Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férgesség és hamenés?

Férgesség és hamenés?

Figyelt kérdés

Kutyám több hete barf szerint etetem. Mivel még csak most állunk be, úgy gondoltam, hogy a testsúlyának 2%-át kapja. Viszont kb másfél hete észrevettem, hogy kezd fogyni. Kb 5-6 napja növeltem az adagján, rizst is adagoltam a kajájához, mert viszonylag rövid időn belül nagyon lesoványodott. Pár napja a hasa is megy, továbbra is adtam, adoma rizst, hátha megfogja, laktózmentes joghurtot is kapott, de fosik... Tegnap este vettem észre, hogy valószínűleg férges...

Ma viszem állatorvoshoz, de csak du (otthon nincs féreghajtó és meg akarom mutatni), addig meg idegeskedek... azt összekötöttem, hogy a nagy lesoványodás (úgy h jó kedve van) valszeg a féregességgel van kapcsolatban, viszont a lágy székletet nem értem.

Gyomorrontása is lett közben??? Mit kellett volna máshogy csinálnom??


2014. máj. 4. 13:27
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi, természetesen hasmenést akartam írni
2014. máj. 4. 13:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha sovány és a hasa nincs felpuffadva,akkor szerintem nem férges.A kaja zavart be lehet,vagy valamelyik alkatrészt nem bírja.

Mit adtál neki pontosan?


Orvoshoz mindenképp menjetek el,többet tud segíteni,mint mi :)

2014. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Ha férges adj neki foghagymát. Az embereknél nagyon jó orvosság valószínű kutyáknal is
2014. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van összefüggés a férgesség és a hasmenés között.Negyed évente kell jó minőségű,nem a legolcsóbb féregtelenítőt kapnia.De a tápváltás is okozhatja.
2014. máj. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fokhagymának írjuk és ne adj neki,ez egy urbán legenda,nem segít rajta,csak még jobban megfosatja szegényt.
2014. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!