Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye majdnem lehetetlenség...

Ugye majdnem lehetetlenség négy óriási kutya házikosztját havi 20-30 ezer forintból kihozni? (Önjelölt sértegető kőbunkók takarodjatok a kérdésembő! Senki nem kíváncsi rátok! )

Figyelt kérdés

Ugye van az a "szabály", hogy ahol két ember eszik, ott eszik a harmadik is.


Ezen alapból kiindulva, ha nagyobb mennyiséget főzöl az alaposan odafigyelt házikosztból (hús, risz, tészta, zöldség, tápkieg vitaminok/ásványi anyagok), akkor a nagyobb mennyiség miatt lehet többet lehetne minimális pluszköltségekkel főzni belőle nekik?



2014. ápr. 8. 08:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem esélytelen, maximum kettő óriástestű kutya (minőségi) kajája férne bele ebbe a keretbe.
2014. ápr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Nem minőségi tápos ehetetlenségre gondoltam (nem állok le senkivel vitázni ebben a kérdésben, az ész kész, olvassatok utána), hanem házikosztra.


Házikosztból nem lehet? Valaki írta egy cikkben (bár elő tudnám keresni) nemrég az 5-7 ezer forintot (értelmeszerűen kutyánként), abból indultam ki.

2014. ápr. 8. 09:01
 3/32 A kérdező kommentje:
Bocs, "az és kész". :P
2014. ápr. 8. 09:01
 4/32 anonim ***** válasza:
Mekkora az az óriási kutya? Én most 7+1 kutyát etetek (a plusz egy a munkahelyi megtűrt), ebből 2 db 30 kiló körüli, 4 db 35 kiló körüli, 1 db 10-15 kiló közötti és 1 db 20 kilós kutya van. A havi kajájukat megoldom 30 ezerből. Magyar tápot etetek, a Fer-Dog Crokot (2 zsák táp házhoz szállítással 12 ezer) és kapnak mellé húst is, mikor mit tudok olcsón beszerezni.
2014. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%
Ha főzni akarsz rájuk, akkor javaslom a nyesedék hús kutyáknak csoportot az FB-n, ott olcsón lehet különböző húsokat beszerezni.
2014. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Négy ötven és hetven kg közötti kutyusokról van szó. Egyszer írta valaki, hogy az ő KAU-ja valami eszméletlen természetfeletti módon jól osztja be a táplálékát kb. egy kg egy nap elég neki.


És igen, sokan írtak ilyen feldolgozóknál felhalmozódott maradék húsokról, pl. halüzemek maradékairól (hiszen magától értetődően csak így lehet, máskülönben még nekünk embereknek is HORROR a hús), hogy ettől milyen álomszép a kutyájuk szőrzete.

2014. ápr. 8. 09:17
 7/32 anonim ***** válasza:
75%
Főzött házi koszttal semmiképp se gazdaságos, mert a főtt ételnek rosszabb a tápértéke. Ha nem táppal etetsz, akkor a BARF vagy PREY szerinti nyers etetéssel kellene próbálkoznod. Ott legalább a főzésre fordított (gáz v. villany) energiát is meg tudod spórolni. Az ára meg attól függ, hogy van-e jó beszerzési forrásod havi 150-200 kg húshoz és a szükséges zöldségekhez, illetve hogy ezeket tudod-e valahogy tárolni. Szerintem sehogy se jönne ki 30-ból se, a 20 pedig már egyenesen a vicc kategória.
2014. ápr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
egy kaunak eszméletlen kevés a napi 1 kg akármilyen jól dolgozza fel a szervezete, nyersből is a testsúly 2%-a kell minimum, egy aktívabb vagy munkakutyánál ez csak több. Én barfozom, a 28 kilós kutyám havi kajájára kb 5-7 e forintot költök, attól függ tudok-e szerezni olcsó húst, vagy piacra kell mennem. Ha vannak hentes, vagy húsiparban dolgozó ismerőseid végül is megoldható, de egyéb úton kizártnak tartom. Ja és be kell szerezned egy külön fagyasztót, mert minél nagyobb mennyiségben tudsz vásárolni annál olcsóbb, aminek meg ugye hely kell. A házi koszttal nincs gond, amennyiben azt külön a kutya igényeire szabva külön készíted el nekik fűszerek és minden egyéb nélkül. Tehát a maradék töltött káposzta nem a kutyának való.
2014. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

"Tehát a maradék töltött káposzta nem a kutyának való." Egzakt pontosan ugyanezt írtam én is, de kösz.


Akkor viszont nem értem az egészet! Akiknek négy-öt óriás testű kutyusa van, azok közül mindegyik SZUPERGAZDAG?! :(

2014. ápr. 8. 09:33
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Eléggé gazdagok lehetnek. Ismerek olyat, aki 10 óriástestűt tart. Több a gazdag ember ebben az országban, mint elsőre gondolnád. Én se tudom hogyan csinálják. Nekem csak két óriástestűm van, de ha bevállalnék mégegyet, akkor már nekem kellene éheznem. És nem csak a kajáról van szó! Az állatorvos, oltások (a vakcina ugyanannyi, mint bármely kutyának), a féreghajtó viszont testtömeg szerint megy és nem mindegy, hogy 1x5 kg-os kutyához veszed három havonta, vagy 4x70=280 kg-hoz... A kullancs elleni védekezés szintén drágább a nagyoknak, ha spot-ont használsz akkor az gyakorlatilag havonta 6-7 ezer, mert még a legnagyobb kiszerelésből se elég egy ampulla.


Amúgy ha olcsón akarod kihozni a kaját, akkor mindenképp a táp a legolcsóbb. Egy 20 kg-os Josera Active (10e Ft) elég 1 kutyának 1 hónapra. De kölyök korban jobb táp és porcerősítők kellenek, az meg összességében minimum a duplája.

2014. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!