Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy egy kutya...

Van olyan, hogy egy kutya alapvetően ugatósabb fajta, és sokkal inkább hangokkal kommunikál? Hogyan lehetne szabályozni az ugatását, akkor, ha nem vagyok vele? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
10 éves a kutyusom, kistestű. Nem unalmában ugat, hanem pl. ha valaki elmegy az ajtó előtt, vagy ha kint van, akkor a kerítés előtt, szóval inkább jelző kutya, ha rászólok abbahagyja. Ugyanez van csengőre, kopogásra stb. De pl. akkor is ugatással jelez, ha játszunk, és nem dobom el neki a labdát, vagy ha nagyon nem figyelek rá, akkor vakkant egyet. Az a kérdésem, hogy ha nem vagyok vele, hogy tudom ezt az ugatást szabályozni, mert most költöznénk kertes házból lakásba második emeletre, és nem szeretném, ha a szomszédokat zavarná (amikor nem vagyok otthon, tehát, ha nem tudok rászólni)?

2014. máj. 5. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen főleg a kopók, kotorékozók, egyszóval a vadászkutyák ilyenek. Mondhatni minden terrier. Játék közben azért ugat mert izgatott, várja hogy dobd már el a labdáját. Nekem a staffordom ilyen, figyelmet akar akkor vakkantja el magát. Nehéz lesz, hiszen egy 10 évig kerti kutya bent a lakásban nehezebben fogja bírni, nagyon sokat kell fárasztani hogy ne csaholjon bent. Sokat sétáljon, otthon unaloműzőnek adj neki valami rághatnékot ha elfogadja
2014. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A baj az,hogy erre szocializáltátok.Minden,amit eddig ugatással elért,megerősítése az ugatásnak.Ezt átírni nem egyszerű.Mondjuk játéknál akkor dobd a labdát,ha nem ugat.De inkább keressetek egy oktatót,mert a lakásban hagyva más problémák is adódhatnak majd.
2014. máj. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kicsit félreérthetően írtam, ő eddig is benti kutya volt, csak kertes házban laktunk. Attól nem félek, hogy rombolna bent, mert eddig sem tette, csak éppen ott nem zavarta a szomszédokat az ugatás, főleg azért, mert szinte minden háznál kutya volt. De tudom, hogy emeletes házban ez azért más, ott vannak a szomszédok...

Igyekszem majd minél inkább lefárasztani mielőtt magára hagyom, a költözéskor pedig pár napot otthon leszek vele, hogy szokja a helyet.

Azt szerintetek meg tudja tanulni, hogy egy-két ugatás után mindig csendben maradjon? Lehet, hogy eleve nem lesz probléma, mert a kertes házaknál szinte mindenhol volt kutya és úgymond egymást is hergelték az ugatásra...

2014. máj. 5. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Flakon. Megdicséred, amiért jelzett, aztán csendre utasítod, és a következő hangért hozzávágsz egy literes flakont, amiben van pár szem kavics. Meg fogja tanulni, hogy itt nem lehet éjjel-nappal ordítani, és nem is kell, mert ha elhallgat, akkor sem tör be senki a házba. Ezzel úgy általában csökkented az ugatás mennyiségét; nyilván ha nem vagy otthon, nem fogod tudni kontrollálni távolról, max. ugatásgátló nyakörvvel. De ha tényleg erre lett szoktatva, hogy ugat és mindenki ugrik neki, akkor baromi nehéz dolgod lesz. Figyelmen kívül kellett volna hagyni az ordítást, és akkor megcsinálni, amit akar, ha már csendben van. Ezt még most kezdjétek el költözés előtt, könnyebb lesz az átszokás.
2014. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi Akumi! A flakonos megoldást már sokszor hallottam, ki fogom próbálni. Egyébként ha megugat valamit/valakit, akkor mindig rászólunk, nem ösztönözzük arra, hogy folytassa.

Játéknál pedig tényleg egy-egy vakkantás van, bár tény, hogy ezt soha nem tiltottuk neki...

Az ugatásgátló nyakörv az, ami elektromos? Ilyen drasztikus megoldást nem akarok azért, akkor már inkább flakonozunk itthon, hónap végén fogunk költözni, tudom, hogy ez sem sok idő, de hátha sikerül egy kis változást elérni.

2014. máj. 5. 09:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül elektromos, van olyan is, ami valami citromos löttyöt spriccel a kutya arcába. Alapvetően nem vagyok a híve én sem, úgyhogy nem néztem utána, de nektek lehet, hogy hasznos lenne.

Amúgy a jól beállított elektromos sem igazán "drasztikus", nem villamosszék, csak kicsit odacsíp a kutyának, hogy vegye észre magát :)

2014. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk például a kinti pofázós kutyánk, aki minden hangra pattan, ha elhozom lakásba csendbe van. Ha ajtó előtt mennek, illetve hangoskodnak vagy valaki becsapja az ajtót vakkantanak,de nem pofáznak. Ennyit egy szomszédnak is tűrnie kell majd, mert egy tv idegesítőbb tud lenni, mint ilyen féle ugatás.

Amikor otthon vagy vele az első napokban, csinálj úgy, mintha elmennél, felöltözöl és kimész. Aztán csinálsz hangokat. Mondjuk dübögsz egy kicsit, korlátot kopogtatsz, hozzátok bekopogsz és hallgatózol. Amennyiben úgy véled, hogy sok már, akkor kintről rászólsz vagy bemész. Sokszor megérzik, ha már az ajtó előtt vagyunk lehet teljesen ki kell menni a házból, kulccsal visszamenni,nem kapuzárral, felcsengetni stb. A teljes ugatásról nem szoktatnám le, mert jelezzen csak ne egy fél óráig.

Nekem bevált, bár van amikor többet ugatnak. Van amikor direkt kulccsal nyitjuk lent az ajtót és hallom hogy már sokat ugatnak és direkt bekopogunk és hasonlók. Olyankor megint rászólás, szidás és csendesebbek.

Új helyen ő is megtanulhatja könnyedén az új szokásokat. Általában az addig csendes kutyák szoktak új helyen bestresszelni, szorongani.

2014. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!