Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni ha két nagytest...

Mit kell tenni ha két nagytestű kutya összeverekszik?

Figyelt kérdés

Falun lakom, a kutyámat (kaukázusi keverék) a falu határában egy földúton szoktam sétáltatni. Minden alkalommal elhaladunk egy telep mellett, és ott van egy jó nagy, komondor-szerű kutya. Elég mérges, kerítésen keresztül szokták "szídni" egymást a sajátommal, de van hogy csak nézik egymást, olyan mintha haverkodnának. Előfordul hogy az enyém rá se néz amikor már visszafelé jövünk, viszont a komondornak be sem áll a szája, állandóan morog meg ugat.

Bennem van a félsz, hogy esetleg egyszer valahogy kijön és nekimegy a kutyámnak (ne legyen így, de fel szeretnék készülni rá). Mit tegyek ha megtörténik?


2014. máj. 5. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Talán ne arra menj. De ha összeugrottak szét kell szedni őket. Ha erre lelkileg vagy fizikailag nem vagy alkalmas akkor kerüld el. Amúgy nem biztos hogy a kerítés nélkül is keménykednének. Amúgy ha komondor akkor az nem az a verekedős fajta.
2014. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak azt mondtam komondor-szerű. Bozontos, magas, fehér, de nem az. Valamilyen mix :D
2014. máj. 5. 13:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Legyen kéznél egy gázspray. Ha kijön, jól telibe fújod a képét!
2014. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amikor kikerül a kerítésen kívülre, akkor 95%, hogy max. megszagolják egymást és mehettek tovább (persze, ha egyik sincs pórázon). De a legegyszerűbb elkerülni a szituációt. Már amikor látod, hogy kint van, akkor megváltoztatod az útvonaladat. Esetleg a telep telefonszáma legyen a mobilodba írva, hogy ilyen esetben szólni tudj nekik, hogy szedjék össze a kutyájukat.


Ne verekedjenek össze, mert abból valaki (vagy mindenki) nagyon rosszul fog kijönni, főleg ha se segítséged nincs se tapasztalatod az ilyen helyzetek kezelésében!

2014. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért szólok, hogy két nagytestű kutyát elég nehéz szétszedni.

Ha meg is próbálod, akkor bottal kell szétzavarni őket, vagy letépik a karodat.


Azt kell elérni hogy ne essenek egymásnak - vagy másfelé sétáltatsz, vagy határozottan fegyelmezed a kutyádat.


Amúgy a kutyák kerítésen kívül, ha minimálisan nevelve vannak, sokkal szelídebbek, nem valószínű hogy verekedni kezdenének.

2014. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam én is, hogy kerítésen keresztül talán nem lennének olyan agresszívek, az enyém legalább is biztos nem. Egyszer volt rá példa hogy kint volt a másik, akkor még többedmagával, de időben észrevettem és nem arra mentem tovább Viszont lehet hogy egyszer nem látom meg időben, vagy valami...
2014. máj. 5. 13:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt hagyd figyelmen kívül a komondort, és a kutyádtól is várd el ugyanezt. Kérdezd meg a tulajt, hogy ugye százas a kerítés, és nem fog kijönni a kutya, mert abból bizony gondok lesznek.

Másrészt a komondor területőrző kutya, a területén kívül valószínűleg nem fog hepciáskodni, pláne ha gyorsan eltakarodtok onnan. Az, hogy bent ugat, teljesen normális, abból ne vonj le következtetéseket a kinti viselkedésére vonatkozóan.

Harmadrészt legyen nálad paprikaspray, hogy el tudd riasztani, ha mégis idióta lenne és nektek menne, vagy a te kutyád provokálná (amit meg ugye neveléssel megelőzhetsz, de nem élünk ideális világban, na).

Ha valami oknál fogva mégis összepattannak, megpróbálhatod szétrúgni őket, de ha nem megy, és az egyik menekülne, akkor a másikat (tehát az agresszort) a hátsó lábainál fogd meg, és ha egy pillanatra elengedték egymást, fogást vált vagy ilyesmi, rántsd el (előbb ne, mert csak segítesz neki tépni a másik kutyát), és persze vigyázz arra, hogy téged se rágjon meg, bár ez hálisten elég ritka. Beszélj folyamatosan, hogy mindketten tudják, hogy egy ember is van közöttük, embert kevésbé harapnak, mint valami ismeretlen fenyegetést. Próbálj olyan szavakat ordibálni (nem pánikszerűen, hanem határozottan), amiket ismerhet mindkettő, "nem", "ereszd", "takarodj", satöbbi.

Ha egymásnak mentek és mindkettő verekedni akar, akkor imádkozz és hívj állatorvost rohadt gyorsan, mert nem valószínű, hogy egyedül szét tudod szedni őket. Ha tudod, akkor az egyiket kikötheted pórázzal valahova, amíg a másik a lábánál fogva leszeded, de amíg ezt véghezviszed, addigra valószínűleg rendesen szétszedik egymást. A megelőzés jobb taktika.

2014. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azt hiszem mindent megtudtam a témával kapcsolatban amit lehetett :)
2014. máj. 5. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ennyire tartasz attól, hogy a kutya ki tud jönni, akkor menj másfelé.


Nem tudhatod, hogy ha kijön, akkor csak megszagolja a tiéd vagy neki is támad. A komondorok általában nem agresszívak a területen kívül, de ha mégis, akkor valószínűleg a kutyád amúgy is be fog hódolni és akkor nem fogja bántani, csak ledominálja.


Ha mégis komolyabb verekedés van, akkor az baj, mert a komondornak nem nagyon van ellenfele és az ilyen németjuhász méretű kutyákkal való verekedés nekik szinte csak játék, míg a másik kutya komoly sérüléseket szenvedhet el. Gázspray-t több okból sem ajánlom. Egyrészt ha szél van, akkor lehet te kapod a dózist, másrészt a komondort nagyon telibe kell ahhoz fújni, hogy komoly hatása legyen. Ahhoz meg ugye közel kell lenned hozzá. A legjobb megoldás szerintem ha menekülőre fogjátok, az ilyen kutyákban alig van zsákmányösztön, a terület védelme fontosabb számukra, szóval nem fog sokáig kergetni. Ha mégis szembeszállni akarsz, akkor inkább a hangos szó, határozott fellépés. Fizikai kontaktusba ne nagyon keveredj, mert egy ekkora kutya könnyen ledönt, a harapása pedig csontot tör. Ha mégis ledöntött, akkor védd az arcod és a nyakad, de maradj nyugton.

2014. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy tiszta komondorról van szó, ez egy nagytestű keverék, csak a komondorhoz tudnám hasonlítani leginkább.

És azt sem mondtam, hogy az enyém németjuhász méretű, az is keverék, és nagyobb egy németjucinál.

Más felé nem tudok menni, mert arra sok az ember, és még több az idióta, szocializálatlan, kutyának nevezett vakarcs. Inkább megyek olyan területen ahol közel s távol nem találkozok mással, csak ezzel a szőrmókkal, meg egy-két traktorral :D

2014. máj. 5. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!