Az enyém csak a palástot viseli el, nem tudok rá mindenféle ruhát adni. Kutyaülés nem biztonságos. Inkább szállítódoboz. Nekünk is van nyaralónk, le szoktuk vinni magunkkal, innivalót kap az úton, enni nem, mert akkor hány. Többször megállunk, sétálunk egy kicsit. Ja, nekünk is kb. 3 óra az út. Nálunk a férjem vezet és az én ölemben van a kutya. Jól elnézelődik. Az én kutyámnak is büdös a szája, fogkő miatt van. Dokival le kell szedetni legalább évente, ha nagyon gáz. Elvileg, ha sokat rág, akkor nem lesz fogkő. Nálunk van, pedig sokat rág. Én nem nyírnám meg itthon, veszélyes ha nem értesz hozzá. Nálunk 2.000 Ft a kozmetikus, ebben minden benne van. Havonta visszük. Parkettán kopog a körme, ha hosszú. Nálunk laminált padló van mindenhol, sehol nem karcolta még fel. Névválasztás mindegy. Legyen rövid és legyen benne legalább 2 magánhangzó. Arra jobban figyelnek a kutyák. Neked mi a legfontosabb? Nekem a következők: szobatisztaság, póráz nélküli séta (pl. tóparton), ne ugráljon be az ágyamba. Tenyésztőtől 100.000 alatt nem kapsz kutyát. A kellékek lehetnek olcsók és drágák is. Egy darab ruha bőven elég a kutyának. Kell még olcsó fekhely, sampon, tükörfésű, tál (2 db), nyakörv, póráz (zsinóros flexi). Első körben ennyi elég, adsz neki egy régi plüssöt, azzal ellesz egy darabig. Nézz utána a neten, hogy ezek mennyibe kerülnek. Ja, és ne felejtsd el az oltásokat, az is lesz vagy 10.000 Ft.
2014. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
19%
Szia. Nekem is van yorki kutyusom,kan. Szerintem azt te válaszd ki,hogy kan vagy szuka legyen,bár a kan ha nagyobb lesz a falat eltudja intézni.. persze erre meglehet tanítani,hogy azt ne csinálja.Álltalában a Royal Canin tápot szokták ajánlani,de a Pedigrétől sem lesz semmi bajja, viszont ha rágcsálja a lábfejét,akkor ki kell cserélni a tápot,mert vagy nem szereti vagy pedig allergiás rá.Mi kiskora óta hordjuk a Balatonra,nyáron szinte mindig behány a kocsiba,de van alatta egy pléd és arra végzi el,persze fel van utána takarítva. Nos,igen nyáron nem nagyon bírják az utazást,de ezt el kell viselni. A miénk szőrét,körmét nem tudjuk itthon vágni,mert nagyon energikus kiskutya,ezért csak a kozmetikus tudja ezeket elvégezni. Hogy mennyibe kerül? Attól is függ szerintem,hogy mekkora stb. vagy nem tudom, az lenne a legjobb,hogy leviszed az egyik kozmetikába és megkérdezed,hogy mennyiért vállalja,szerintem ilyen 3-5000,nem tudom pontosan.A miénk össze-vissza csúszkál a parkettán,nyilvánvalóan ha nagyon féltitek a parkettát,akkor nem jó ötlet ilyen izgága kiskutyát választani.Olyan nevet adsz neki amilyet csak akarsz,hiszen a Te kutyád. Felmész a netre beütöd,hogy kutyanevek és kiad sokat. Drága mulatság ez a kiskutya,főleg ha mini yorkit vesztek,mert több bajja van,mint 2 idősebb embernek együttvéve. Nekünk nagy yorkink van,szinte semmi bajja sincsen és a legszebb yorki a környéket már sokan mondták. 20000 édes kevés lesz egy yorki eltartására,felnevelésére. 30-50000 ft szerintem a fajtiszta yorki meg még a "felszerelések" hozzá.. Az állatorvos meg az oltások sem valami bíztató összegek. Kiskorában is rengeteg probléma lesz vele,mert még nem fogja tudni,hogy mit lehet,mit nem,nálunk is ez volt költöttünk is rá rendesen,de nem lehet nem szeretni őt.:) Gondoljad át szeri tem ezt a yorki ügyet,mert költséges,oda kell figyelni rá,mert olyan mint egy kisbaba(tényleg úgy viselkedik) stb. Viszont ha megveszitek,akkor skk szerencsét!:)
2014. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

A 3. elég sok mindennel nincs tisztában.


Nos,egy fajtatiszta EGÉSZSÉGES yorki ára 100 ezer forinttól indul.Tenyésztőtől kell vásárolni,nem apródról vagy jófogásról.Tenyésztőt úgy találsz,hogy beírod a google-ba,hogy "yorkshire terrier kennelek" és válogatsz a találatok között.Eldöntöd,hogy hobbi vagy kiállítási célra kell-e.Amennyiben hobbicélú lesz,valószínű,hogy ivartalanítási kötelezettséggel kerülhet hozzád.Ez is önmagában 10 ezer ft.

Kan vagy szuka,te döntsd el.A szukák általában bújósabbak,de náluk kiemelten fontos az ivartalanítás.Ivarérés előtt!!


Tápot adni fog először a tenyésztő(aki nem ad,az 99%,hogy nem is tenyésztő)az kb. 1 hétre elegendő.Ha nem azzal akarsz etetni,akkor fokozatosan kell átállni másik tápra.


Jó tápok: Acana,Orijen,Taste of the wild,Brit,Brit Care,Carni Love,Trainer Fitness,N&D...


Amit semmiképp se: Pedigree,Darling,Friskies,Chappi,Tescos táp,stb.


(Ha érdekel miért,akkor csak hasonlítsd össze az összetevőket..)


Akkor bírja a kutya a 4 órás utat,ha meg van rá tanítva,nevelés kérdése.

Lehet vágni otthon mindenét,ha tudod.A körme zömmel fekete,tehát könnyű belevágni,ha nem vagy kozmetikus akkor ne te csináld,mert egy életre megutáltathatod vele.

Ne sajnáld rá azt a havi-kéthavi 3000 ft-ot.


Nem sérti meg a körme a lakást...jézusom,ez komolyan fontos??


Névválasztás: rövid,1 vagy 2 szótagú legyen,azt hamar megjegyzi.(pl. bibi-mimi-bubi-morzsi-maxi-mex stb.)


Legfontosabb dolog a "maradj" 100%-os teljesítése,valamint a behívás,bárhol bármikor.Ezekkel első kutyásként érdemes kutyaiskolába menni.


A kellékek annyiba kerülnek,amennyit szánsz rá...Lehet venni méreg drágán is,meg olcsóbban is.


Alapvetően a yorki egy terrier.Hiába picike,nem öleb és elég határozott egyéniség,határozott nevelést igényel.Nem kell túl félteni,nem szabad felkapkod,ha bármi történik,mert hamar egy idegbeteg kutyát találsz a póráz végén.Kezeld kutyaként,és ne kisbabaként,akkor nem lesz gond.

Ja,és menjetek el kutyaiskolába,nagyon hasznos és jó kikapcsolódás a kutyának és neked is.


Tenyésztő: Honlapja van,törzskönyvvel,szerződéssel ad el kutya 8 hetes kora után,a kutyának van chip,legalább 2 oltás,legalább 3x féreghajtás,a szüleinek egészségügyi szűrései vannak,amiket be is tud mutatni.

Illetve,érdeklődik rólad,mit tudsz nyújtani a kutyának,hova kerül stb. és egyáltalán nem akarja rád sózni,sőt...ha nem tetszik neki valami,annak hangot ad.Nála nem mindenáron eladó egy kutya.

2014. máj. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Ja,és nem létezik mini vagy extra mini yorki.A yorki egy méretben van.Aki minit vagy extra minit árul,az kapásból szaporító.


Tessék,egy hivatalos tenyésztő honlapja:

[link]


FCI standard menüben megtalálod,hogy nem létezik mini vagy extra mini,de ha elolvasod a standardet,abból is kiderül.

2014. máj. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy yorkie eleve 100.000Ft

A cuccok neki 20.000Ft körül vannak

Marad gyere ide

Kozmetikus 2-3 max 5000

Nem kell neki ruha ez tévhit!!

A tápot a tenyésztő elmondja.

2014. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!